سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 09 - 25 ساعت :
اخبار اصلی

۸ عضو شورا از پاسخ ها شهردار قانع نشدند/ شرایط استیضاح فراهم شد

۱۳۹۴-۱۱-۱۹

به گزاررش عصر صادق ،این جلسه که  به ریاست محمدعلی رفیعی نوده رئیس شورا برگزار شد شهردار رشت جهت پاسخ به هفده سوال اعضای شورا در صحن حاضر  و به سوالات پاسخ داد  که در پایان سوال و جواب ها رای گیری و  از ۱۳ رای ماخوذه ۸ رای «قانع  نشدن» دریافت کرد تا در صورت امضای حداقل  ۵ نفر از اعضای شورا استیضاح شهردار رشت اعلام وصول شود. گفتنی است  جواب های ثابت قدم در جلسه مرداد ماه  گذشته نیز  در جلسه ۱۲۸ شورا از سوی هشت عضو شورا مورد قبول واقع نشده بود.

گزارش زنده گیل خبر از جلسه ۱۲۹ شورای شهر رشت را بخوانید.

-۴:۴۵ جلسه با تلاوت قرآن و حضور ۱۰ عضو شورای شهر شروع شد. کارگرنیا، علوی ، مجید رجبی و منوچهر جمالی غائبین جلسه هستند.

۴:۵۰ کارگرنیا و علوی نیز وارد جلسه شدند و تنها مجید رجبی و جمالی غائب هستند.

۵:۰۰ رفیعی نوده با تبریک ایام دهه فجر و تسلیت شهادت شهید کوچک زاده تریبون را به محمود باقری داد. منشی دوم شورا نیز  ایام الله دهه فجر را تبریک و شهادت حامد کوچک زاده شهید مدافع حرم را به رهبری ، خانواده شهدا و مردم گیلان تسلیت گفت.

۵:۰۲ ناطقین امروز باقری و موسوی روزان

۵:۰۵ باقری خطیبانی ناطق اول: امروز خیلی ها زبانشان بسته است و نمیخواهند قبول کنند که اشتباه از خودمان است. امروز می بینیم که مسئولی را در شهرداری به علت ناتوانی عزل می کنند و بازهم همان فرد ناتوان را دوباره در جای دیگر  می گذارند. خواهش من از شهردار این است که این همه حکمی که  داده شده کاری کند که عاقبت بخیر بشویم. پل رشتیان از شروع شورا استارت خورده و سازمان امور مالیاتی اعلام کرده ۵۷ میلیارد تومان برای این پل شهرداری بدهکار است و به دنبال توقیف اموال شهرداری هستند.

۵:۱۰ باقری ناطق پیش از دستور: با دعوا و قهر و تنش نمی توان کارهای شهرداری را پیش برد و باید تعامل داشته باشیم.

۵:۱۲ موسوی روزان ناطق پیش از دستور دوم با تبریک ایام الله دهه فجر و دعوت از مردم برای شرکت در راهپمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: هم اکنون ۵۰ پروژه عمرانی در شهر وجود دارد که همه این ها نیازمنده تعامل و اتحاد اعضای شورا و شهرداری است.

۵:۱۵ موسوی روزان: در ارتباط با همایش پاکبانا%D

  • ×