سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 27 ساعت :
یادداشت

پیشتیبانی از فلسطینی‌ها پشتیبانی از حق است

۱۳۹۴-۰۴-۱۸

حضور مردم آزادی خواه جهان در روز قدس هیمنه پوشالی رژیم غاصب صهیونیستی را برای همیشه تاریخ به خاک خواهد کشید.

پیشتیبانی از فلسطینی‌ها پشتیبانی از حق است، قدس و فلسطین فقط متعلق به مسلمانان نیست بلکه به تمام مردم دنیا تعلق دارد و باید از روز قدس که پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط امام راحل(رضوان الله علیه) به عنوان یک تئوری و اصل بی بدیل مطرح و فرصتی شد برای رساندن ندای مظلومیت مردم فلسطین به جهانیان بهترین استفاده را انجام داد.

 امروز جهان اسلام نسبت به گذشته با مشکلات بیشتری رو به رو است و نیاز به یک تحول جدی در درون خود دارد.  با توجه به تلاش برخی رهبران وابسته عربی به اجرای سیاستهای استکباری غرب در منطقه و ایجاد نفاق میان کشورهای اسلامی مسلمانان باید برای آزادی بیت المقدس و مسجد الاقصی متحد شوند. برای آزادی قدس مسلمانان باید وحدت میان خود را افزایش دهند و از ذهنیت معاویه ای که بر برخی از کشورهای عربی حاکم شده، دوری گزینند.

برای بازگشت جهان اسلام به هویت خویش و رفع ظلم و ستم در داخل کشورهای اسلامی و زدودن غبارهای نفاق و ذهنیتهای انحرافی و پاکسازی رهبران وابسته و خودفروخته باید داخل خانه خود را تمیز کنیم . امروز ذهنیت وهابی گری یکی از بزرگترین مشکلات جهان اسلام و مسلمانان است.

این ذهنیت، مردم بیگناه سوریه،عراق،یمن و بحرین و دیگر کشورهای مظلوم  را به کشتن می دهد و عربستان سعودی با ادعای کمک به برقراری دمکراسی، در امور داخلی کشورها دخالت می کنند.

در شرایط کنونی مهمترین دشمن مسلمانان وهابیون و تکفیری ها و سلفی ها هستند این ذهنیت در عراق، سوریه و دیگر مناطق شیعه نشین جنایت می کنند و اماکن مقدس اهل بیت را تخریب می کنند.

رژیم اشغالگر قدس نماد عینی زیاده خواهی، فتنه جویی و سلطه طلبی نظام سلطه جهانی در خاورمیانه و منطقه است ابر قدرت های ظاهری جهان با ابزار مالی، رسانه ای، سیاسی و ضد فرهنگی به طور تمام قد از رژیم اشغالگر قدس حمایت می کنند اما باید این حقیقت را بپذیرند که هیمنه ساختگی و پوشالی اسرائیل از هم پاشیده شده و مسلمانان جهان و مردم آزادی خواه در سراسر عالم این رژیم منحوس را به عنوان شیطانی مجسم تعریف می کنند.

پیام من به همه مسلمانان جهان در روز جهانی قدس این است که قدس عزیز هر چه زودتر باید آزاد شود باید بیدار شویم و و آنگاه است که میبینیم روز و ساعتی نیست که خانه‌ای در غزه موشکباران نشود و ساکنان مظلوم آن، زیر خروارها سنگ و آوار دفن نشوند. خیابان و کوچه‌ای در غزه نیست که در آن شطی از خون جاری نشده باشد. امروز فریاد استغاثۀ کودکان و زنانِ بی‌پناه و مظلوم فلسطینی در سراسر جهان طنین‌انداز است.اسفبارتر از این، شاهان و شیوخ فاسدِ بی‌شخصیت بلاد اسلامی هستند که بی‌هیچ استقلال و اراده‌ای، به تبعیت از اربابان جهانی و غارتگران بین‌المللی موضع‌گیری و اقدام می‌کنند و چشم و گوش خود را در برابر این فاجعه بزرگ تاریخی بسته و در کاخ‌های افسانه‌ای خود سرگرم مستی و هرزگی هستند.

حضور در راهپیمایی روز قدس بایستی برای همیشه تاریخ ماندگارترین و بی نظیرترین حضور باشد و همین حضور آزادی خواهان سراسر جهان به ندای امام خمینی(ره) در جمعه پایانی ماه مبارک رمضان است که هیمنه پوشالی رژیم غاصب صهیونیستی را برای همیشه تاریخ به خاک خواهد کشید.

حسین رضاپور کارشناس ارشد مدیریت رسانه و از فعالین سیاسی و فرهنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×