دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اخبار اصلی

موانع و راهکارهای توسعه مشاغل خانگی در گیلان بررسی شود

۱۳۹۴-۱۱-۱۵

اکارشناس کسب و کار با اشاره به اینکه امروز در دنیا بر روی کسب و کار خرد تمرکز ویژه ای وجود دارد خاطرنشان کرد:موانع و راهکارهای مناسب برای توسعه مشاغل خانگی در گیلان بررسی شود.

سید جعفر مهرابی شهرستانی در گفت و گو با عصر صادق با اشاره به لزوم بر نامه ریزی برای کسب و کار خرد در استان اظهار داشت : نباید اینگونه باشد که تنها تسهیلاتی برای ایجاد مشاغل پرداخت شود و سپس تولید کننده به حال خود رها شود.

وی ایجاد بازار فروش برای کالاهای تولید شده را مورد تاکید قرار دارد و گفت:وقتی تولید کننده ما بازاری برای فروش نداشته باشد تنها بدهکار بانکها می شود.

این کارشناس مدیریت کسب و کار تاکید کرد: همان طور که سازمانها و نهادهای ذیربط از افراد برای تولید حمایت می کنند باید عده ای را برای ایجاد بازار فروش ترغیب کنند چراکه تولید بدون بازار فروش به جایی نمی رسد.

مهرابی با اشاره به اینکه امروز در دنیا بر روی کسب و کار خرد تمرکز ویژه ای وجود دارد خاطرنشان کرد: باید دلیل عدم موفقیت  مشاغل خانگی در کشور و استان آسیب شناسی شود .

وی بررسی موانع و راهکارهای مناسب برای توسعه مشاغل خانگی در گیلان را مورد تاکید قرار داد و گفت: گیلان به دلیل ظرفیت بالای صنایع دستی و موقعیت جغرافیای مطلوب جهت صادرات امروز باید جایگاه مطلوبتری در مشاغل خانگی و صنایع دستی داشته باشد.

مهرابی محدود بودن ارتباط تولید کننندگان صنایع دستی و مشاغل خانگی با بازار های فروش  را از جمله مشکلات اصلی عنوان کرد و افزود: امروز بسیاری از کشورهای دنیا برای کاهش بیکاری سیاست توسعه و حمایت از مشاغل کوچک و خانگی را در پیش گرفته اند.

وی اتخاذ راهکارها و راهبردهای توسعه صادرات تولیدات خانگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: حمایت در بازار یابی و نیز تبلیغات باید برای توسعه مشاغل خانگی مدنظر باشد .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×