سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 10 - 03 ساعت :
اخبار اصلی

نشست صمیمی شهردار رشت با جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار گیلان

۱۳۹۵-۰۴-۰۱

 

عصر صادقنشست صمیمی شهردار رشت با جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار گیلان برگزار شد 

به گزارش عصر صادق ؛در این دیدار محمد رمضانی مقدم لاکانی در ابتدا با اشاره به  تاریخچه و اهداف تشکیل  این جمعیت افزود: هدف این جمعیت ترویج اخلاق ایثارگری در جامعه است.

وی با بیان اینکه این جمعیت برنامه های فرهنگی خود را با هدف ارتقای روحیه ایثار و شهادت در جامعه اجرایی می کند گفت: از نخبگان فرهنگی و اندیشمندان استان در این جمعیت دعوت به همکاری می شود و برای اعضای این جمعیت برنامه های رفاهی در نظر گرفته می شود .

مدیر جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش و خدمتگزار گیلان  روحیه ایثارگری و خدمتگزاری شهردار رشت را ستودنی عنوان کرد و اظهار داشت: شهردار رشت به دنبال ایجاد تحول در شهر است و شهروندان این امر را لمس می کنندشهرذاری

دکتر محمد علی ثابت قدم  شهردار رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه ذاتا مقوله از خودگذشتگی در تمام جوامع مطرح می شود تصریح کرد: در تمام جوامع افرادی وجود دارند که از یکسری از منافع خود چشم پوشی می کنند.

شهردار رشت  گفت: ایثارگری در تعریف توسعه ای به این معناست که منافع عمومی بر منافع خصوصی برتری یابد و  اینکه ما این امر را به عنوان یک شهروند درک کنیم ، می تواند جامعه را در مسیر توسعه قرار دهد.

ثابت قدم تصریح کرد: مسئولیت پذیری و وارد میدان شدن یک مقوله از ایثارگری است و باید برای ترویج این امر درست برنامه ریزی شود.

وی با این سوال که جامعه ما به چه میزان حاضر است که رفتار مسئولانه را بپذیرد تاکید کرد: پاسخ به این سوال گام اول در تدوین برنامه ها است.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: شرط اول ایثارگری مسئولیت پذیری است اینکه شهروند پشت چراغ قرمز می ایستد یا گاز می دهد وبه سرعت  عبور می کند ،بنابراین ما در گام اول باید رعایت قوانین را نهادینه کنیم .

ثابت قدم گفت: با  مسئولیت پذیری قانون مدار ما انسانهای ایثارگری هستیم  این مسئولیت پذیری سبب کاهش هزینه ها در جامعه می شود .

وی با بیان اینکه این یک نظام تقسیم کار جامعه شناختی است گفت: در این مدل ارزیابی کیفیت و کارایی تعریف می شود و در سطوح مختلف از کارشناسی تا مسئولیتهای ملی تعریف می شود.

وی تاکید کرد: اگر ما مسئولیتهای خود را به درستی انجام دهیم ایدئولوژی ما خود به خود در یک کارکرد عملگرایانه  و با خروجی های کیفی  که به جامعه می دهد  اثبات می شود و ما نیاز نداریم به دنیا بگوییم ما این هستیم دنیا خود می گوید ما چگونه هستیم .

شهردار رشت تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی درون زا براساس این رفتارهای مسئولانه تعریف می شود.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری دارای منابع اقتصادی غنی و موقعیت جفرافیایی خاص است تصریح کرد: از منظر بیرونی در جنگ اقتصادی سیاسی ؛باید تحلیل درستی از شرایط  داشت .

ثابت قدم با بیان اینکه  دشمن از راه نفوذ به دنبال ضربه زدن است تاکید کرد: نفوذ یعنی فرهنگ جامعه را مورد هدف قرار دهیم و آنچه که اید ئولوژی جامعه محسوب می شود به گونه ای مورد هدف قرار می گیرد  که تمام داشته های فرهنگی جامعه طوری به لرزه بیفتد که نتوان آن را به وضعیت اول بازگرداند

وی گفت: وقتی شما می خواهید  خدمتگزار نو اندیش باشید باید بتوانید ضعف درونی را به اتفاق  ذهنی بیرونی درست وصل کنید  تا درون زایی به بیرون گرایی درست وصل شود.

شهردار رشت تصریح کرد: مدیریت شهری در رشت ، با نگاه توسعه درون زا با توجه به  شرایط بیرونی  استراتژی خود را تعریف کرده است در قسمت درون زا اعتمادسازی محلی استراتژی اصلی آن است  و در قسمت بین الملل برند سازی ناشی از اعتماد سازی است.

وی تاکید کرد: در توسعه شهری  با اعتمادسازی ،برند سازی و سرمایه گذاری می توان یک استراتژی راهبردی رو به جلو داشته باشید که بتواند ضمن  دفع آفات داخلی با ایجاد یک رفتار مسئولانه در طول زمان معقول نو اندیشی را محقق سازد و اگر غیراین  عمل کنید در یک اقتصاد راکد گیر خواهید کرد .

وی با بیان اینکه باید هوشمند باشیم که بنیان خانواده را حفظ کنیم گفت: بنیان خانواده سرمایه فردی و اجتماعی ما را حفظ می کند خواهش من این است که این جمعیت در بیان فرهنگ ایثار به گونه ای عمل کنند که در جامعه نهادینه شود که قرار است همگانخوب فکر کنیم تا به راحتی در ما نفوذ نکنند  تا با  رفتار مسئولانه  به سمت توسعه حرکت کنیم  .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×