سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 27 ساعت :
اخبار اصلی

۱۰۰ نفر از اعضای ngo های جوانان سراسر کشور از پیاده راه فرهنگی رشت بازدید کردند

۱۳۹۵-۰۲-۲۳

عصرصادق :۱۰۰ نفر از اعضای سازمان های مردم نهاد جوانان سراسر کشور با عنوان نقش سازمانهای مردم نهاد جوانان در عرصه فعالیتهای بین المللی که در دوره دانش افزایی و ارتقا مهارت ها شرکت دارند از پیاده راه فرهنگی رشت بازید کردند.
به گزارش عصر صادق ؛فرانک پیشگر در این بازدید با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی سازمان های مردم نهاد جوانان در عرصه فعالیتهای بین المللی، اظهار داشت: از هر سازمان مردم نهاد یک نفر دراین دوره ها شرکت دارند.
عضو شورای اسلامی رشت با بیان اینکه این دوره ها با هدف افزایش مهارت ها در سازمانهای مردم نهاد برگزار میشود، گفت: برای ایجاد ارتباط و تبادل اطلاعات بین سازمانهای مردم نهاد سراسر کشور این دوره ها برگزار می شود.
وی افزود: به طور مثال طرحی در خوزستان پاسخ و بازخود مثبت گرفته است نتایج آن به سایر ngo های کشور منتقل می شود،با برگزاری این دوره ها می توان با اندیشه ها و طرح های موفق در سایر استانها آشنا شد.
عضو شورای اسلامی رشت،گفت: براین اساس وزارت ورزش و جوانان بیشتر از گذشته به برگزاری این دوره ها توجه دارد و سازمانهای مردم نهاد حاضر در این دوره ها در حوزه گردشگری،علمی و پژوهشی ،فرهنگی هستند.
در این بازدید اعضای سازمانهای مردم نهاد بافرانک پیشگر عضو شورای شهر رشت به بحث و تبادل نظر پرداختند و با تاکید بر اینکه پیاده راه فرهنگی رشت برای آنها بسیار جذاب و لذت بخش است در مورد نحوه همکاری سازمانهای مردم نهاد با شورا و شهرداری رشت پرسشهایی را مطرح کردند که محوریت آن بر چگونگی تعریف پروژه و نحوه بهره گیری توان سازمانهای مردم نهاد در توسعه شهری معطوف بود.
عضو شورای اسلامی رشت با تاکید بر اینکه در شهر رشت بستگی بر توان سازمانهای مردم نهاد از آنها بهره گرفته میشود،گفت: در رشت سازمانهای مردم نهاد بیشتر در حوزه آموزش توانمند هستند که شورا به طور مثال در بخش پسماند و تفکیک از مبدا از توان ngoها بهره می گیرد.
علی صالحی عضو هیات رئیسه شورای هماهنگی تشکلهای غیر دولتی سراسر کشور نیر در ادامه با اشاره به پیاده راه فرهنگی رشت گفت: به عنوان گام اول اتفاق بزرگ و مثبتی در رشت رخ داده است اما برای بدنه پیاده راه باید برنامه تعریف شود قابلیتهای زیادی در این بافت وجود دارد که باید ساماندهی شود.
وی با بیان اینکه باید مغازه ها متناسب با گذر در نظر گرفته شود، افزود: کافه و گالری های مناسب با صنایع دستی در این بافت می تواند در زیبایی پیاده راه و جذب گردشگر بسیار موثر باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×