سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 10 - 03 ساعت :
اخبار اصلی

نشست هم اندیشی کشور های  اسلامی عضوOIC به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد

۱۳۹۴-۱۰-۲۱

کارگاه بین المللی “طراحی آینده نوآوری و کارآفرینی در کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی ” با حضور نمایندگانی از کشورهای اسلامی و عضو شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی، به میزبانی در پارک علم و فناوری گیلان آغاز شد

به گزارش عصر صادق  ، گیلان مهد تمدن  نوآوری و خلاقیت همیشه در همه  نقاط به  زیبایی درخشیده  است وپارک علم و فناوری  استان گیلان که  در ماه  اخیر  دو بار میز بان میهمانان خارجی بوده است و در زمینه  پژو هش و علم و فناوری  قدم  های گسترده  ای برداشته  است ؛

, وامروز  نیز توانسته  میزبان  و همچنین امین خوبی برای  کشور های عضوOIC  باشد.

کارگاه بین المللی”طراحی آینده نوآوری و کارآفرینی در کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی “

با حضور نمایندگانی از کشورهای اسلامی و عضو شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی، در هتل معین فومن امروز آغاز شد

این مجموعه کارگاهی ۴ روزه  با هدف ارتقای سطح توانمندی های مدیران و کارشناسان اعضای شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی برگزار می شود.

 

در این  کار گرو ه آموزشی  ،کشور های اسلامی عضو OICدنیا  مانند: ایران  ،مالزی ،  پاکستان ،  هندوستان و ….   به  میزبانی ایران  ، گیلان ، پارک علم و فناوری استان گیلان  گرداگرد هم جمع  شدند.

در روز اول  همایش در این این کارگروه   استاد ایرانی دکتر خداپرست قائم  مقام دبیر کل INSTP و پرفسور  رحمت آونگ  از دانشگاه سینز مالزی رئیس مرکز تحقیق ونو آوری دانشگاه و استادیار سامسیلا روسلان به  سخنرانی و معرفی نوآوری و باتکار پداختند و نقش  آن در اکوسیسیتم( زیست محیطی )پرداختند .

در این گر دهمایی  بزرگ   با  همفکری و هم اندیشی یکدیگر  به  بحث و بررسی در راستای   گامی  بلند در   علم جدید خلاقیت و ابتکار در جامعه  امروز ی و  ساخت آینده ای  روشن و همچنین نوع  کاربرد  و بهره برداری از این علم و ابتکار پرداختند.

, و سپس استاد ایرانی  در باره   پیاده  سازی  طرهح  ها وتوسعه   آن در ایران  سوالاتی را از اساتید خارجی مطرح  نمود  که  در  طی این بحث و بررسی به  جمع  بندی  و کاربرد این هدف  در ایران  رسیدند .

و پیش قدم شدن کشور های عضو OIc   و علی الخصوص  همت  بلند ایرانی  که  میزبانی  این امر مهم را برعهده  گرفته  و همچنین راس آن  پارک  علم وفناوری گیلان که  در تاریخچه ای نه  چندان دور قدم  های گسترده ای نهاده  و با کمترین وسع  مالی و امکاناتی  باعث بسی افتخار است.

 

photo_2016-01-11_20-38-10photo_2016-01-11_20-38-45photo_2016-01-11_20-38-52photo_2016-01-11_20-38-58photo_2016-01-11_20-39-30photo_2016-01-11_20-39-36

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×