یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ 2024 - 04 - 21 ساعت :
اخبار اصلی

هویت بخشی به معابر هدف اصلی نامگذاری کوچه هاست

۱۳۹۵-۰۷-۱۲

عصرصادق :همزمان با هفته نیروی انتظامی مراسم رونمایی از اولین فاز نام‌گذاری کوچه‌های شهر رشت با حضور سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، فاطمه شیرزاد عضو شورای اسلامی شهر رشت، فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت و دبیر کمیسیون نام گذاری شهرداری رشت، سمیه رستگار مدیر منطقه ۳، عبدالهی مدیر منطقه ۵ و مقصودی مدیر منطقه ۴ برگزار شد.

اولین فاز نام‌گذاری کوچه‌های رشتدکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم در حاشیه این مراسم با قدردانی از مسئول کمیسیون نام‌گذاری معابر و همکاران خود در شهرداری رشت گفت: اولین گام در نام‌گذاری کوچه و معابر دادن شناسنامه و هویت به آن معبر است.

اولین فاز نام‌گذاری کوچه‌های رشتشهردار رشت با قدردانی از همراهی سرکار خانم شیرزاد، عضو شورای شهر رشت در رونمایی از اولین فاز نام‌گذاری کوچه‌ها گفت: در شهر رشت ۱۵۰۰ کوچه فاقد نام وجود داشت.

او افزود: سکونت والدین شهدا در کوچه‌ها الویت اصلی نام‌گذاری بوده است.

دکتر ثابت‌قدم یادآور شد: به دنبال هویت‌بخشی به معابر و برای متجلی کردن نواحی و مناطق شهری اقدام به جمع‌آوری مشخصات شهری شد.

اولین فاز نام‌گذاری کوچه‌های رشتشهردار رشت عدم مراجعه و سرکشی مسئولان امر در ارتباط با خانواده شهدا را یکی از مسائل نامبارک و مطرح‌شده در این دیدارها دانست و گفت: امید است با تمرکز بیشتر در این موضوع ضمن ادای وظیفه حداکثر بهره‌وری معنوی از این امر را داشته باشیم.

اولین فاز نام‌گذاری کوچه‌های رشت

نام‌گذاری معابر در راستای حفظ ارزش‌های فرهنگ ایثار و شهادت است

فاطمه شیرزاد با تاکید بر اقدام مؤثر مجموعه مدیریت شهری در نام‌گذاری معابر اذعان داشت: از سه سال پیش تا امروز مجموعه مدیریت شهری با همفکری اعضای شورا دوره چهارم نام‌گذاری ۱۵۰۰ کوچه و معابر فاقد نام را در دستور کار خود قرار دادند.

عضو شورای شهر با اشاره به نام‌گذاری ۱۴ کوچه به نام ۱۴ زن شهیده یادآور شد: در مناطق ۳ و ۵ شهرداری هرکدام ۳۷ کوچه و منطقه ۴ با نام ۹۰ شهدا مزین شده است.

او افزود: این اقدام حوزه مدیریت شهری در راستای حفظ ارزش‌ها و فرهنگ و ایثار و شهادت است.

اولین فاز نام‌گذاری کوچه‌های رشت

زنان گیلانی در همه عرصه‌ها تأثیر گذار بوده‌اند

شیرزاد از نام‌گذاری کوچه‌ای به نام تنها زن شهیده کربلا در رشت خبر داد و گفت: زنان گیلانی همواره و در همه عرصه‌ها تأثیرگذار بوده‌اند. چه بسیار خوب است تا زنان فرهیخته و تأثیر گذار انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را از یاد نبریم.

گفتنی است در مراسم فاز اول نام‌گذاری کوچه‌ها، تابلو ۵ کوچه به نام‌های شهید سعید فرجودی، شهید نقافی، شهید بهروز مژده، محمدعلی حقدانی واقع در مناطق ۳، ۴ و ۵ رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×