چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اخبار اصلی

نظارت بر ساخت و سازهای حاشیه شهر افزایش می یابد

۱۳۹۴-۰۲-۰۶

عصر صادق : شهردار رشت با بیان اینکه باید در ساختار معاونت عمرانی شهرداری تغییر ایجاد شود ،گفت : مشکل ساخت و سازهای حاشیه شهر باید با نظارت بهتری انجام شود

به گزارش گروه اجتماعی عصر صادق ،محمدعلی ثابت‌قدم بعد از ظهر امروز در نشست با اعضای شورای اسلامی این شهر، با اشاره به برنامه‌های پیش‌روی شهرداری رشت، اظهار داشت: شهرداری امسال با بودجه ۶۰۰ میلیارد تومانی مصوب شورای شهر در حال کار است و باید این بودجه قابلیت عملیاتی پیدا کند.
وی با بیان اینکه شهرداری به عنوان یک بنگاه اقتصادی باید بتواند مباحث اقتصادی را به صورت فواید اقتصادی برای مردم قابل لمس کند، افزود: محل کسب درآمد شهرداری رشت مناطق هستند و سرعت ارائه خدمات با کیفیت بیشتر و به کارگیری منافع شهری به نفع مردم و هزینه کردن برای آنها است.
شهردار رشت با بیان اینکه انجام هر فعالیتی در حوزه خدمات شهری، شهرسازی و مباحث حمل و نقل و سایر امور جزو وظایف شهرداری نیازمند تامین منابع است، گفت: این منابع از طریق سرعت بخشی به خدمات،کسب منابع، کارایی و چابکی مناطق و نواحی محقق می‌شود.
ثابت‌قدم تصریح کرد: گام نخست تمرکززدایی از سیستم مرکز شهرداری است به طوری که خدمات به سمت مناطق و نواحی هدایت شود، گام دوم کیفی کردن خدمات در مناطق و سازماندهی است، به کارگیری نیروهای نسبتا مناسب‌تر، سریع‌تر و چابک‌تر، متعهدتر و متخصص‌تر است و اگر بتوانیم نسبتا این فرآیندرا در زمان کوتاهی به درستی طی کنیم سرعت را ارائه خدمات کسب و با این سرعت درآمد بیشتری را کسب کنیم.
وی خاطرنشان کرد: راهی به غیر از این برای خروج از فضایی که یک مقدار رکود در آن حاکم است وجود ندارد البته این بخش قطعا رکود را کاملا حل نمی‌کند بخشی از رکود مربوط به مباحث ملی است و باید از فضای ملی و با تعاملات مناسب مسائل را به شکل ملی و استانی حل و از منابع استفاده کنیم.
شهردار رشت افزود: با شکل‌گیری ساختار براین مبنا قاعدتا با تمرکززدایی و دادن اختیارات محلی به شهرداری‌ها و ارتباطات با شهروندان حوزه‌های مختلف را در زمینه‌های مختلف به ویژه مشارکت و اعتمادسازی از طریق ngoها، خود محلات وافرادی که در حوزه محلی قابلیت ارائه خدمات مناسب دارند، فراهم می‌شود.
ثابت‌قدم با بیان اینکه رویکرد شهرداری محله محوری و ایجاد سرای محلات و توسعه فعالیت فرهنگی در این زمینه است، گفت:حل مشکلات ترافیکی، ساماندهی آسفالت، پروژه احیای رودخانه‌ها و فاضلاب رشت از برنامه‌های پیش‌روی شهرداری است که باید به درستی انجام شود.
وی با اشاره به اینکه باید از فضای آرامستان‌ها متناسب با فضای معنوی که دارند برای انجام امور فرهنگی به درستی استفاده کرد، افزود: باید آن را به عنوان یک فضای فرهنگی مد نظر قرار دهیم و ساماندهی کنیم.
شهردار رشت با اشاره به مکان‌گزینی برای احداث ایستگاه‌های جدید آتش‌نشانی در رشت، تاکید کرد: در بحث میادین و تره‌بار در صدد هستیم با ایجاد بازارچه‌ها با مشارکت بخش خصوصی خدمات مناسب‌تری را به شهروندان ارائه دهیم.
ثابت‌قدم با اشاره به طولانی شدن روند طرح تفصیلی رشت، افزود: طولانی شدن این پروژه به مردم ، شهر و درآمد شهری آسیب می‌رساند،در حوزه سازمان عمران برنامه بهینه‌سازی سازمان عمران تجهیزاتی، مدیریتی و حتی نحوه اداره آنجا انجام می‌شود این سازمان باید بتواند در تولید آسفالت جوابگوی نیاز شهر باشد.
وی با تاکید بر اینکه باید در ساختار معاونت عمرانی شهرداری تغییر ایجاد شود، گفت: هدف استفاده از نیروهای شهرداری در بخش‌های مختلف است.
شهردار رشت با بیان اینکه در حوزه معاونت خدمات شهری و سازمان زیباسازی اقدامات نسبتا خوبی انجام شده است، تصریح کرد: مشکل ساخت و سازهای حاشیه شهر باید با نظارت بهتری انجام شودتا از  اقتصاد غیر رسمی جلو گیری شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×