چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 22 ساعت :
یادداشت

نامه سرگشاده به محمود باقری خطیبانی

۱۳۹۵-۰۳-۱۰

من سرباز ولایتم. من از نسل سوم انقلابم. نام آقا که می آید دیگر اصلاح طلب و اصولگرا برایم معنا و مفهومی ندارد.

نامه سرگشاده بهنیا ثابت رفتار فعال رسانه گیلانی به محمود باقری خطیبانی:

جناب آقای محمود باقری خطیبانی
نماینده محترم مردم شریف رشت در شورای اسلامی شهر

حاج محمود! مرد باروتی شورا سلام.

من سرباز ولایتم. من از نسل سوم انقلابم. نام آقا که می آید دیگر اصلاح طلب و اصولگرا برایم معنا و مفهومی ندارد. آقا، فصل الخطاب من است. من هم در همین شهر بزرگ شده ام. من هم سرد و گرم روزگار را کم نچشیده ام. من هم دلسوز شهر رشت و مردم عزیز شهر باران های نقره ای هستم. حاج محمود! نطق دیروز شما را بارها شنیده ام. من هم کارگری کرده ام! و با سختی هزینه تحصیل خود را پرداخته ام و من هم حرف مردم و درد مردم را میفهمم و میدانم.

حاج محمود! شما را مرد باروتی شورا می دانم که هنوز بوی جبهه های نبرد حق علیه باطل را می دهد. مردی که حق و قانون برایش حرف اول و آخر را می زند. اما این روزها نگرانم. می ترسم حاج محمود جلوتر از قانون حرکت کند.

حاج محمود! آیا پیام مقام معظم رهبری این بود که شما تفسیر کردید؟ اگر پیام مقام عظمای ولایت را دریافت کرده اید باید بدانید که ایشان بارها بر همدلی و همزبانی میان مردم و مسئولین تاکید کرده اند. بارها بر اقدام و عمل تاکید کرده اند. بارها بر حرکت بر مدار قانون تاکید کرده اند. آیا نطق های شما در راستای همدلی و همزبانی است؟ آیا این گفته های شما جز ایجاد یاس و نا امیدی و ایجاد بی اعتمادی و یا کم اعتمادی مردم نسبت به مسئولین و در نهایت زیر سوال بردن دستگاه های امنیتی و قضایی نتیجه دیگری در پی دارد؟ آیا راه قانونی که پیش روی شما قرار گرفته است ایجاد هیاهو و التهاب و بر هم زدن نظم و آرامش شورای شهر است؟

حاج محمود! پیام آقا جهان شمول است. جهان اسلام چه در دنیای حقیقی چه در دنیای مجازی، نیازمند جنگ و جهاد است. اما آیا منظور آقا این بوده است که شما شهردار شهرتان را با دشمن بعثی و صدام مقایسه کنید و خود را محمد جهان آرا بدانید؟!!! آقای باقری صحن شورا میدان جنگ نیست. شما باید برای این شورا که جوانان زیادی به آن راه پیدا کرده اند الگوی رفتاری باشید. باید بزرگی کنید و بزرگی را بیاموزید. نه اینکه خود شخص شما در بر هم زدن آرامش شورا و همچنین شهر پیشتاز باشید. آیا پیام آقا را اینچنین دریافت کرده اید؟ آیا آقا هم می گویند روابط بین الملل می خواهیم چه کنیم؟ یا آنکه برای آن شرایطی تعریف می کنند؟ رهبری بارها گفته اند که خواهان قطع رابطه با دنیا نیستیم.

حاج محمود! پیاده راه فرهنگی رشت را بارها “فرنگی” نامیده اید. شما چه طرحی برای فرهنگی شدن این پیاده راه ارائه کرده اید؟ به جای “بگم بگم” ها و “میگم میگم” ها کمی از عملکرد شخصی خود و طرح های پیشنهادی خودتان برای مردم بگویید. آقای باقری! چرا بعد از این همه صحبت فرصت کافی در اختیار شهردار قرار نگرفت. رسم عدالت بر این است به میزان زمانی که نام افراد برده می شود فرصت دفاع به آنها داده شود. آیا اینچنین شد؟ حاج محمود! اگر مدارک محکمه پسندی موجود است چرا ارائه نمی کنید تا خیال همه راحت شود و همه از این سردرگمی خلاص شوند؟

حاج محمود! این نامه تیر و ترکش نیست و به سمت شما شلیک نشده است. من هم مدیر یک “رسانه اجاره ای” نیستم. شما هم دشمن ما نیستید! همه از یک آب و خاکیم! افکار و عقایدم را هم به احدالناسی اجاره نمی دهم و زمانی که نام آقا بیاید در مقابل هیچ کس سکوت نمی کنم. حاج محمود! مقام معظم رهبری ، رهبر همه ما است و اگر از تمامی موارد ذکر شده بگذرم از تفسیر عجیب شما از فرمایشات ایشان نمی توانم بگذرم!

ما جوانان نسل سوم انقلاب، به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون مترقی آن و به یمن وجود دستگاه های امنیتی و قضایی قدرتمند و مقتدر که همه را مرهون خون شهدای والامقاممان و بنیانگذار کبیر انقلاب و رهبر فرزانه آن هستیم، امروزه در سایه سار رهنمودهای مقام معظم رهبری در مسیر پیشرفت و توسعه گام برمی داریم و هرگونه تخطی از قانون را محکوم می کنیم و معتقدیم که نباید جلوتر از قانون حرکت کنیم و هرگونه اعتراضی را در هر زمینه ای باید از مجاری قانونی پیگیری کنیم.

حاج محمود! آیا برکنار کردن شهردار به بهانه طرح سوالاتتان را در راستای توسعه شهر می دانید؟ آیا برای این سوالات و نکاتی که برای شما مبهم است مستندات کافی دارید؟ در صورت وجودچرا به مراجع قانونی ارائه نمی دهید؟ آیا انتظار دارید تمام اعضای شورا بر اساس گفته های شما شهردار را برکنار کنند و تمامی رسانه ها هم حرف شما را تایید کنند و اگر غیر از این کردند اجاره ای نامیده شوند؟

حاج محمود باقری! برادرانه از شما می خواهم منتقدانتان را دشمن خود ندانید. من را هم دشمن خود ندانید. دوست خوب آن است که همچون آینه خوب و بد فرد را به خودش نشان دهد. پس بیایید دست در دست هم شهری مترقی و به دور از فساد مالی و اخلاقی بسازیم.

با آرزوی توفیق روز افزون برای شما، شهر رشت و مردم شریف شهر باران های نقره ای.

بهنیا ثابت رفتار
فعال رسانه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×