دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اخبار اصلی - گفتگو

نظارت مجلس بر عملکرد دولت تشدید می شود/ استیضاح تعدادی از وزرا در سال ۹۴ پیش بینی می شود

۱۳۹۴-۰۱-۰۹

عصر صادق :نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه ایرادات و اشکالاتی در عملکرد برخی از وزرا وجود دارد ،گفت: تشدید نظارت و نقد عملکرد دولت بدان معنا نیست که مسئولان با هم همدل و همزبان نیستند ،من استیضاح برخی از وزرا را برای امسال پیش بینی می کنم.

حسن تامینی لیچائی در گفت و گو با خبرنگار عصر صادق با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ به عنوان همدلی و همزبانی دولت و ملت از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت : رهبر انقلاب با توجه به شرایط در هر مقطعی با درایت و با توجه به نیاز کشور نامگذاری ها را انجام می دهند و در سال گذشته بحث اقتصاد مقاومتی و توجه به فرهنگ را مطرح کردند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط و اتفاقاتی که امسال در پیش خواهیم داشت ،افزود: با توجه به این موضوعات باید مسائل را با همدلی و همزبانی بیشتر به پیش ببریم.
تامینی با اشاره تنش ها و چالش هایی که استکبار جهانی برای کشور ایجاد می کند و در گیری ها و منطقه ی اهم از داعش و مسائلی که عربستان ایجاد کرده است تصریح کرد: باید در چنین شرایطی نگاه ویژه ای داشته باشیم و باید انگیزه ها را بالا ببریم و یکی از موارد که باعث افزایش ایجاد انگیزه در مردم و مسئولان می شود همدلی و همزبانی است.
وی با تاکید بر اینکه هر چه همدلی و همزبانی از ناحیه مردم و مسئولان بیشتر باشد انگیزه ها در خدمت رسانی بالاتر می رود و بازخود آن به مردم باز می گردد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر باتوجه به اینکه زمان زیادی از فرمایش رهبر انقلاب سپری نشده است می بینیم که مردم بایک همدلی و همزبانی بیشتری از دولت صحبت می کنند .

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائلی که در سال ۹۴ در پیش رو داریم برای ما بسیار حائز اهمیت و بی سابقه است گفت: همزبانی و همدلی باید در حوزه رسانه ها ؛گفت و گوها و مذاکراتی که صورت می گیرد بین دولتیان و مجلس صورت گیرد تا به آنچه که هدف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است دست یابیم.
وی با تاکید بر اینکه برکات ان نامگذاری برای نظام و کشور و مردم است تصریح کرد: قطعا در حوزه نظارت و نقد عملکرد دولت کارها باید روال قانونی خود را طی کند

تامینی با تاکید بر اینکه در حوزه نظارت خصوصا در مجلس اقدامات موثری در سال ۹۴ انجام می گیرد اظهار داشت : حوزه نظارت در آینده بیشتر فعال می شود و این امر منافاتی با همدلی و همزبانی ندارد و قطعا در بعد نظارت مجلس دقت لازم را اعمال می کند
وی نقد عملکرد دولت را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به ایرادات و اشکالاتی که در عملکرد برخی از وزرا وجود دارد این امر را به چالش خواهیم کشید و احتمال می دهم که استیضاح خواهیم داشت .
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشدید نظارت و نقد عملکرد مسئولان بدان معنا نیست که مسئولان با هم همدل و همزبان نیستند گفت: این خود نوعی از همدلی و همزبانی است به شرطی که در حوزه گفت و گو همدیگر را تجمل کنیم و من استیضاح برخی از وزرا را برای امسال پیش بینی می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×