شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲ 2023 - 12 - 02 ساعت :
اخبار اصلی

نماینده ای که دولت بخواهد تعیین کند صدای خفه ی ملت خواهد بود

۱۳۹۴-۱۱-۲۷

نماینده ای که یک دولت بخواهد تامین و تعیین کند آن نماینده ناظر صادق و شجاع برای نظارت بر عملکرد درست دولت برای مردم نمی شود، بلکه وکیل الدوله می شود و صدا و حرف ملت به گوش دولت و کارگزاران نمی رسد.

به گزارش عصر صادف ،مسئول سابق نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های گیلان ضمن اشاره به پدیده ی خرید و فروش آرا در گفتگویی گفت: در انتخابات مجلس یا انتخابات شوراها مواجه با این پدیده زشت و غیراخلاقی هستیم که حقیقتاً مصداق یک ظلم بزرگ اجتماعی است. کسانی که رای می خرند یا رای می فروشند ملتفت نیستند که در واقع اینها به خودشان ظلم می کنند. یقیناً دود این ظلم و فساد اجتماعی به کسانی که مبتلا به خرید و فروش آرا می شوند بر می گردد. چرا که یک نماینده ی مجلس نماینده ای نیست که بخواهد برای یک حوزه ی محدود اثرگذاری کند، چون جایگاه مجلس جایگاه تصمیم گیر و تصمیم ساز است و ناظر اصلی برای نظارت بر عملکرد دولتمردان است. از طرف دیگر چون تدوین و نظارت در اجرای قوانین به عهده مجلس شورای اسلامی است، لذا اگر افراد ناشایست و یا حتی کسانی که دارای تخصص می باشند اگر به حربه ی زور خرید آرا به مجلس بروند، کسانی نسیتند که مصالح عمومی را لحاظ کنند. مجلسی که بخواهد افراد فرصت طلب، قدرت طلب و متقلب در آن حضور یابند یقیناً مخّل تمدن سازی و مصالح عمومی خواهد بود.

دبیر جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان اضافه کرد: اگر کسی امروز با ده هزار یا بیست هزار یا مبالغ دیگر یک رای را بفروشد، بعدها همان نماینده در یک فرآیند اجتماعی میلیون ها تومان از جیبشان بیرون خواهد کشید. چون وقتی سیستم اشتغال شما خوب نباشد، وقتی نظام اقتصادی سامان پیدا نکند قطعاً ضرر مادی و اقتصادی را خیل عظیمی از افراد می بینند و این یک واقعیت است. حالا شاید این نوع خرید و فروش آرا خودش یکی از مصادیق اکل مال بالباطل باشد، حتی در حکم رشوه گرفتن و رشوه دادن باشد. مسلماً عملی اخلاقی و جائز نیست و به عنوان یکی از مهمترین حق الناس ها بر گردن افراد مبتلا به این پدیده ناهنجار اخلاقی در فضای انتخاباتی است.

این استاد دانشگاه با اشاره به ارزش و اثرگذاری هر برگ رای در روز انتخابات ادامه داد: مردم و ملت شریف ما باور کنند که یک برگ رای فقط یک کاغذ خالی نسیت بلکه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و در سایه ی خون شهدای گرانقدر ما یک برگ چه بسا به اندازه ی یک تاریخ اثرگذاری خواهد داشت. همین برگ ها جمع آوری می شوند و افرادی وارد مجلس می شوند که در این مجلس بر سرنوشت یک کشور اثر می گذارند. لذا باید با دقت و با مشورت بیشتر چشممان را باز کنیم و وقتی که نامی را بر روی برگه ی رای می نویسیم چنان باشد که بتوانیم در آتیه جواب خدا، خلق خدا و وجدان خودمان را راحت بدهیم، مراقبت بر این مسئله خیلی باید جدی گرفته شود.

وی اضافه کرد: بعضی ها شاید بگویند ما در لیست موجود کاندیداتور مطلوب خودمان را پیدا نمی کنیم، در انتخاب آگاهانه انسان باید با وضع موجود و افراد موجود در صحنه به بهترین ها دست پیدا کند. ولو اینکه کاملاً مورد نظر خودمان نباشد. به طور نسبی بر افرادی که از سوی افراد آگاه معرفی می شوند خاطرمان جمع است افرادی وارد مجلس می شوند که به فکر عزت و استقلال و بزرگی ملت ایران خواهد بود. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) یکی از مهمترین راه های عقلانی این است که انسان وقتی به تشخیص خودش به فرد خاص نرسید به لیست های افراد مورد اعتماد و جریان های مورد نظر اعتماد کند. این خودش می تواند حجت باشد و البته انسان باید خیلی پپیگیری کند.

حجت الاسلام سعید مهدوی با یادآوری پروژه نفوذ و نگاه طمعکارانه دشمن به انتخابات آتی افزود: آن چنان که نظام سلطه و استکبار در عرصه ی این انتخابات چشم طمع انداخته قبلاً به این شکل نبود و دلیل آن هم این است که عناصری در داخل کشور به دشمنان راستین این مردم و مملکت، دشمنان دیرینه ی این آئین و این کیان علامت داده اند و چراغ سبزها به دشمنان این کشور نشان داده اند. از این جهت چشم طمع بیگانگان به این انتخابات خیلی بیشتر از گذشته به نفوذ و رخنه ی عوامل بیگانه پرست، کدخدا باور، متزلزل و بی هویت دوخته شده است. ما باید مواظب باشیم کسی را انتخاب کنیم که اولا وکیل الدوله نباشد، دوم اینکه حرّ و آزاد باشد، وابسته به کانون قدرت و ثروت نباشد، در عین باور به هویّت اسلامی و ایرانی چشمش به کدخداهای عالم نباشد. باورش به خدا و توان مردم ایران باشد. اهل استقامت و صبر باشد و تدبیر او در راستای رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی باشد، نه آن اهل تدبیری که برای سامان یافتن جناح، باند و قدرت خودش دائم در حال مدیریت است.

مهدوی با معیار قرار دادن فتنه ی سال ۸۸ اظهار داشت: این دوره بسیار حساس است، هم در خبرگان رهبری و هم در مجلس شورای اسلامی باید به نماینده ی خبره ای رای بدهیم که بدانیم در لحظه ی خطر و ایام فتنه انگیزی دشمنان و عناصر داخلی آنها بتوانند صریح، شفاف و واضح از جایگاه مهم ولی فقیه حمایت کنند. و اتفاقاً در هر دو انتخابات نوع برخورد و مشی و رفتار افراد نسبت به قضیه ی فتنه ی سال ۸۸ و فتنه گران خودش یک محک جدی است که این فرد چقدر دارای بصیرت است. چون در مجلس شورای اسلامی و حتی خبرگان رهبری افراد هرقدر هم خوب و با سوادی باشند کفایت نمی کند، باید افراد خوب و با سواد و با بصیرت در مجلس ما حضور پیدا کنند تا در تاریکی ها و کوران فتنه های سیاسی و اجتماعی و حتی اقتصادی بتوانند با بصیرت نقشه ی دشمن را بخوانند، عقبه ی دشمن را بشناسند، دشمن را ناامید کنند و موضع گیری انقلابی و صریحی داشته باشند.

 این فعال سیاسی استان در پایان به مردم گیلان گفت: حتماً مردم ولایتمدار گیلان مراقب باشند کسی را که می خواهند وارد مجلس شورای اسلامی بشود و شعر برای صاحبان قدرت بخواند، این نماینده به درد مردم گیلان نمی خورد. نماینده ای که به فکر اشتغال جوانان نباشد اما مدام به قصر نشینانی که می گویند در حصرند فکر می کند، این نماینده به درد مردم گیلان نمی خورد. این نماینده که برای رسیدن به آرا معلوم نیست هزاران نفر را به چه پولی افطار می دهد، این نماینده به درد مردم گیلان نمی خورد. این نماینده ای که مراکز مهم قدرت سیاسی و مجموعه های دولتی در حمایت و رای آوری او از همه ی منابع مالی و تبلیغی سواستفاده می کنند، این نماینده به درد مردم گیلان نمی خورد. نماینده ای که یک دولت بخواهد تامین و تعیین کند آن نماینده ناظر صادق و شجاع برای نظارت بر عملکرد درست دولت برای مردم نمی شود، بلکه وکیل الدوله می شود و صدای ملت و حرف ملت به گوش دولت و کارگزاران نمی رسد./گیلان آنلاین

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×