یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ 2024 - 04 - 21 ساعت :
اخبار اصلی

«نیلوفرآبی را باسنبل آبی اشتباه گرفته اید!»

۱۳۹۵-۰۶-۲۹

عصرصادق :در پی انتشار مطلبی به نام «سنبل آبی در رسانه» توسط یکی از نوجوانان دبیرستانی گیلان که در رسانه  خانوادگی مشغول به کار است و اظهار نظر این مطلب در مورد  اخذ  مجوز رسانه های جدید تنها به منظور اینکه این  خبرنگاران  دیگر خبرگار معمولی نباشند و به «خبرنگار/مدیر مسئول «مبدل شوند و تهدید دانستن   خبرنگارانی  با تحصیلات عالیه دانشگاهی و سابقه چندین ساله در رسانه در نقش مدیر مسئولی و طعنه زدن به آنها با واژه هایی مانند کت مدیر مسئولی به تن کردن و نیز نقد مقایسه ای این رسانه ها با رسانه های قدیمی بدون نگاه کارشناسی یادداشتی  به تحریریه عصرصادق توسط رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات ارسال شد که در ادامه می خوانید :

 

«نیلوفرآبی راباسنبل آبی اشتباه گرفته اید!» آقا ایمان عزیز؛
متن سراسرتوهین آمیز جنابعالی به مدیران مسوول نشریات و پایگاههای تحلیلی ،خبری گیلان ومقایسه آنان با«سنبل آبی»موجب شگفتی است.!
چراکه خود نیز ازاین جمع و از خانواده ای رشدکرده ایدکه بقول شما دیروز خبرنگارمعمولی! وامروز باپرستیژ مدیرمسوولی روزنامه و هفته نامه وسایت فعال استان ایفای نقش میکند..
هرچند این مقایسه جنابعالی رانادرست ومع الفارق میدانم،چون هیچ ارتباط منطقی بین این گونه مهاجم مزاحم با تعدد نشریات گیلان وجودندارد..!
بنظرمیرسد جنابعالی «نیلوفرآبی»را بخاطرشباهت شکل برگ ها و رنگ گلهای این دوگیاه با«سنبل آبی» اشتباه گرفته اید؟!!
سعی شما باارایه این نوع استدلال این بودتا نتایج خودرا ازاین مقایسه به عنوان یک حقیقت به خواننده القاء کنید درحالیکه استفاده از قیاس مع الفارق چیزی جزسفسطه ومخدوش ساختن واقعیات نمی باشد…
اما بدنیست بدانید که جمله مدیرعامل خانه مطبوعات هم ،در مخالفت باتعدد نشریات …مورد تاییدمقامات عالیه و استانی قرارنگرفته واصحاب رسانه هم رویکرد مثبتی بااین اظهارنظر نداشتند وحتی اعلام داشتند که کثرت نشریات یک مزیت و فرصت است نه تهدید..!!
جناب رنجکش؛
تعددرسانه دردنیای امروز، واقعیت هایی هستندکه جامعه ناگزیراز پذیرش آن است و برگشت به عصرقبل دیگرممکن نیست..
ظهوراین رسانه هارا نباید تهدید تلقی کرد،چراکه این نشریات بویژه نشریات الکترونیکی فرصت خوب و فراونی را فراهم و قابل بهره برداری می باشند..
برهمین اساس تعدادی از خبرنگاران که به نوعی تجربه کاری خبری داشتند اقدام به اخذ مجوزکرده اندو بنه ظرمن دراین مسیر موفق بوده اند..که نمونه بارز آن ابوی گرامی «خبرنگاردیروز ایرناومدیرمسوول امروز روزنامه معین و..»هستند!
بنظرمن تعددنشریات در گیلان فرصت خوبی جهت ماندن کسانی است که شایستگی این جایگاه رادارند..
وموجب میشود فضای بازی درجامعه ایجادشودوفعالیت رسانه ای از دست افرادخاص خارج شود…
باآرزوی توفیق بیش از پیش برای شما، امیدوارم دوستان دیگر حوزه رسانه نیز به ارزیابی استدلال شما بپردازند..
بااحترام- حسین داداشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×