پنجشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 09 - 28 ساعت :
اخبار اصلی

۹دی بزنگاه پیشی گرفتن توده مردم از خواص/درس ها و عبرت های حماسه ۹دی برای جوانان تبیین شود

۱۳۹۴-۱۰-۰۹

به گزارش عصر صادق ؛آیت‌الله محمدجعفر منتظری در مراسم ۹دی در سالن اجتماعات بانک صادرات گیلان با بیان اینکه حماسه ۹دی روز میثاق با ولایت است، اظهار داشت: مردم گیلان در ایجاد این حماسه از سایر استان‌ها گامی پیش گذاشتند و حماسه خود را در روز هشتم دی به پا داشتند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم افزود: آیات قرآن راه درست را به ما نشان می‌دهد، در آیه‌ای از قرآن آمده است که خداوند می‌فرماید “پیامبر به امت ما بگو من شما را به یک چیز اندرز می‌دهم و راه نجات شما تنها در یک چیز است و آن مهم قیام و به پاخاستن برای خدا است.”

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه انگیزه تنها باید الهی باشد، گفت: در عبادت اگر انگیزه‌ای غیر از الهی باشد باطل است، اگر حج بروید و توأم با قصد ریا نماز بخوانید باطل است.

آیت‌الله منتظری با اشاره به اینکه در این فضا شایعه و خطوطی ترسیم شده از سوی دیگران وجود دارد، خاطرنشان کرد:گاهی انسان در اندیشیدن مسیر و راه خود باید تنها بنشیند و تجزیه و تحلیل کند و از اندیشه و رایزنی با دیگران هم بهره گیرد.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: زمینه قیام و خلوص در قیام و انگیزه الهی که فراهم شد همه باید در راهی سوق یابد که انسان در مسیر زندگی فکر و اندیشه خود را به‌کار گیرد و انسان باید در تمام مسائل زندگی فکر کند و اندیشه خود استفاده کند.

آیت الله منتظری با بیان اینکه پیامبراسلام(ص) منصوب شد تا انسان‌ها را در چالش‌های مسیر زندگی هدایت کند و مسیر زندگی رابه انسان‌ها بشناساند، گفت: ملت اگر در مسیر حرکت خود بصیرت لازم و اندیشه را که منشا ان تربیت الهی است داشته باشند، قطعا به سعادت می‌رسند.

وی با اشاره به حوادثی که در هفت ماه قبل از ۹ دی رخ داد، افزود: ۹ دی خط معنا داری بر روی حوادثی که چندین ماه این کشور و ملت را درگبر خود کرد، کشید.

رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: فتنه ۸۸ ریشه در توطئه‌هایی دارد که منتهی به از بین بردن اساس جمهوری اسلامی که توسط استکبار جهانی این نقشه ها چیده شده بود.

آیت الله منتظری با بیان اینکه دشمن همه جزئیات و مسائل را بررسی کرده بود گفت: مقدمات و بهانه‌ای چون تقلب در انتخابات را فراهم کردند و مهره‌ای که باید یکی از صحنه گردانان باشد قبل از اینکه نتیجه انتخابات اعلام شود خود را پیروز انتخابات اعلام کرد بلافاصله بعد از اعلام نتایج به خیابانها ریختند و به تخریب و آتش زدن پرداختند.

وی بیان کرد: ایران مانند سایر کشورها نبود که این حرکات در آن اثر گذار باشد به آنهایی که معترض انتخابات بودند گفته شد که به قانون تمکین کنند و مقام معظم رهبری رهنمودهای لازم را دادند.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود:کار به جایی رسید که عاشورای حسینی رسیدیم عاشورایی که برای ملت ایران بسیار مقدس است و در سراسر کشور حتی غیر مسلمان عاشورا را ارج می‌نهند و این عوامل سرسپرده به حریم عاشورا تجاوز کردند و اهانت‌هایی که به امام راحل و اعتقادات مردم شد دیگر تحمل نکردند و وارد میدان شدند.

وی به شعارهای فتنه‌گران که به وسیله بنگاه‌های خبرپراکنی تولید می‌شد و در کف خیابان‌ها سر می‌دادند اشاره کرد و افزود: آن‌ها فریاد می‌زدند که انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است وقتی اصل ولایت فقیه هدف باشد مردم این بی‌حرمتی‌ها را تحمل نمی‌کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: دشمن به‌دنبال ضربه زدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی است و همواره برای این امر برنامه‌های مختلف تدوین می‌کند.

آیت الله منتظری با تاکید بر اینکه بعد از رحلت پیامبر آن‌هایی که به‌دنبال اهداف دیگری بودند نقطه اصلی را نشانه گرفتند و به هدف خود رسیدند، تصریح کرد: مردم ایران با هوشیاری ۹ دی را خلق کردند و این حماسه بر توطئه‌های دشمن که از فرادی آن روز  تمام شد،خط بطلان کشید.

وی با بیان اینکه عاشورا در تاریخ اسلام اثر گذاری شگرفی دارد، خاطرنشان کرد: عاشورا از دو زاویه قابل توجه است و این دو زاویه درس‌ها و عبرت‌هایی است که عاشورا داشت.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: حماسه ۹ دی نیز درس‌ها و عبرت‌هایی دارد، درس‌هایی که ما از ۹ دی می‌توانیم داشته باشیم و نسل‌های آینده باید از آن بهره بگیرند ابتدا مسئله حضور توده مردم در بزنگاه‌ها و جاهای حساس است و اسلام هرزمانی‌که شاهدحضور و تلاش عام مردم بود، در طول تاریخ موفق بوده است.

وی تاکید کرد: دومین درس خاموش شدن آتش فتنه با این حضور حماسی است  که دشمن میلیاردها دلار برای اجرای نقشه‌های شوم خود هزینه کرده بود و درس سوم نقش ولایت‌پذیری مردم بود.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه ملت ما هر جا احساس کنند اسلام و ولایت در خطر است حرکت می‌کنند، افزود: شهدایی که در استان‌های مختلف چون نگینی این روزها می‌درخشند در دفاع از حرم ولایت، جان خود را اهدا کردند زیرا اسلام مرز نمی‌شناسد.

آیت الله منتظری تصریح کرد: دشمن به‌دنبال مبارزه با اسلامی است که منافع استکبار را به خطر می‌اندازد و با اسلام آل سعود که در مسیر منافع آمریکا و اسرائیل است،کاری ندارد و با ملتی که در مسیر ایجاد تمدن اسلامی که ریشه در حقایق دین دارد مقابله می‌کنند و برای این امر دشمن سرمایه‌گذاری عجیبی کرد و تربیت داعش و طالبان مواردی از این سرمایه‌گذاری است.

وی با اشاره به عبرت‌هایی که حماسه۹دی دارد افزود: عده ای در جریان حادثه کربلا از کسانی که از اصحاب پیامبر بودند به جبهه مقابل امام حسین(ع)پیوستند و با فرزند رسول خدا به جنگ پرداختند.

وی تاکید کرد:مسئله دنیا طلبی انسان را به جایی می‌کشاند که اصحاب امام حسین(ع) بر روی او شمشیر کشیدند و تاریخ تکرار شد و اصحاب امام راحل در برابر ولی فقیه ایستادند این عبرت و هشداری برای همه ما است که هر لحظه انسان دچار لغزش شود.

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه در هرسال آمریکا چند میلیون دلار در بودجه خود برای مقابله با نظام جمهوری می‌گذارد و رسما اعلام می‌کنند که این بودجه را اختصاص می‌دهند،خاطرنشان کرد: این پول‌ها در حوزه فرهنگی و سیاسی هزینه می‌شود تا دشمن بتواند سرمایه‌گذاری کند و به این نظام ضربه بزند.

آیت الله منتظری با بیان ابنکه نه جنگ و نه ترورها نتوانسته دشمن را به هدفش برساند گفت: بزرگ‌ترین خطری که ملت ما و جوانان سرزمین ما را تهدید می‌کند، تهاجم فرهنگی است و ابزاری بسیار قوی در دست دشمن است.

وی با تاکید بر اینکه دشمن حساب شده در زمینه تهاجم فرهنگی کار می‌کند، افزود: بصیرت دادن به جامعه و آگاه کردن جوانان با این خطرات از وظایف امروز ما است و مسئله تهاجم فرهنگی تا سست کردن اعتقادات جوانان ما پیش می‌رود.

آیت الله منتظری با تاکید بر اینکه دشمنان انتظارات و سوالاتی  را در ذهن جوانان ایجاد کردند، بیان کرد: امروز مباحث جدیدی را مطرح می‌کنند و ملت ما باید هوشیار باشد و ترفندهای دشمن را بشناسد و با توجه به انتخابات اسفند ماه باید بدانیم دنیای غرب با یک برنامه منسجم بار دیگر وارد میدان می‌شود و برای این‌کار سرمایه‌گذاری کرده است و  بنابراین باید هوشیار باشیم.

وی با تاکید بر دقت بر تذکرات و هشدارهای مقام معظم رهبری گفت: نقش و جایگاه رهبری در تثبیت نظام و آرامش کشور  بی بدیل است و دشمن بر این امر اعتراف می‌کند و ملت ما همواره با بصیرت پشت سر ولایت فقیه قرار دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×