یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ 2024 - 04 - 21 ساعت :
اخبار اصلی

ورزش راهی می خواهد که به دور از سیاست، مقدس شود…

۱۳۹۴-۰۹-۲۸

این روزها شاهد آن هستیم که با وجود جوانانی مستعد و کارآمد در همه حوزه ها به خصوص ورزش، مشکلات، نقش سنگ ریزه هایی را بازی میکنند که سرعت پیشرفت آنان را کم تر می کند .

  • ما در کشورمان الگوهایی داریم تا با استعانت از پروردگار و ادامه راه آنان و از خود گذشتگی، رسم گذشت و مردانگی را به ورزش بیش از پیش راه بدهیم، شهدایی که در هشت سال دفاع مقدس جنگیدند تا دفاعی که مقدس شود
  •   نمی دانستیم گوهر گرانبهای چه دین و آیینی در دست های ماست و این انقلاب تا کجاها در معنویت قدسی اسلام و مسلمانی ما ریشه دارد .                                                                              نمی دانستیم ولایت فقیه چه برکتی است  و دولت عشق یعنی کدام،  صف کشیدن هایمان برای اعزام به جبهه، راهپیمایی هایمان ، رای دادن هایمان و … گاهی برای خودمان نیز عجیب است .
    تمام فراز و فرودهای جنگ برای ما برکت بود و حال با نفس های خیر رهبر عزیزمان و رهنمودهای ایشان می توانیم در هر حوزه ای برترین باشیم و چه بهتر که ورزش گزینه ایست که ایشان همیشه نگاه ویژه ای دارند .
  • دراین میان باید افرادی با ورزش همراه شوند که به دوراز سیاسی کردن آن، راه را هر روز همانند همان رزمنده ای که در هموار کردن راه همرزمهایش، خود را در میدان نبرد فدا کرد باشیم، و از آن طرف ما هم کسانی که دلشان برای این ورزش می سوزد را با سیاسی بودن، و حمایتش از ورزشی که این روزها با هزینه های سر به فلک کشیده که فقط و فقط بدهکار می کند سنگ باران و متهمش نکنیم  و دغدغه ولایی بودن و پیروی همه جانبه اش از رهنمودهای رهبری و راه گره گشایی ورزش را به بهانه این روزها انتخاباتی نکنیم .
  • دفاع همه جانبه کسانی که برای جوانان تلاش می کنند،  باید سرلوحه حمایت همه مسئولین باشد تا آنها هم به سهم خود قدمی راسخ در راستای ترویج شور و فرهنگ مردانگی در ورزش بردارند .

ورزش همچون دفاع مقدس به همه تعلق دارد و هیچ کس نباید ورزش را انحصاری و مصادره کند. نه تنها متعلق به فعالین این عرصه، بلکه به ملت ایران تعلق دارد. روحیه و تفکر ولایت مداری نیز همینگونه است و همانند این انقلاب که صرفا متعلق به ما نیست و برای تمامی مردم منطقه می باشد، ورزش هم نباید اختصاصی شود بلکه باید فضایی برای جهت یابی همه جوانان به شور انسانی، انقلابی و ولایت مداری باشد .

همانطورکه بعضا دو قطبی کردن سیاست در کشور به سیاستهای آینده یک دولت صدمه وارد می کند، مواردی همچون انتخاباتی، سیاسی و اختصاصی کردن ورزش هم به هدف پاک و مقدس آن ضربه ای مهلک وارد میکند و آن را روز به روز به بی راهه ای که به ناکجا آباد ختم می شود هدایت می کند .

در استانی همچون گیلان که هنوزصدای تشویق تماشاچیان برای فرهیختگانی همچون سیروس قایقران ها به گوش می رسد افرادی هستند که دغدغه ها را به فرصت ها تبدیل کنند و از راه با شهدا  و رهپویان ولایت بودن درس بگیرند و به عرصه ورزش قدم بردارند  و با رهپویان رضوانشهر راه خود را گرچه سخت، اما همچنان ادامه دهند .

سیروس رجا مردی از رضوانشهر، خوشابر که خود را متعلق به همین دیار می داند، در شهر خود رضوانشهر، بدلیل برگزاری های مکرر یادواره شهدا به خادم الشهدا معروف است و دغدغه این روزهای جوانان شهر و تیم فوتبال کاملا مستقل رهپویان رضوانشهر را دغدغه خود دانسته و از تمام ظرفیت های معنوی و مادی خود به دور از سیاست و فضای انتخاباتی در راه رسیدن تیم مورد حمایت مردم شهر دریغ نکرده و تا به امروز با رفاقت و برادری که با تیم خود دارد موجب موفقیتهایی شده است که همواره او را با وجود همه سختی ها همچنان حمایت می کنند. و چه خوب است که ورزش و مدعیان حمایت کننده از ورزش صداقت، ولایت مداری و پشتکار را سرلوحه کار خود قرار دهند تا همانند سیروس رجا برای یک تیم، اول یک برادر باشند تا یک مدیر عامل. که همه اینها از راه با شهدا و ولایت بودن نشات می گیرد .

در پایان اگرچه به دست آوردن دل هواداران و بازیکنان جوان رهپویان رضوانشهر کار بسیار خوبی است اما مسئولان می بایست از هر گونه اظهارات صرفا احساسی و هیجانی خودداری کنند و بیش از این بازیکنان و هواداران رضوانشهر را چشم انتظار نگه ندارند.

                                                                                                       به قلم: امیـن مهـاجری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×