دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اخبار اصلی

۴ جشنواره حوزه بسیج هنرمندان در گیلان برگزار می‌شود

۱۳۹۵-۰۳-۰۹

عصر صادق :

به گزارش عصر صادق ,با بیان اینکه فراخوان ۴ جشنواره در استان گیلان به‌زودی آغاز می‌شود، اظهار داشت: جشنواره دوسالانه تئاتر، جشنواره هنرهای تجسمی، جشنواره سرودها، آواها و نماهای بسیج و جشنواره ادبیات داستانی بسیج از عناوین جشنواره‌های استان گیلان است.

وی با اشاره به خصوصیات و سبک جدید در جشنواره تئاتر امسال مطرح کرد: جشنواره تئاتر امسال بسیج هنرمندان با رویکردی متفاوت و سبکی جدید در قالب کانون‌ها و گروه‌های هنری در استان گیلان اجرا می‌شود.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان گیلان با اشاره به اینکه مرحله اول اخذ و بررسی نمایشنامه و مرحله دوم نمایشنامه در قالب کارگاه و با کمک استاد راهنما تنظیم می‌شود، تصریح کرد: هدف از این برنامه‌ریزی ارائه نمایشنامه و تئاتر به‌صورت جدید و نوین است.

دولتی با بیان اینکه برخی داستان‌ها و نمایشنامه‌ها در سال‌های گذشته به‌صورت تکراری اجرا می‌شد، اظهار کرد: معمولاً نمایشنامه‌هایی در یک استان صورت می‌گرفت و بعد همان نمایشنامه با وضعیت قبلی و یا کمی تغییرات در استان دیگری مجدداً اجرا می‌شد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی بسیج افزود: پس از فراخوان در رشته‌های گرافیک، نقاشی، نگارگری و سایر رشته‌ها، آثار برتر هنرمندان توسط کانون بسیج هنرمندان در شهرستان‌ها شناسایی می‌شوند و به بسیج هنرمندان در استان معرفی شده و پس از مراحل بررسی، آثار برتر این هنرمندان به مرحله کشوری ارسال می‌شود.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان گیلان با بیان اینکه جشنواره سرودها، آواها و نماهای بسیج پرتعدادترین بخش در گروه‌های سرود است تصریح کرد: ۲۸ اردیبهشت ماه ۹۵ به تمام مسئولان کانون‌ها ابلاغ شد که در هر کانون یک گروه سرود فعالیت داشته باشد تا با هم به رقابت بپردازند.

دولتی با مطرح کردن  اینکه جشنواره ادبیات داستانی بسیج جنبه کشوری دارد و محور کار در این جشنواره داستان‌های کوتاه است، افزود: کارهای اولیه آثار هنرمندان در استان صورت می‌پذیرد و سپس به دبیرخانه کشوری جهت بررسی نهایی ارسال می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×