دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اسلایدشو

پاسخ شهردار رشت اعضای شورا را با هم درگیر کرد

۱۳۹۵-۰۳-۱۰

عصر صادق :برخی از اعضای شورای شهر رشت به دلیل پاسخ‌های شهردار این شهر به صورت لفظی با هم درگیر شدند و جلسه را ترک و آن را از رسمیت خارج کردند.

به گزارش عصر صادق ؛جلسه علنی شورای اسلامی این شهر امشب با حضور محمدعلی ثابت‌قدم شهردار و جمعی از معاونان و مدیران سازمان‌های تابعه در صحن شورا برگزار شد.

برخی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در جلسات گذشته بارها گلایه خود را از عدم پاسخگویی شهردار این شهر به سؤالات مکتوب خود پیرامون پروژه‌های مختلف عمرانی و بعضی از اقدام‌ها اعلام کرده بودند.

در جلسه هفته گذشته شورای شهر رشت مقرر شد تا شهردار این شهر برای پاسخگویی به پرسش‌های اعضای شورا در صحن حاضر شود.

ادغام سازمان‌های تابعه شهرداری رشت بدون مجوز وزیر کشور

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در جلسه مذکور با اشاره به ادغام برخی از سازمان‌های تابعه شهرداری این شهر، گفت: ادغام سازمان‌ها باید براساس مجوز وزیر کشور انجام شود.

محمدعلی رفیعی‌نوده افزود: اخیراً دو سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری رشت با عنوان جدید «سازمان حمل و نقل بار و مسافر» ادغام شدند که بدون هیچ مصوبه از طرف وزارت کشور انجام شده است.

وی خواستار پاسخگویی شهردار رشت نسبت به ادغام دو سازمان مذکور به اعضای شورا شد.

شهردار رشت نیز در پاسخ به سئوال رئیس شورا گفت: اساسنامه سازمان‌های جدید در مهلت مشخص به صحن شورا ارسال می‌شود.

شهردار رشت: سازمان‌ها را منحل نکرده‌ایم، چابک‌سازی کرده‌ایم/عضو شورا: اقدام شهردار غیرقانونی است

محمد علی ثابت‌قدم افزود: هیچ سازمانی را به لحاظ ساختار اجرایی منحل نکرده‌ایم و تنها چابک‌سازی و کوچک‌سازی انجام داده‌ایم.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: اقدام‌های شهردار رشت غیر قانونی بود.

محمود باقری‌خطیبانی با اعتراض به سخنان شهردار رشت درباره ادغام سازمان‌ها افزود: ابلاغ‌هایی که برای برخی از معاونت‌های جدید شهرداری رشت صادر شده فاقد وجاهت قانونی بوده و خارج از چارت تشکیلاتی شهرداری است.

وی با بیان اینکه شهردار رشت قبل از گرفتن مصوبه شورا و مجوز وزارت کشور اقدام به تغییر چارت تشکیلاتی و ایجاد معاونت‌ها و پست‌ها کرده است، یادآور شد: در شهرداری جایگاهی به نام معاونت برنامه‌ریزی نداریم بنابراین چگونه شهردار چنین جایگاهی را در شهرداری راه‌اندازی کرده است.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه شهردار جایگاه اعضای شورا را نادیده گرفته است، متذکر شد: شهردار چگونه اقدام‌هایی از جمله ادغام سازمان‌ها و ایجاد ابلاغ‌های جدید را بدون مصوبه شورا انجام داده است.

 در جلسه مذکور اعضای شورای شهر رشت بارها با یکدیگر به دلیل پاسخ‌های شهردار درگیری لفظی پیدا کردند و در نهایت جلسه با خروج تعدادی از اعضای شورا از صحن از حدنصاب خارج شد./فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×