پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 30 ساعت :
یادداشت

یادداشت /نقدی بر سخنان مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان

۱۳۹۵-۰۶-۰۷

عصرصادق :بنده به عنوان یک مدیر مسوول که تا چند روز دیگر مجوز نشریه اش یکساله می شود  نقدی بر سخنان مدیر عامل محترم خانه مطبوعات گیلان ( در نشست اصحاب فرهنگ و هنر با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  )دارم و شاید این صحبت های من ذهن برخی دیگر از عزیزان را هم روشن کند.
بسیاری از مدیر مسوولان جدید که هنوز مرکب پروانه نشریه آنها خشک نشده از خبرنگاران همین استان هستند که بی مهری ها ، شرایط بد کاری و اجحاف و عدم احترام کارفرما یا مدیر مسوول ، باعث شده به فکر کار کردن مستقل بیافتند و درخواست مجوز آنها با صلاحدید معاونت مطبوعاتی ارشاد موافقت شده است.

خبرنگارانی که هنوز خود در جایگاه مدیر مسوولی وضعیت بیمه درستی ندارند اما باید به عنوان کارفرما یک زیر مجموعه بیمه ای داشته باشند . اگر به نشریات جدید نگاه کنید اکثر این نشریات با مجوز ماهنامه فعال هستند و باید چند سال از فعالیتشان به طور منظم بگذرد تا به هفته نامه و روزنامه تبدیل شوند.

اینکه وجود یک ماهنامه جدید تهدیدی برای یک روزنامه باسابقه می تواند باشد به نظر من دور از ذهن است. جناب آقای خرسندی اشباع نشریات جدید را تهدید دانستند در حالیکه ماهنامه ها و دو هفته نامه ها از دریافت آگهی های ثبتی ، دادگستری و مناقصات که می تواند حمایت و کمک مالی برای آنان باشد محروم هستند و از سوی دیگر این نشریات تازه به مدار آمده با تلاش مدیران مسوول جوان و بر اتکای جیب آنان و دریافت رپورتاژهایی می چرخد که البته از گذشته توسط رسانه های باسابقه قبضه می شوند و شاید عنایتی از سوی برخی از ادارات و بخشهای خصوصی است که چرخ نشریات نوپا را می چرخاند.بحث یارانه چاپ نیز که سالهاست به صورت نامتعادل پرداخت می شود و نشریات جدید نیز حتی به یارانه چاپ امید نبسته اند بلکه به صورت خوداتکایی عمل می کنند .

برخی از نشریات تازه تاسیس نیز متعلق به موسسات و سیاسیون و مدیران هستند که بر طبق قانون می تواند مجوز بگیرند. متاسفانه سخنان مدیر عامل محترم خانه مطبوعات از یکسویه نگری ایشان به بحث مطبوعات گیلان ناشی می شود و بنده در تعجبم که چگونه است که خانه مطبوعات گیلان زمانی که میخواهد فردی را از سوی خود به پشت تریبون سخنرانی ها و محافل مهم برای بیان معضلات بفرستد به اجماع نمی رسد و اگر هم پیش بینی در خصوص صحبت ایشان در مراسم حضور وزیر نشده بوده پس اصرار مدیر عامل خانه مطبوعات برای پشت تریبون رفتن های متعدد و برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست?
طاهره ریحانی مدیر مسوول و صاحب امتیاز ماهنامه نیلگون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×