چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اخبار اصلی

همایش ملی گفتمان اعتدال در استان گیلان برگزار می‌شود

۱۳۹۴-۱۰-۲۸

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: سال آینده همایش ملی گفتمان اعتدال در استان گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش عصر صادق ،سیدرضا صالحی امیری در جلسه شورای اداری گیلان در سالن اجتماعات استانداری گیلان، اظهار داشت: تمام برنامه‌ها و طرح‌ها برای افزایش رفاه مردم انجام می‌شود و همه مسئولان برای این امر تلاش می‌کنند.

ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی افزود: باید همه این برنامه‌ها و تلاش‌ها به سرمایه‌های اجتماعی تبدیل شوند و مردم اثر آن را در زندگی روزمره خود درک کنند.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور با بیان اینکه در همه امور تصمیم نهایی را مردم می‌گیرند، گفت: انتخاب با مردم است و مهم‌ترین سرمایه دولت مردم هستند و دولت بدون مردم قطار بدون همراه است.

وی با اشاره به نقش گیلان در تحولات سیاسی و اجتماعی ایران نقش مهمی داشت، خاطر نشان کرد: عمق نفوذ فرهنگ در این سرزمین برای همگان روشن است.

صالحی امیری بیان کرد: تبیین فعالیت‌های دولت در این زمان کار سختی است و من تیتروار به چند مورد اشاره می‌کنم، مهم‌ترین فعالیت دولت ایجاد ثبات در فضای ملی است و امنیت مفهوم بهداشتی و اجتماعی و فرهنگی و روانی و زبان و قلم مقوله‌های امنیت است و دولت به‌دنبال ایجاد چین امنیتی است.

وی با بیان اینکه پذیرش پدیده تنوع سلایق و احزاب و گروه‌ها به‌عنوان یک واقعیت غیرقابل انکار در گفتمان اعتدال به‌عنوان یک اصل غیرقابل انکار تبدیل شد.

صالحی امیری با اشاره به اینکه در سال آینده همایش ملی گفتمان اعتدال در استان گیلان برگزار می‌شود،گفت:گیلان به‌دلیل ظرفیت ذاتی می‌تواند نماد اعتدال باشد.

وی افزود: دولت با ایجاد آرامش ملی به‌دنبال حل مسائل ملی بودند و این ثبات بدون پذیریش حق دیگران شکل می‌گیرد و ثبات با تخریب شکل نمی‌گیرد و توسعه بدون ثبات شکل نمی‌گیرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره یه اینکه جامعه از دولت اشتغال و معیشت  اخلاق‌مداری می‌خواهد، گفت: مدیران باید به این امر توجه ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه رویکرد دیگر در حوزه سیاست خارجی بود، افزود: ما بر این باوریم که مهم‌ترین دستاورد مذاکرات علاوه بر دستاوردهای اقتصادی پاره شدن زنجیر استکبار برای تحقیر ملت ایران است.

وی تأکید کرد: استکبار جهانی با همکاری صهیونیست خبیث و اعراب جاهل تصمیم به تحقیر ملت ایران داشتند و استکبار تمام توان خود را برای تحریم ایران به‌کار گرفته بود.

صالحی امیری دستاور دیگر سیاست خارجه را شکاف بین اسرائیل و آمریکا عنوان کرد و افزود: این مذاکرات بعد از سال‌ها این شکاف را ایجاد کرد.

وی پدیده دیپلماسی رسانه و مغز را سه قدرت نرم عنوان کرد و گفت: دیپلماسی ایران قدرت نرم ما را به جهان اثبات کرد و ظرفیت دیپلماسی ایران و قدرت چانه زنی دولتمردان ما دنیا را مبهوت کرد.

وی با بیان اینکه برجام در ادبیات دولت نقطه آغاز است، تصریح کرد: امروز باید با همگرایی به‌دنبال حل مشکلات مردم باشیم این مذکرات ایران را به کانون حل منازعات منطقه‌ای تبدیل کرد و این بیان دشمنان ما است.

وی گفت: آموزش و پرورش باید کانون توجه اصلی باشد و باید برای تربیت نسل جوان برنامه تدوین شود تا نسلی متعهد داشته باشیم و آموزش و پرورش نیازمند همراهی تمام دستگاه‌ها است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×