سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 10 - 03 ساعت :
اجتماعی - حوادث

پسران بد دستگیر شدند

۱۳۹۴-۱۲-۱۰

پسران بد دستگیر شدند

به گزارش عصر صادق ؛سه مرد جوان که با راه اندازی یک باند تبهکاری اقدام به زورگیری و ربودن دختران می‌کردند، در تعقیب و گریز ماموران گشت پلیس آگاهی، شناسایی و دستگیر شدند. ساعت یک بامداد ۷ بهمن، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت به عنف خودرو به کلانتری ۱۱۸ ستارخان اعلام شد. به گزارش مهر، با حضور مامورین کلانتری ، خانم جوانی به مامورین اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو ماکسیما سفید رنگ مورد ربایش قرار گرفته و نهایتا سارقین پس از سرقت خودرو و دیگر اموال مالباخته متواری شدند.
پرونده در اداره یازدهم پلیس آگاهی
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف همراه با آدم ربایی و به دستور قاضی شاهنگیان، بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه ۲ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
اظهارات مالباخته
مالباخته پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به منزل یکی از دوستانم در بلوار فردوس – نبش خیابان ابراهیمی شمالی رفته و خودرو تویوتا لندکروز مشکی خود را در داخل کوچه پارک کرده بودم. قصد سوار شدن به ماشین را داشتم که ناگهان فرد ناشناسی از پشت سر، سوار ماشین شد و دهان مرا گرفت. نفر دوم، از سمت در راننده سوار ماشین شد و چاقو را زیر گلویم گذاشت؛ با جیغ و فریاد تلاش کردم تا در ماشین را باز نگه دارم اما نفر سومی با قدی بلند، کنار ماشین آمد و در را بست؛ همان لحظه دیدم که ماکسیمای سفید رنگی کنار ماشین من ایستاده است. زن جوان در ادامه اظهارات به کارآگاهان گفت: با تهدید چاقو و ضرب و شتم شدید مرا به صندلی عقب برده و پارچه ای مشکی روی سرم کشیدند؛ دستهایم را بستند و فرد دیگری پشت فرمان نشست و شروع به حرکت کرد. به همراه خود مقداری طلا داشتم که قصد داشتم برای تعمیر به طلاسازی ببرم اما سارقین آنها را به همراه مدارک شناسایی، دو عدد گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی ۱۲ میلیون تومان، پول و چندین فقره چک حامل به مبلغ ۶۰ میلیون تومان از من گرفتند؛ نهایتا در داخل کوچه فرعی در منطقه ستارخان مرا از ماشین پیاده کرده و خودشان با تویوتا از محل متواری شدند. همان لحظه دوان دوان خودم را به خانه ای رساندم که آقایی داشت وارد آن می شد؛ این آقا و خانواده اش پس از اطلاع از موضوع سرقت، به من کمک کرده و به خانواده‌ام و همچنین ۱۱۰ زنگ زده و موضوع را به آنها اطلاع دادند.
کشف خودرو تویوتا
با ثبت مشخصات خودرو تویوتا لندکروز در سیستم جامع پلیس، ماموران کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر روز ۲۰ بهمن، در حین گشت زنی در محدوده پاسگاه نعمت آباد – کوی باقری به یک دستگاه خودرو تویوتا لندکروز مشکی پارک شده در محل مشکوک شدند. در بررسی ارکان هویتی خودرو (مشخصات خودرو) مامورین اطلاع پیدا کردند که خودرو دارای سابقه سرقت بوده و دستور توقیف آن از سوی اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شده است.
دستگیری اولین متهم
با اعلام خبر کشف خودرو مسروقه، تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی به محل کشف خودرو مراجعه و در تحقیقات میدانی موفق به شناسایی یک شعبه بانک خصوصی و چند واحد تجاری در محدوده کشف خودرو شدند. با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته این مراکز، کارآگاهان موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو ماکسیما سفید رنگ به شماره انتظامی … شدند که راننده تویوتا لندکروز پس از پارک خودرو در خیابان، سوار آن شده و محل را ترک کرده بود. سرانجام با اقدامات پلیسی، جوانی ۲۳ ساله بنام «سعید» در خیابان سپاه شناسایی و ۶ اسفند ماه دستگیر شد. متهم تلاش کرده بود تا با ایجاد درگیری فیزیکی از محل متواری شود که توسط کارآگاهان دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
اعترافات سعید
سعید پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با شاکی پرونده، به عنوان یکی از سارقان مورد شناسایی قرار گرفت؛ سعید که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، صراحتا به مشارکت در سرقت اعتراف و عنوان کرد که سرقت را به بهمراه یکی از دوستانش بنام حمید و یکی از دوستان حمید انجام داده است.سعید در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: روز سرقت در حوالی میدان صنعت در حال پرسه زنی و چرخیدن بودیم که یک دستگاه تویوتا لندکروز مشکی با یک راننده خانم جوان را شناسایی کردیم ؛ پشت سر ماشین بودیم که راننده تویوتا در بلوار فردوس توقف کرد و داخل یک مجتمع مسکونی شد ؛ حدود دو ساعت منتظر ماندیم تا مجددا زن جوان از مجتمع مسکونی خارج و به سمت تویوتا مراجعه کرد؛ همان زمان بود که به سراغ زن جوان و ماشنی وی رفتیم [و با تهدید چاقو اقدام به سوار کردن او کرده و از محل متواری شدیم].
دستگیری دو متهم دیگر پرونده
با شناسایی مخفیگاه حمید در خیابان منوچهری، کارآگاهان اداره یازدهم ۶ اسفندماه در یک عملیات ویژه به مخفیگاه حمید مراجعه کردند ؛ در زمان ورود به مخفیگاه حمید، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم سوم پرونده بنام مهران نیز در همان محل حضور دارد. هر دو متهم اقدام به ایجاد درگیری شدید با کارآگاهان کردند؛ در حین درگیری ، حمید در همان محل دستگیر اما مهران موفق به فرار شد؛ تیمی از کارآگاهان برای دستگیری مهران، به تعقیب او رفته اما ناگهان متهم اقدام به شلیک تیر به سمت آنها می کند. با توجه به مسلح بودن متهم به اسلحه کمری و استفاده از آن، کارآگاهان نیز اقدام به استفاده از سلاح می کنند؛ در حین درگیری مسلحانه، مهران تلاش می کند تا ضمن متوقف کردن یک دستگاه خودرو پراید عبوری و گروگان گرفتن راننده پراید از محل متواری شود که کارآگاهان با شلیک گلوله به سمت لاستیک های خودرو مانع از حرکت پراید شده و همزمان متهم را نیز مورد اصابت چندین گلوله قرار می‌دهند و ضمن نجات جان راننده پراید ، مهران را دستگیر و جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل می‌کنند؛ در بازرسی از خشاب اسلحه کمری بدست آمده از متهم چند ین فشنگ جنگی نیز کشف شد.
اعتراف به سرقت به شیوه تصادف ساختگی
همزمان با انتقال مهران به بیمارستان، حمیدرضا . ت ( ۲۵ ساله) به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به سرقت تویوتا لندکروز اعتراف کرد؛ وی در اعترافاتش عنوان کرد که حدود دو ماه پیش نیز در یک تصادف ساختگی و با همدستی دوستانش (مهران و سعید) یک دستگاه خودرو سوناتا را در خیابان ستاری از یک راننده خانم سرقت کرده‌اند. سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: تحقیقات از دو متهم پرونده (سعید و حمید) در مراحل اولیه قرار داشته و متهم سوم پرونده نیز به محض پایان اقدامات درمانی، جهت تحقیقات به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. وی ادامه داد: از سوی بازپرس پرونده قرار قانونی برای هر سه متهم پرونده صادر و تحقیقات جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمین در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد، بویژه توسط سرنشینان یک دستکاه خودرو ماکسیما سفید رنگ مورد سرقت، تهدید و… قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند./شهروند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×