سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 09 - 25 ساعت :
اخبار اصلی

یونسکو یک کمیته تخصصی با شهرداری ها تشکیل می دهد

۱۳۹۵-۰۵-۰۲

عصرصادق :دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایرانگفت :برخی از شهرداران ما در مجامع جهانی و همینطور در یونسکو حضور خوبی دارن و تصمیم گرفته ایم یک کمیته تخصصی تشکیل دهیم تا باشهرداران در تماس و ارتباط باشیم واعلام می کنیم ما این آمادگی را داریم وشهرداران هم استقبال کنند

به گزارش  عصر صادق به پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها سعدالله نصیری دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، در روز دوم اجلاس جهانی شوراها و شهرداران با بیان اینکه کمیسیون ملی یونسکو یک پنجره است که از طریق آن تجربیات یک کشور به دنیا منتقل می شود گفت: تجربیات دنیا نیز به کشورها می رسد قوانین در کمیسیون ملی یونسکو توسط متخصصان و کارشناسان تهیه و اسناد یونسکو نیز ترجمه می شود و اهداف آن را دنبال می کند.

نصیری افزود: بر اساس نتایج سال ۱۹۹۴ برنامه یونسکو مدیریت شهری شامل تغییرات اقلیمی، مدیریت جمعیت، بحران جمعیت، مشارکت جوانان، پایندگی اقتصاد شهری، ایجادفرصت های برابر شغلی، ارتقاء زندگی شهروندی، رعایت حقوق اولیه ی اقشار آسیب پذیر و… است.

 دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران تاکید کرد: امروزه در جهان هیچ نهادی نمی تواند در رقابت جهانی تاثیرگذار باشد مگر اینکه در شبکه های جهانی حضور داشته باشد.

وی با بیان اینکه اساس توسعه پایدار مثل گذشته محیط زیست نیست توضیح داد: آموزش و پذیرش مسئولیت اجتماعی اساس توسعه است وباید حتما آموزش به معنای عام در تمام سطوح در حوزه ی سلامت، فرهنگ واجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

نصیری با قدردانی از شهرداران اضافه کرد: برخی از شهرداران ما در مجامع جهانی و همینطور در یونسکو حضور خوبی دارن و تصمیم گرفته ایم یک کمیته تخصصی تشکیل دهیم تا باشهرداران در تماس و ارتباط باشیم واعلام می کنیم ما این آمادگی را داریم وشهرداران هم استقبال کنند .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×