یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ 2024 - 04 - 21 ساعت :
اخبار اصلی

کاهش ۱۹ درصدی تصادفات فوتی گیلان در تعطیلات نوروزی

۱۳۹۴-۰۱-۱۷

عصر صادق :معاون اجتماعی پلیس گیلان گفت: تصادفات فوتی در تعطیلات نوروزی در مقایسه با سال قبل کاهش ۱۹ درصدی داشته است.
به گزارش عصر صادق ،سرهنگ”محمدرضا جعفری خیرخواه”معاون اجتماعی پلیس گیلان در جمع خبرنگاران اقدامات انجام شده پلیس در تعطیلات نوروزی جهت تامین امنیت مسافران و مردم را تشریح کرد.
معاون اجتماعی پلیس گیلان با بیان اینکه با آغاز طرح ترافیکی از ۲۵ اسفند سال ۹۳ تا ۱۵ فروردین سال ۹۴ تصادفات در استان گیلان کاهش داشته است، گفت: در این مدت در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل تصادفات دورن شهری ۲۲ درصد، تصادفات برون شهری ۱۳ درصدی کاهش داشت.
سرهنگ جعفری خیرخواه با اعلام اینکه تصادفات فوتی از آغاز طرح ترافیکی تا پایان تعطیلات نوروزی در مقایسه با مدت مشابه کاهش ۱۹ درصدی داشت افزود: بدون شک رعایت قوانین و مقررات و احترام به حقوق دیگران توسط مردم و کنترل رانندگان پرخطر توسط پلیس در این کاهش تاثیر بسزایی ایفاء نمود.
سرهنگ خیرخواه با اشاره به اینکه در این مدت ۸۲۵ واحد گشتی خودوریی، موتوری و پیاده انتظامی تامین امنیت مردم و مسافران را برعهده داشتند بیان داشت: هدف پلیس در ایام تعطیلات نوروزی آسودگی و ایمنی بیشتر مردم و شهروندان با التزام به اخلاق، قانون و نظم عمومی بوده است.
معاون اجتماعی پلیس گیلان با بیان اینکه قرارگاه نوروزی پلیس به منظور رفاه حال مسافران و مردم از ۱۵ اسفند ۹۳ در گیلان فعال شده بود گفت: ۹ هزار و ۲۳۴ نفر نیروی پایور، وظیفه، نیروی کمکی و پلیس افتخاری وظیفه تامین امنیت نوروزی شهروندان گیلانی و گردشگران استان را در تعطیلات نوروزی بر عهده داشتند.
وی در ادامه به کاهش همه جرایم مهمه در استان در این مدت نیز اشاره کرده و اظهار داشت: سرقت منزل ۱۱ درصد، سرقت احشام ۷۰ درصد در این مدت کاهش داشته است.
سرهنگ خیرخواه با بیان اینکه در این مدت کشف سرقت خودرو ۴ درصد، سرقت مغازه ۶ درصد، سرقت به عنف ۱۰۰ درصد نیز افزایش داشته است، اعلام داشت: در کشفیات مواد مخدر در تعطیلات نوروزی نیز با افزایش ۴۵ درصدی مواجه بوده ایم.
معاون اجتماعی پلیس گیلان در ادامه از رضایت مسافران و شهروندان از اقدامات پلیس در تعطیلات نوروزی خبر داد و ابراز امیدواری نمود با همدلی و همزبانی و همراهی بیش از پیش مردم با پلیس شاهد ارتقاء امنیت و احساس امنیت در استان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×