چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اخبار اصلی

چرا مسئولان نظارت بر کتب و مطبوعات با تفرقه افکنان برخورد نمی کنند؟

۱۳۹۵-۰۱-۱۴

سراسر شهر های تالشی پر است از تندیس های قهرمانان شهیدی که تا آخرین قطره ی خونشان از حریم ولایت و میهن اسلامی دفاع نمودند اما عده ای پس از توهین به مردم این خطه، حتی حاضر به یک عذرخواهی ساده نیز نشده اند.

به گزارش عصر صادق ،به نقل از  پایگاه خبری تحلیلی ماسال، تعدادی از جوانان تالشی شهرستان های غرب گیلان، طی نامه ای سرگشاده خطاب به محمود شکری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال خواستار پیگری ماجرای توهین به تالشان در کتاب «گذری بر شصت سالگی» شدند. متن این نامه به شرح زیر است.

به نام خدایی که در این حوالیست

جناب آقای حاج محمود شکری نماینده محترم مردم تالش، رضوانشهر و ماسال

سلام علیکم

اینک که بار دیگر اندیشه ی استعمار به یَد مزدوران داخلی اهانت های وقیحانه اش را متوجه مردم قهرمان و شهید پرور تالش نموده است؛ انتظار می رود مردم این خطه ضمن حفظ آرامش، وحدت و یکپارچگی خود را همچون آنچه در تاریخ سراسر افتخار کهن مرز و بوم تالش دیده ایم حفظ نمایند.

در ابتدا جا دارد به بیگانگان از تاریخ کهن و فرهنگ غنی سرزمین تالش یادآوری نماییم که تالش بزرگ همان دیاری است که پیش از اسلام در برابر قریب به اتفاق ابرقدرت های زمانه کرنش نکرد و امپراتوری های قدرتمندی چون هخامنشیان را مجاب به برخورد دوستانه و دراز نمودن دست هم پیمانی نمود.

پس از اسلام نیز همین مردم سلحشور تالش بودند که پایه های تاسیس حکومت دوستدار اهل بیت(ع) را بنا نهادند!

نقش مردم تالش در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی نیز غیر قابل انکار است؛ سراسر شهر های تالشی پر است از تندیس های قهرمانان شهیدی که تا آخرین قطره ی خونشان از حریم ولایت و میهن اسلامی دفاع نمودند.

مردم نجیب تالش در مهمان نوازی و گذشت شهره ی عام و خاص اند اما نکته ی دردآور موضوع اینجاست که نویسندگان کتاب”گذر شصت کیلومتری”با ارایه جوابیه ای سراسر تکبر کراهت خویش را از انجام یک عذرخواهی صمیمانه ابراز داشته و با گستاخی هرچه تمام تر بر مواضع سراسر توهین و ددمنشانه خویش پای می فشارند تا نمک بر دل زخم خورده مردم نجیب تالش بزرگ پاشیده باشند.

جالب اینجاست که نویسندگان خود را تالش و شیفته ی فرهنگ آن معرفی می نمایند؛حال آنکه مبرهن شد هیچ کدام از سه نویسنده تالش نیستند!

کدام تالشی حاضر می شود به مادران زحمت کش تالشی کج دهنی کند و فداکاریشان را به بردگی تشبیه نماید!

سوال اساسی اینجاست:”چطور می شود که افرادی مزدور یا بی علم و دانش دست به قلم ببرند و هرآنچه زاییده ی تراوشات اذهان مسمومشان است به چاپ رسانند و در معرض عموم قرار دهند در حالی که نظارت های لازم پیش از چاپ بر آثارشان صورت نگیرد!؟”

چطور است که قانون استوار و محکم نظارت بر چاپ کتب و مطبوعات از انتشار چنین مطالب نفاق گونه و تفرقه افکنانه افراد نادان بی جیره و مواجب استعمار و یا مزدور آنها جلوگیری نمی نماید!

آیا حفظ وحدت سرزمین تالش بزرگ با وجود کثرت قومی و مذهبی دستاورد کمی است که این چنین آسان به ملعبه ی دست عده ای معلوم الحال تبدیل شود؟

این جاست که مطالبه ی به حق مردم غیور تالش از نماینده ی تالش، رضوانشهر و ماسال به پیش کشیده می شود تا با پیگیری این موضوع و ارایه ی گزارش مرهمی بر دل های شکسته ی مردم نجیب تالش بزرگ باشد.

در پایان خطاب به محمود شکری نماینده محترم شهرستان، عرض می نماییم که ما فرزندان جوان و تحصیل تالش از شما به عنوان نماینده ی این خطه از ایران اسلامی توهین صورت گرفته به مردم صادق تالش را از طریق مراجع قانونی، پیگیری نمایید و تا زمانی که از عقوبت این خاطیان برای سایر یاوه گویان درس عبرت نساخته اید از پای نایستید.

جمعی از فرزندان تالش

امضا محفوظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×