سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 09 - 26 ساعت :
اجتماعی - اسلایدشو - بین الملل - سیاسی - مذهب

هیچ واجبی به پای دفاع از نظام اسلامی نمی رسد /گیلان افتخار ایران است

۱۳۹۵-۰۲-۱۴

عصر صادق :سردار قاسم سلیمانی با بیان اینکه گیلان افتخار ایران است تاکید کرد:دفاع از نظام اسلامی مساوی با دفاع از اسلام است و هیچ واجبی به پای دفاع از نظام اسلامی نمی رسد

به گزارش عصرصادق ؛ سردار قاسم سلیمانی ددر اجلاسیه نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان در میدان شهدای ذهاب این شهر با بیان اینکه حال و هوا و بوی شهدا در این کنگره استشمام می شود،اظهار داشت :حضور یادگاران شهدا و اجرای برنامه توسط آنها فضای جلسه را عطر آگین کرده است.

وی با بیان اینکه گیلان یک بهشت الهی است تصریح کرد:گیلان دارای قابلیتها و پتانسیلهای فراوانی است و نخبگان و برجسته گان بسیاری را در درون خود پرورش داده  و به دنیای اسلام تقدیم کرده است.سلیمانی۱

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه گیلان افتخار ایران است و برگ ززینی از ایران اسلامی است افزود: هشت هزار شهید از این خطه انسان را متحیر می کند وجود ۳۰ هزار آزاده و مجروح در استانی شمالی انسان را متحیر می کند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه گیلان به تنهایی به ازای چند استان کشور ادای دین کرده است تصریح کردک باید دست تک تک مردم این دیار را بوسید و دست تک تک دست اندکاران برگزاری این کنگره را می فشارم چرا که کار شایسته و بزرگی در شان شهدا انجام داده اید.

وی با بیان اینکه پس از گذشت ۲۰ سال هنوز متأثر از آن دوران است گفت:دفاع مقدس کنجی بی همتاست که باید مورد بررسی و کاوش قرار گیرد و من در این نگره حول سه محور معرفتی شهدا  و شهادت، نکته دوم هدف شهدا و نکته سوم حالت‌ها و رفتارهای شهدا صحبت می کنم.

فرمانده نیروی سپاه قدس تاکید کرد: تا کسی شهید نباشد ؛شهید نمی شود و شرایط شهید شدن در درجه اول شهید بودن ات  و اگر روزی کسی را دیدید که بوی شهید از رفتار و کردار و اخلاق او استشمام شد بدانید او شهید می شود.

سردار سلیمانی افزود:حجاب‌های ظالمانه را پشت سر می‌گذارد و به جایگاه ضیافت الهی نایل می‌شود،شهید از نفساینت خود عبور می کند و رسیدن به جایگاه شهید مقام هجرت اشت و اولین راه رسیدن به مقام شهادت هجرت از خود است.

وی با بیان اینکه مرتبه  دوم جهاد در راه خدا و ایستادگی در راه دین استتاکید کرد: اگر پایداری در مسیر حق وجود داشت انسان شهید می شود و شهید صاحب اعجاز اشت چرا که شهدا ذوبدر خدا شدند و اخلاص را پیدا کردند.

وی تاکید کرد: قدر مادران و پدران شهدا را بدانید  و توجه داشته باشید کهامام راحل حفظ نظام را واجب‌تر از نماز دانستند و این هدف بزرگ بود و جمهوری اسلامی با هیچ نظامی قابل مقایسه نیست.

سردار سلیمانی گفت: بدون انگیزه دین ممکن نیست هشت هزار جوتن بیشاز هزار کیلومتر را بدون اینکه خانه آنها مورد تهدید باشد این رشادتها بذدون اسلم ممکن نیست و هیچ واجبی به پای دفاع از نظام نمی رسد  .

وی با اشاره به تاکیذت مقام معظم رهبری بر فرهنگ؛اقتصاد و سیاست گفت: استقلال باید در همه مرتب حفظ شود و استقلال باید کامل و چامع باشد و شهدا برای حفظ استقلال در همه ابعاد شهید شدند.

فرمانده نیروی سپاه قدس با اشاره به اینکه نظام اسلامی ارزش این را دارد که هزاران نفر در راه آن به شهادت برسند،گفت: یکی از جیزهایی که اطمینان خاطر می دهد برای هر خانواده ای وجود فرماندهان شهید بر قله های برجسته شهادت است و سلوک و رفتار و اخلاق شهدا که به آن اشاره شد در اینجا نمود می یابد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه دفاع مقدس جنگی بود که طواف کعبه در مقابل آن کم است تصریح کرد: جنگ ما عرفات بود و یکی از مشخصه های جنگ اخلاص در همه چیز بود و جامعه ای صلاح می شود که افراد صلاح در آن باشند و دلیل منزه بودن دفاع مقدس این است .

وی گفت : کلمه برادر سخنی بزرگ است و این کلمه در چنگ رایج بود و در دفاع مقدس اگر حقوق فرمانده ۲۵۰۰ بود حقوق یک رزمنده ساده هم به این میزان بود و امروز درک جبهه و جنگ یک ضرورت است و به همین دلیل کنگره ها و یادواره ها مهم اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×