دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اجتماعی - اخبار اصلی - خبر داغ

گزینه های نهایی ریاست شورای اسلامی شهر رشت! +جزئیات

۱۳۹۴-۰۶-۰۵

عصر صادق :بر اساس آخرین اطلاعات حاصله از رقابت کرسی های هیات رئیسه و ریاست شورای اسلامی شهر رشت اخباری مبنی بر رایزنی های دو گروه در شورا به گوش می رسد.

به گزارش عصر صادق و به نقل از رشت پرس ، بر اساس آخرین اطلاعات حاصله از رقابت کرسی های هیات رئیسه و ریاست شورای اسلامی شهر رشت اخباری مبنی بر رایزنی های دو گروه در شورا به گوش می رسد

بر اساس آخرین اطلاعات حاصله از رقابت کرسی های هیات رئیسه و ریاست شورای اسلامی شهر رشت اخباری مبنی بر رایزنی های دو گروه در شورا به گوش می رسد و این در حالی است که در چند روز باقی مانده به انتخابات هیات رئیسه نتیجه تا حدودی قابل پیش بینی خواهد بود . لذا در ادامه به تحلیل روند انتخابات هیات رئیسه و تصاحب کرسی ریاست شورا توسط یکی از طیف ها خواهیم پرداخت.

نقطه شروع رقابت طیف های مطرح در این خصوص را می توان در موافقان و مخالفان عملکرد شهرداری رشت دانست که در این بین شاید مخالفان دیروز و موافقان امروز عملکرد شهرداری نتوانند تاثیر قابل قبولی را در نتایج حاصله به همراه داشته باشند و بر اساس سنگینی در کفه ترازوی رقابت به سمت مخالفان سوق پیدا نمایند .

طیف اول که از موافقان و مدافعان عملکرد شهرداری رشت محسوب می شوند با تیم ۶ نفره خود که عبارتند از علوی ، روزان ، شیرزاد، حاجی پور ، رسولی و رجبی . در طیف موسوم به اقلیت شورا پیش بینی می شود رایزی ها برای به کرسی نشاندن علوی با جدیت بیشتری دنبال می گردد و چنانچه شخص و یا اشخاص دیگری به این طیف گرایش پیدا کنند می توان انگیزه ریاست شورا را در آن اشخاص حس زد و در این صورت ضریب شانس ریاست علوی کاهش خواهد یافت و چنانچه افراد تازه وارد به طیف اقلیت به کرسی های هیات رئیسه راضی باشند در آن موقع می توان به گزینه اصلی این گروه که همانا علوی است امیدوار بود .

همراهان اصلی علوی که برای رسیدن به کرسی های هیات رئیسه از شانس بیشتری برخوردار هستند می توان به رجبی و روزان اشاره کرد . از آنجایی که گروه ۶ نفره قطعا نخواهد توانست رای اعتماد لازم را بر اساس آرا بدست آورد لذا با رایزنی های فشرده در حال افزایش تعداد افراد طیف و رسیدن به حد قابل قبول هستند که در این بین بیشترین ریسک پذیری را بر روی نیکومنش و کارگرنیا خواهند داشت .

چنانچه فرض را بر اضافه شدن دو نفر به طیف اقلیت قطعی بدانیم می توان پیش بینی کرد که ریاست شورا از علوی دور و به سمت یکی از افراد تازه وارد احتمالا کارگرنیا نزدیکتر خواهد شد و نیکومنش را در یکی از کرسی های هیات رئیسه خواهیم دید که این امر با توجه به روحیات طیف اقلیت و رضایت به تحویل کرسی شورا به کارگرنیا تا حدودی بعید به نظر می رسد .

طیف دوم که از منتقدان و مخالفان شهردار رشت محسوب می شوند با ۷ عضو موسوم به اکثریت شورا خواهند بود که عبارتند از باقری خطیبانی، کاظمی، جمالی، شوقی، صابر ، رفیعی و پیشگر . محوریت اصلی ریاست کرسی شورا در طیف اکثریت قریب به یقین کاظمی خواهد بود که از اقبال بیشتری بر خوردار است . چنانچه طیف اکثریت در کسب اعتماد نظر کارگرنیا و نیکومنش موفق عمل نمایند که دور از ذهن هم نیست می توان باز هم رقابت کرسی ریاست شورا را در کاظمی و کارگرنیا مشاهده کرد که در این صورت اجماع نظرات طیف اکثریت بر روی کاظمی بیشتر و ترکیب هیات رئیسه با حضور باقری، پیشگر و رفیعی قابل پیش بینی است .

فرضیه دیگری که قابل پیش بینی می باشد جدایی نیکومنش و کارگرنیا و ورود فردی هریک از آنها به طیف ها می باشد که در این صورت فرد ملحق شده به طیف اقلیت را می توان بازنده این انتخاب سرنوشت ساز دانست چرا که در این صورت چینش نفرات طیف ها به سمت طیف اکثریت سوق پیدا خواهد کرد و می توان در این صورت شاهد احتساب کرسی های هیات رئیسه توسط طیف اکثریت بود . با توجه به شرایط پیش رو می توان پیش بینی نمود کسب کرسی ریاست شورا و هیات رئیسه یکساله توسط کاظمی و طیف اکثریت از ضریب احتمال بالاتری برخوردار است.

انتهای پیام/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×