یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲ 2023 - 12 - 03 ساعت :
اسلایدشو

نطق کامل باقری خطیبانی در صحن شورای شهر رشت؛ یا من مریضم یا آقای ثابت قدم!

۱۳۹۵-۰۳-۱۰

عصر صادق :محمود باقری خطیبانی در جلسه صد و چهل و سومین جلسه شورای شهر رشت که به صورت علنی برگزار شد به عنوان اولین نفر به نطق پرداخت.

به گزارش عصرصادق ،محمود باقری خطیبانی در این جلسه گفت: آقای ثابت قدم نشستی درخصوص بررسی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار کردند پیشنهاد می‌کنم به جای چنین نشست هایی آقای شهردار با توجه به هزینه ۱۶ میلیارد تومانی به جای ۴ میلیاردی برای پیاده راه مرکزی رشت رابطه بین اقتصاد درون زا با جیب افزا را تشریح بفرمایند. در شرایطی که شهروندان نگون بخت یارانه خودشان را برای جهیزیه فرزندان، ماه ها گرو می گذارند و کارگران فضای سبز و رفت و روب شهرداری، آتش نشانان زحمت کش در آتش سوخته، ماه ها از حقوق محرومند، رابطه انتخابات ریاست جمهوری امریکا با اقتصاد مقاومتی شهری چیست؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طرز تفکر ترامپ برای ریاست جمهوری امریکا را مطالعه کرده ام افزود: پیشنهاد می کنم به عنوان مدیری خط شکن، صف شکن و سنگر شکن از ایشان استفاده کنند!

باقری در خصوص پارک آبی شهر رشت پرسید : چگونه عوارض ۷ میلیارد تومانی به یکباره ۱ میلیارد تومان می شود ؟

وی افزود: آقای شهردار با چه مجوزی از اختیاراتش سبقت گرفته و به ساختمان دانا، پایان کار داده است. کلیه واحدهای آن توسط مالک فروخته شده و شهرداری مطالباتش را دریافت نکرده است. بارها درخواست خروجی مطالعه و پژوهش دانشگاه به اصطلاح شریف به مبلغ دو میلیارد و چهارصد میلیون تومان را کرده ام.باقری خطیبانی

وی تصریح کرد: خرداد، ماه آزادسازی خرمشهر است، خرمشهر قهرمان؛ همان خرمشهری که هنوز هم حماسه آزادسازی اش مثالی برای خلق حماسه در حوزه های دیگر است، به طوری که فرمانده معظم کل قوا، پاسداران را فرزند خود دانستند و با لحنی صریح و صمیمی به فرزندان خود فرمودند که خرمشهر و خرمشهرها در پیش است. نه در میدان جنگ نظامی، بلکه درمیدانی که از جنگ نظامی سخت تر است. ویرانی های جنگ نظامی را ندارد، حتی آبادانی هم به دنبال دارد اما سختی اش بیشتر است. آقاجان، پیام نافذتان به پاسداران شرف و عزت ایران اسلامی رسید. آقاجان بزرگترین افتخار محمود باقری این است که هنوز خود را پاسدار دهه نخست انقلاب می داند که مدال جانبازی در دفاع از وطن را بر گردن آویخته است و سر افرازانه شعار “استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی” سر داده است تا نامحرمی نتواند نگاه چپ به کشور داشته باشد. آقاجان! فرمودید خرمشهر و خرمشهرها در پیش است. نه در میدان جنگ نظامی بلکه در میدانی که از جنگ نظامی هم سخت‌تر است. البته ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد و حتی آبادانی هم به دنبال دارد اما سختی‌اش بیشتر است. پیامتان با گوش جان دریافت شد! پیامی که سرتاپا برای همه ما درس و عبرت بود. آنقدر عمیق بود که تا عمق تمامی دستگاه های خدمت رسان به مردم و حتی پارلمان شهری رشت نافذ بود. پیامتان را دریافت کردیم تا اجازه ندهیم عده ای با ظاهرسازی، کتاب های ناخوانده به دست بگیرند و با صدها فریب و حیله به دنبال فریب افکار عمومی باشند و با بزک اسلام بخواهند از سارقان بیت المال دفاع کنند! آقاجان پیامتان را گرفتیم و اجازه نخواهیم داد تا با پروژه ها و معامله گری های میلیاردی (مثل پیاده راه فرنگی!) شهر به ورشکستگی نزدیک و نزدیکتر شود! هر که می خواهد باشد در مقابلش خواهیم ایستاد تا با افتخار بگوییم سرباز رهبریم.

آقاجان پیامتان رسید؛ آری خرمشهرها در پیش است! وقتی در میدان نبرد با رژیم بعث جانباز شدم هرگز فکر نمیکردم که دردی بالاتر از درد جراحت در میدان جنگ سخت باشد تا امروز که اعتراف میکنم به خاطر جنگ نرم همانی که فرمودید خرمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، که در میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است.

وی در ادامه با اجاره ای خواندن برخی رسانه ها گفت: آری امروز محمود باقری در عرصه جنگ نرم افتخار دارد خط شکن باشد و در مقابل سارقان به بیت المال و انحراف ۳۰۰ درصدی از بودجه آقایی به نام شهردار بایستد و باز هم جانباز شود و در مقابل تیر و ترکش سایت های اجاره ای بایستد. امروز از این لذت غرق در شادی و غرورم!

باقری که بار دیگر شهرداری را ورشکسته اعلام کرد افزود : شهروندان فهیم و قدرشناس رشت بیش از ۴۰۰ سؤال از آقای محمدعلی ثابت قدم در خصوص انحرافات ساختاری، مالی و فرهنگی در شهرداری رشت پرسیدیم اما پاسخی دریافت نکرده ایم.

وی با بیان اینکه امروز تاسف می خوریم شما شهردار رشت هستید در ادامه گفت : ایشان با کمترین سابقه اجرایی در راستای جوانگرایی شهردار شدند ولی امروز تأسف میخوریم که شهردار رشت هستند و عملکرد شهردار رشت را در موارد بسیاری خارج از قانون دانست و برای رشت مضر خواند.

باقری تصریح کرد : جمعی از دانشگاهیان و جوانان به بنده مراجعه کردند و پرسیدند که چه زمانی ثابت قدم میرود تا شهر آرام شود ؟ پاسخ دادم: خرمشهرها در پیش است! لطفا به سوالات زیر صراحتا پاسخگو باشید:

ماجرای انتقال ۱۰ میلیونی به حساب … را بیان کنید!

علت بیش از دوهزار حکم در شهرداری رشت و برهم زدن آرامش روانی کارکنان را توضیح دهید.

چرا پیاده راه “فرنگی” رشت به شکل مصوب اولیه اجرا نشد و به قول معاون استاندار گیلان حتی چند درصدش شبیه طرح اولیه نیست؟

میزان پرداختی های ماهانه به مشاوران شهرداری از کدام محل تامین می شود و به چه میزانی است؟

چرا کمک هزینه مصوب به تیم محبوب مردم ورزش دوست رشت یعنی سپیدرود را پرداخت نکردید؟

به زودی پرده از تخلفات ساختاری، مالی و فرهنگی در شهرداری رشت برخواهم داشت. برخی سایت های اجاره ای می نویسند باقری می گوید “میگم میگم” . من نمی دانم دیگر چه چیزی را باید بگویم فقط فحش مانده است که آن را هم برخی افراد دیگر باید بگویند و ما نمی توانیم.

وی در انتها خطاب به اسماعیل حاجی پور و چند تن از اعضای شورا به ماجرای شورای سوم اشاره کرد و گفت : برای تخلف دیگران که هیچ مشورتی در آن موارد با اعضای شورا نشده است رای ندهید که در آینده باید جوابگو باشید. من تا به امروز جواب مناسبی نگرفته ام. یا من مریضم یا آقای ثابت قدم مریض است. بارها درخواست روانشناس کرده ام تا این قضیه مشخص شود ولی کسی اجابت نکرده است. آقای شهردار! اگر حرفی بدون سند و مدرک زده ام بروید اعاده حیثیت کنید و شکایت کنید.من تحمل تیر و ترکش را دارم. من از راه رسیده نیستم. در این شهر بزرگ شده ام. دستفروشی کرده ام. می دانم مردم با چه شرایطی زندگی می کنند. خواهشم این است بروید ببینید مردم در کوچه پس کوچه ها و محلات چگونه زندگی می کنند و در جاهای دیگر چگونه هزینه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×