چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اخبار اصلی

کمر رفتگران برای جمع آوری تبلیغات انتخابات خم شد

۱۳۹۴-۱۲-۰۹

رفتگران قشر زحمت کشی هستند که مجبورند برای برداشتن هر کاغذ تبلیغاتی انتخابات که من و شما بر روی زمین  انداخته ایم کمر خود را خم کنند، کمری که در زیر بار مشکلات مدتهاست که خم شده است.

در زمان انتخابات با اعلام آغاز زمان قانونی تبلیغات کاندیداها،شاهد این هستیم که مقدار قابل ملاحظه ای کاغذ به شکل پوستر،تراکت در مکان های مختلف شهر چسبانده و علاوه برآن در بین مردم پخش می شود متاسفانه مردم هم با انداختن این کاغذها در کوچه و خیابان خود را از شر کاغذها راحت می  کنند اما چهره ی بدی را به شهر می بخشند.

با وجود اینکه مکان هایی برای نصب پوسترهای تبلیغاتی توسط شهرداری ا در سطح شهر معیین شده است اما با یک نگاه کوتاه به راحتی می توان به این نتیجه رسید که نه تنها تبلیغات در همه جای شهر به صورت پراکنده چسبانده شده بلکه بیشتر پوسترها در مکانهایی که دسترسی به آنها سخت است  نصب شده که این موضوع پاکسازی شهر را ازشر این پوسترها که چهره نامناسبی را به شهر بخشیده برای رفتگران بسیار دشوار تر خواهد کرد.

با نگاهی گذرا به گوشه و کنار شهر رشت خواهید دید که  شهرپر شده از کاغذهای رنگی که متاسفانه بسیاری از این اوراق تبلیغی بر روی علائم راهنمایی و رانندگی، پایه‌های چراغ راهنمایی و سطل‌های زباله ،صندوق های صدقه و … درسطح شهر چسبانده شده اند که جدا از نازیبایی،مخاطراتی را برای شهروندان به همراه دارد، زیرا آنها را از دیدن علائم احتیاطی سطح شهر محروم می‌کند.

شب گذشته که  یکی از شب های سرد زمستان بوده است و پس پایان یافتن زمان انتخابات شهر در سکوت سختی فرو رفت و کمتر عابری را می توانستیم در خیابان ببینیم اما آهنگ خش خش جاروی رفتگران از هر گوشه شهر به وضوح شنیده می شد، با آنکه سرمای اسفند ماه در مغز استخوان نفوذ می کند اما همچنان نارنجی پوشان شهر کمر خود را خم و با جار و کاردک در حال پاک کردن آثار برجا مانده از تبلیغات انتخابات بودند.

کار رفتگران تنها به شب انتخابات ختم نمی شود و چند روزی طول خواهد کشید تا شهر به وضعیت قبل برگردد و با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال هم قرار داریم و مردم در طول روز برای خرید نوروزی بیشتر از همیشه در سطح شهر حضور دارند این شلوغی و همهمه به مشکلات کاری پاکبان افزوده است.

رفتگران قشر زحمتکشی هستند که مجبورند برای برداشتن هر کاغذ تبلیغاتی انتخابات که من و شما بر روی زمین اندا خته ایم کمر خود را خم کنند کمری که در زیر بار مشکلات مدتهاست که خم شده است.

مرتضی عاطفی مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت در این راستا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا اظهار کرد: بالغ بر هزار نفر نیروی خدماتی برای تمیزی شهر بعد از پایان ساعات رای گیری انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری مشغول به فعالیت شدند.

وی ادامه داد: از شب گذشته تبلیغات انتخاباتی از سطح شهر به نحو مطلوب در حال جمع آوری و پاکسازی است و ما پیش بینی می کنیم ظرف مدت ۷۲ ساعت شهر رشت را پاکسازی کنیم و چهره شهر را به صورت قبل آن برگردانیم.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف این حوزه بازیافت است،افزود: بنرها و کاغذهای انتخاباتی که قابلیت بازیافت را دارند جدا و وارد عرصه بازیافت خواهند شد./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×