دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اخبار اصلی

همراهی دولت با بخش تعاون ضعیف است/ نباید به تعاون به عنوان بخش حاشیه ای در اقتصاد نگریسته شود

۱۳۹۴-۰۱-۱۲

عصر صادق ،مولف کتاب تعاون و تعاونی ها در اقتصاد مقاومتی همراهی دولت با بخش تعاون را ضعیف عنوان کرد و گفت:دولت نباید خود را رقیب بخش خصوصی بداند و باید قوانین دست و پا گیر را از جلو پای بخش خصوصی بردارد.
 به گزارش عصر صادق ،حسین رضا پور مولف کتاب تعاون و تعاونی در اقتصاد مقاومتی در مراسم رونمایی از این کتاب در روز جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه ۱۲ فروردین روز تبلور اراده و انتخاب آگاهانه ملت بزرگ ایران در تعیین سرنوشت سیاسی کشور است افزود: در این حماسه به یاد ماندنی بیش از ۹۸ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و خواستار برقراری نظام مردم سالاری دینی در کشور شدند.

رضا پور با اشاره به بصیرت و آگاهی مردم ایران ،گفت:با عزم تاریخی مردم مومن و ولایت مدار این سرزمین ، در این روز حماسه ای سیاسی رقم خورد
وی در ادامه با اشاره به کتاب خود و با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر مقاوم سازی اقتصاد کشور ،افزود: برای رسیدن به این مهم لازم است همه اندیشمندان و صاحبان فکر و اندیشه در حوزه اقتصاد با تبیین مبانی و تئوری های اقتصاد مقاومتی به فکر چاره اندیشی در حل مشکلات جامعه ،مرذم و نجات اقتصاد کشور باشند.
مولف کتاب تعاون و تعاونی ها در اقتصاد مقاومتی با تاکید بر اینکه ایران کشوری پویا و اثر گذار در منطقه و جهان است گفت:ملت ایران همواره در تمام بحران ها و حوادث همدل و همزبان بودند و در تمام صحنه ها برای پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی خوش درخشیدند.
کار شناس ارشد مدیریت رسانه خاطرنشان کرد:الگوی اقتصاد مقاومتی نه تنها ما را بر همه مشکلات اقتصادی فائق می کند بلکه دشمن را که با تحمیل یک جنگ اقتصادی تمام عیار در ابرابر این ملت بزرگ صف آرایی کرده را به عقب نشینی وا می دارد .
رضا پور با اشاره به نام گذاری سال تحت عنوان دولت و ملت همدلی و همزبانی تصریح کرد: همدلی و همزبانی راه عبور از مشکلات اقتصادی و دور زدن تحریم ها است.
وی تحلیل و توجه به اصول و پایه های اقتصاد مقاومتی توسط صاحبنظران و تحلیگران حوزه اقتصاد  را مورد تاکید قراردادو گفت: پایه اقتصاد مقاومتی رساندن کشور به خود اتکایی و تشخیص نقاط ضعف و قدرت است
مولف کتاب تعاون و تعاونی ها در اقتصاد مقاومتی اظهار داشت :مشکل امروز جامعه ما بیکاری و ،معیشت مردم و فرصت سوزی است
رضا پور با تصریح بر اینکه امروز در دنیا اکثر مدیران و دانشمندان ،ایرانی ها هستند افزود: ایرانیان مدیران لایق و دلسوز و علاقه مند به کار و تلاش با ثمر هستند و باید از این ظرفیت نیروی انسانی به درستی بهره گرفته شود.
مولف کتاب تعاون و تعاونی ها در اقتصاد مقاومتی اظهار داشت :در کشور ما هنوز فرهنگ تعاون جا نیفتاده است و لازم است دولت به تعاونی ها کمک کند.
وی با تصریح بر اینکه تعاونی ها باید آموزش ببیند و باید فرهنگ تعاون در جامعه جا بیفتد گفت: در حال حاضر همراهی دولت و مسئولانی که در این بخش حضور دارند بسیار ضعیف است
رضا پور با اشاره به اینکه باید در ارائه تهسیلات به تعاونی ها توجه ویژه شود ،گفت: نباید به تعاون به عنوان بخش حاشیه ای در اقتصاد نگریسته شود.
رضا پور،با اشاره به پروژه مسکن مهر ؛خاطرنشان کرد:مسکن مهرباعث شد تعداد زیادی در جامعه ما صاحب خانه شوند و تولید در کشور ایجاد شد و این نکته حائز اهمیت است تولید و اشتغال ،امید به زندگی را به دنبال دارد.
وی با تاکید بر اینکه مسکن مهر طرح خوبی بود افزود: دولت ها نباید طرح ها را حذف کنند باید ضعف های طرح را بر طرف کنند وقتی دولتی عوض میشود نباید طرح ها عوض شوند باید در راستای کاهش ضعف های طرح گام بردارند.
کارشناس ارشد مدیریت رسانه تصریح کرد:مسکن مهر با کمترین هزینه مردم را صاحب خانه می کرد و طرح خوبی در راستای تامین مسکن برای نیازمندان بود اگر امروز مسکن مهر با مشکل مواجه است ناشی از ضعف مدیریتی است و به دلیل ضعف طرح نیست و خود اصل طرح بسیار مناسب است.
رضا پور با اشاره به مشکلاتی که کشاورزان گیلانی با آن روبرو هستند تصریح کرد: رسانه ها باید فریاد کشاورزان را به گوش مسئولان برسانند.
وی با تاکید بر اینکه کشاورزی در بخش خصوصی می تواند مورد توجه باشد تصریح کرد: کشاورزی در گیلان مورد بی مهری است و ما بازخود کارهای آنهایی که شعار کشاورزی را می دهند نمی بینیم و کشاورزان استان پشتوانه ای ندارند.
رضا پور با تاکید بر اینکه کشاورزی گیلان در حال نابودی است گفت: ورود بی رویه برنج خارجی در ایران به ویژه در گیلان امروز مشکل ساز شده است.
وی با اشاره به آلودگی هایی که در برنج های وارداتی وجود دارد گفت:این برنج ها برای سلامتی جوانان ما زیان بار است
وی با اشاره به کارخانجات تعطیل شده در گیلان اظهار داشت : کارخانه پوشش که زمانی حرف اول را در استان می زد پر از بوته های تمشک شده و به حال خود رها شده است
وی با تاکید بر اینکه اگر همه مسئولان باهم جمع شوند و همت کنند این کارخانه احیا می شود افزود: ما چقدر باید شاهد باشیم که این شرکت مورد استفاده افراد سودجو قرار می گیرد.

رضا پور تاکید کرد: اگر همت مسئولان استان باشد،کارخانجاتی مانند پوشش و فرش گیلان احیا شود دیگر لازم نیست جوانان ما پشت در اتاق این مسئول و آن مسئول تقاضای کار کنند.
مولف تعاون و تعاونی ها در اقتصاد مقاومتی اظهار داشت : استان گیلان ظرفیت و ساختار بسیاری دارد و باید از آن استفاده کرد و هر چقدر ما خاموش بمانیم کارخانه های بیشتری تعطیل می شوند.
وی پیشنهاد سازنده و ارائه راهکارهای مناسب را مورد تاکید قرارداد و گفت : دولت نباید خود را رقیب بخش خصوصی بداند و باید قوانین دست و پا گیر را از جلو پای بخش خصوصی بردارد

IMG_1145???????????????????????????????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×