دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اجتماعی - اسلایدشو

پشت پرده انتقال سگ های زنده گیری شده به کرج چیست؟

۱۳۹۵-۰۱-۲۱

با این اوصاف مشخص نیست در سکوت رسانه ای آن انتقال، چه بر سر نخستین محموله سگ های زنده گیری شده که از استان خارج شده اند، آمده است؟

به گزارش عصر صادق ،پس از گزارش در خصوص وضعیت رقت بار نگهداری سگ های زنده گیری شده در یک سوله و به حال خود رها کردن آنان که منجر به مرگ برخی سگ ها و هم نوع خواری در بین آنان داشت، حالا زوایای جدیدی از این پرونده گشوده می شود. (گزارش قبلی را از اینجا بخوانید)

در قسمتی از گزارش پیشین اشاره به حضور فردی شده بود که قصد داشت سگ های زنده گیری شده را به کرج منتقل کند. مشاهدات عینی خبرنگار خزر حاضر در محل حکایت از آن داشت خانم “پ” به همراه یک کامیون در محل سوله نگهداری از سگ ها حاضر شده و قصد داشته تا این حیوانات بی رمق را به کرج منتقل کند. وی مدعی شده بود که از یک موسسه حمایت از حقوق حیوانات عازم رشت شده است. استعلامات اما از موسسه فوق نشان داد این فرد نماینده آن موسسه نبوده است! همین موضوع باعث شد تا ماموران و مردم حاضر در محل مانع از انتقال این حیوانات به کرج شوند.

حالا اما شنیده های جدید حکایت از آن دارد که این سگ ها سرانجام به کرج منتقل شده و در یک موسسه خیریه حمایت از حیوانات بی سرپناه نگهداری می شوند. (اینجا را بخوانید) هر چند گویا این بار این حیوانات پس از سپری کردن روزهای وحشتناک در سوله مرگ و رسانه ای شدن این موضوع سرانجام به مکان مناسبی انتقال یافتند، اما اظهارات یک عضو شورای شهر رشت بر ابهامات می افزاید!

باقری خطیبانی می گوید: قبلاً نیز ۶۰ قلاده سگ را خریدند و از استان خارج کردند! آیا مدیران شهری خبر داشتند؟! ما که عضو کمیسیون بهداشت هستیم از این جریان خبر نداشته ایم.

این اظهارات باقری در حالی مطرح می شود که ثانی، مدیر موسسه وفا ضمن تایید انتقال ۶۰ قلاده سگ مریض در پنج شنبه گذشته، به خبرنگار خزر می گوید: این نخستین باری است که شهرداری رشت اقدام به انتقال سگ های زنده گیری شده به این مرکز می کند!

با این اوصاف مشخص نیست چه بر سر نخستین محموله سگ های زنده گیری شده که از استان خارج شده اند، آمده است و در سکوت رسانه ای آن انتقال، آیا سگ هایی که نخستین بار به خارج از استان منتقل شدند، به همین خوش شانسی بوده اند؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×