چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اجتماعی - پزشکی - سیاسی

هلال‌احمر استقلالش را به دولتی‌ها نفروشد

۱۳۹۵-۰۷-۱۴

رئیس اسبق جمعیت هلال‌احمر ایران گفت: هلال احمر حامی خدمات انسان دوستانه است و قاعدتاً دولت‌ها از این نهاد مردمی حمایت می‌کنند اما قرار نیست که برای گرفتن بودجه بیشتر استقلال خود را از دست دهد، ولی روی هم رفته نمره قبولی به هلال احمر می‌دهم.

به گزارش عصرصادق ،احمدعلی نوربالا ، درباره وضعیت و عملکرد جمعیت هلال احمر اظهار داشت: اگر بخواهم سئوال شما را جواب دهم گرچه مستلزم اطلاعات دقیق از روند همه ادوار است ولی روی هم رفته نمره قبولی به هلال احمر می‌دهم از جمله در برخورد با مدیریت حوادث و سوانح و در مجموع به همه عملکرد جمعیت هلال احمر چه قبل از انقلاب که به نام شیر خورشید سرخ بود و چه بعدش در ادوار مختلف نمره قبولی می‌دهم؛ ولی به عنوان یک انتظار، باید بگویم انتظار بنده این است که این نهاد به عنوان نهاد ملی، بدون وابستگی‌های سیاسی و جناحی باقی بماند.

رئیس اسبق جمعیت هلال‌احمر ایران در توضیح این انتظار خود بیان داشت: هلال احمر حامی خدمات انسان دوستانه است و قاعدتاً دولت‌ها از این نهاد مردمی حمایت می‌کنند اما قرار نیست که برای گرفتن بودجه بیشتر استقلال خود را از دست دهد.

نوربالا ادامه داد: بنده به عنوان کسی که ۸۰ ماه در جمعیت هلال احمر مدیر بودم و قبل از انقلاب هم روی هلال احمر مطالعه داشتم و تقریباً حدود ۴ تا ۵ سال هم در شورای حکام فدراسیون بین المللی صلیب سرخ هلال احمر بودم احساسم این است که اگر جمعیت هلال احمر بخواهد بیشتر موفق شود و مردم او را به عنوان یک نهاد ملی حامی خدمات بشردوستانه و انسان دوستانه بشناسد باید استقلالش را در بی‌غرضی، بی طرفیش و یگانگی در بحث خدمت رسانی و امدادرسانی حفظ کند.

رئیس اسبق جمعیت هلال احمر درباره حضور کمرنگ خود در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: بنده کاره ای نیستم. از وقتی که از هلال احمر بیرون آمدم حتی در حد یک داوطلب جزء هم کسی از من درخواستی نداشت.

به گزارش تسنیم، احمد علی نور بالا – روانپزشک و رئیس اسبق جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سال‌های (۱۳۸۴-۱۳۷۸) در سال ۱۳۸۴ در پی اختلاف وزارت بهداشت با این جمعیت درباره نقش هلال احمر در امور درمانی حوادث داخل و خارج کشور از سمت خود استعفاء داده بود. او هم اکنون مشاور وزیر بهداشت دولت یازدهم در امور سلامت روان کشور است./تسنیم

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×