چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 22 ساعت :
اخبار اصلی

مقایسه اظهارات یک عضو شورای شهر رشت در خصوص شهردار به فاصله زمانی یک روز

۱۳۹۵-۰۱-۱۴

علی رغم اینکه نیکومنش در گفت و گوی خود با سایت خبری رشت پرس این سوال را مطرح می کند که بر اساس چه تدبیر مدیریتی در چند روز باقیمانده از سال ۹۴ این تغییرات گسترده توسط شهردار رشت صورت پذیرفته است، اما به فاصله اندکی پس از آن به تعریف و تمجید از تدبیر و مدیریت شهردار رشت می پردازد!

۲۷اسفند ۹۴ بود که سایت خبری رشت پرس در خبری که حکایت از مصاحبه اختصاصی مظفر نیکومنش نودهی، سخنگوی شورای شهر رشت با این سایت داشت، از قول وی و در واکنش به انتصابات یکباره در مجموعه شهرداری رشت نوشت: 

مطلب منتشر شده در رشت پرس در ۲۷ اسفند ۹۴: 

نمی دانم بر پایه چه مبنایی و چه فکر و تدبیری مدیریتی در چند روز باقیمانده از سال ۹۴ این تغییرات گسترده توسط شهردار صورت پذیرفته است چرا که این اعمال موجب بروز بحران فکری و مدیریتی در شهر شده است. امنیت شغلی پرسنل شهرداری رشت به نقطه بحرانی رسیده است و شخص شهردار باید پاسخگوی ایجاد بحران باشد

یکومنش نودهی عملکرد شهردار را بحران زا خواند و ادامه داد: با توجه به اینکه بالغ بر ۳۰۰۰ نیروی انسانی در شهرداری مشغول فعالیت هستند در این روزهای پایانی نه تنها شهرداری آرامشی را برای این قشر درنظر نگرفت بلکه با عملکرد بحران زای خود بازتاب بسیار نگران کننده ای را ایجاد کرد چرا که نیازی به چنینن تغییرات وسیعی در این ایام نبوده و بنده به عنوان عضوی از شورای شهر هیچگونه اطلاعی از روند این تغییرات نداشته ام.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت در پاسخ به سوال خبرنگار رشت پرس مبنی بر اینکه شاخص های این انتصابات را چگونه ارزیابی می کنید پاسخ داد : انتخاب افراد باید بر اساس تخصص، تجربه و شایسته سالاری باشد نه به صورت سلیقه ای. ولی متاسفانه شاهد این هستیم که انتصابات شهرداری رشت در روزهای اخیر تماما سلیقه ای بوده و به عنوان مثال در شرایطی که شهرداری و سازمانهای متبوع آن از بحران اقتصادی رنج می برند ، تغییر مدیر مالی چه توجیه فنی داشته است و اینکه جایگزینی فردی که هیچگونه تجربه و تخصصی را در امور مالی نداشته چه کمکی می تواند به شرایط موجود کند.

مظفر نیکومنش نودهی با اشاره به اینکه بسیاری از احکام صادره از طرف شهردار غیر قانونی است، بیان داشت: به موجب تبصره ۴ ماده ۳۴ قانون شهرداری ها پست مدیر مالی شهرداری تنها به پرسنل رسمی و ثابت شهرداری و پس از تصویب شورای اسلامی وجهه قانونی خواهد داشت، حال چگونه است که فردی که توانایی مدیریت در یک سازمان شهرداری را نداشته و هیچگونه سابقه اجرایی در حوزه مدیریت مالی ندارد و به عنوان نیروی قراردادی شهرداری محسوب می گردد می تواند حکم مدیر مالی دریافت کند و یا اینکه چگونه معاونین شهرداری از جانشینان خود ابراز بی اطلاعی می کنند، لذا این احکام وجهه قانونی ندارد.

وی افزود: دلیل بخش عمده ای از این اتفاقات را می توان در مشکلات درون شورایی و رفتار برخی از اعضا و همکاران دانست، که این اندک افراد که تنها میدان دید کوچک خود و اطرافیان خود را می بینند نیروهای تحمیلی به شهردار رشت معرفی می نمایند ولی سوال اینجاست چرا شهردار رشت به نیروهای تحمیلی این افراد پاسخ مثبت داد که مطمئنا با ادامه چنین روندی جهت شفاف سازی اذهان عمومی اسامی این افراد را منتشر خواهم کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت افزود: بنده به همراه سایر اعضاء شورای اسلامی شهر رشت به دنبال اجرای قانون هستیم و از بعد نظارتی به وظایف خود عمل خواهیم کرد تا بتوانیم پاسخگوی مردم باشیم لذا در همین جا اعلام می کنم موضوع استیضاح شهردار هنوز مطرح و به قوت خود باقی است که با توجه به اتفاقات اخیر روزهای انتصاب در شهرداری مطمئنا برتعداد امضاها برای استیضاح شهردار اضافه خواهد شد.

نیکومنش نودهی در پایان ضمن دعوت از شهردار به ایجاد فضای همدلی و ایجاد روحیه نشاط در مجموعه تحت الامر خود اذعان داشت: شورا در حاشیه مانده و شهردار رشت در حال تکروی است و ایشان هیچ اعتقادی به شورا ندارد لذا از ایشان انتظار می رود بدور از حاشیه سازی و اعمال بحران زا در این روزهای پایان سال به امور پرسنل شهرداری رسیدگی و زمینه همدلی و آرامش را فراهم نماید.


مطلب منتشر شده در پورتال شهرداری در ۲۹ اسفند ۹۴

علی رغم اینکه نیکومنش در گفت و گوی خود با سایت خبری رشت پرس انتقادات فراوانی را نسبت به عملکرد ثابت قدم وارد می آورد و این سوال را مطرح می کند که بر اساس چه تدبیر مدیریتی در چند روز باقیمانده از سال ۹۴ این تغییرات گسترده توسط شهردار رشت صورت پذیرفته است، اما به فاصله اندکی پس از آن در مراسم افتتاحیه فاز اول پیاده راه بلوار جاده تهران که خبر آن دو روز بعد یعنی ۲۹ اسفند ۹۴ در پورتال شهرداری رشت هم منعکس شده است (اینجا را بخوانید) به تعریف و تمجید از تدبیر و مدیریت شهردار رشت می پردازد!! و می گوید: 

باید از شهردار زحمتکش و دلسوز شهرمان تشکر ویژه ای داشته باشم چون با توجه به وضعیت اقتصادی شهرداری ایشان با تدبیر خودش و با مدیریت خودش توانسته پروژه های داخل شهر، حاشیه شهر و ورودی شهر را یکی پس از دیگری اجرا کند و به مرحله افتتاحیه برساند!

دانلود فیلم اظهارات نیکومنش

از نرم افزار KMPlayer برای نمایش فیلم استفاده کنید( دانلود)

حال این سوال ممکن است به ذهن هر خواننده ای خطور کند که چگونه مظفر نیکومنش که ۲۷ اسفند در گفتگو با یک سایت خبری سوالی انتقاداتی را نسبت به تدبیر مدیریتی شهردار رشت مطرح می کند، در فاصله دو روز به تعریف و تمجید از همان تدبیر و مدیریت شهردار می پردازد؟!!

نکته جالب دیگر اینکه در متن گزارش منتشر شده از این افتتاحیه در پورتال روابط عمومی شهرداری رشت، تنها به حضور محمدحسین واثق کارگرنیا و رضا رسولی به عنوان شورانشینان حاضر در این مراسم اشاره شده و هیچ نامی از مظفر نیکومنش برده نشده و حتی اظهارات وی نیز پوشش خبری داده نشده است!! (تصویر زیر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×