شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲ 2023 - 12 - 02 ساعت :
اخبار اصلی

معاون عمرانی استاندار؛ ما به عنوان حاکمیت مدافع طرح پیاده‌راه هستیم

۱۳۹۵-۰۲-۱۷

عصر صادق:پروژه بزرگ پیاده‌راه بافت مرکزی شهر رشت ۱۱ فروردین با حضور وزیر راه و شهرسازی و با حضور و تأیید شخص دکتر آخوندی و همچنین دکتر نجفی، استاندار گیلان افتتاح شد.

به گزارش عصر صادق :مهندس خاوری، رییس اداره راه و شهرسازی گیلان نیز چه در هنگام اجرای پروژه و چه در زمان افتتاح از حامیان این طرح بوده است. تاییدها به همین‌جا محدود نشد و مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین هم با ارسال تقدیرنامه‌ای از عملکرد شهردار رشت به خاطر ساخت پیاده راه فرهنگی بافت تاریخی مرکزی شهر رشت تقدیر کرد و کم‌کم شهر رشت به عنوان اولین شهر مجری طرح‌های بازآفرینی کشور به ارائه عملکرد خود در محافل مختلف تخصصی در سطوح بالای کشور می‌پردازد تا جایی که در هفته گذشته به عنوان اولین شهر کشور در سلسله نشست‌های تخصصی بازآفرینی در معاونت متبوع وزارت راه و شهرسازی مطرح شد.

با این حال برخی رسانه‌ها در تلاشند با انعکاس وارونه هرگونه اظهارنظر از مقامات عالی‌رتبه اجرایی استان، رابطه مدیریت شهری رشت و مقامات اجرایی استان را مخدوش کنند. انتشار سخنانی از مهندس شعبان‌پور، معاون پر تلاش امور عمرانی استاندار گیلان دستاویز برخی رسانه‌ها برای حمله به دکتر ثابت‌قدم، شهردار رشت شد. در حالی که او در گفت و گو با رشت رویایی نظر دیگری داشت و گفت که برخی سایت‌ها از حرف‌هایش بد برداشت کرده‌اند.

حجت شعبان‌پور

مهندس شعبان‌پور به رشت رویایی گفت: جامعه هتلداران در کمیسیون امور میراث فرهنگی شرکت کرده بودند و معترض بودند که ۱۱ هتل در محدوده بافت تاریخی شهرداری داریم که متاسفانه در آستانه تعطیلی قرار گرفته و در واقع شهردای با اجرای پیاده راه به ما لطمه زده. من در آن‌جا به نماینده جامعه هتلداران عرض کردم که شما در جلسه شورای هماهنگی ترافیک که این پروژه را مصوب کرد حضور داشتید و به عنوان موافق طرح صحبت کردید. گفتم خب الان می‌گویید پیاده راه به ما لطمه زده و مجبوریم هتل را جمع کنیم.

معاون عمرانی استاندار ادامه داد: قطعاً از این حرف برداشت می‌شود پروژه‌ای که آن روز مشاور ارائه کرد نظر جامعه هتلداران را تأمین نکرده. بنابراین طرح اولیه‌تری دی که مشاور در اینجا ارائه کرد باید دیده بشود و حدود انتظارات قانونی که جامعه هتلداران بررسی شود؛ اگر اجرا نشده باشد شهرداری مکلف و موظف است که اصلاح کند. ضمن اینکه پروژه‌ای که مشاور برای ما در جلسه شورای هماهنگی ترافیک ارائه کرد هنوز به طور کامل اجرا نشده، ناقص است و و باید کامل شود. الان هم این را می‌گوییم فضای سبزش مانده، نورپردازی‌اش مانده و یکسری کارهای دیگر تکمیلی در مبلمان شهری. با شهرداری هم صحبت کردیم که گفته شد، کم‌کم داریم تکمیلش می‌کنیم و اعتباراتی می‌خواهیم که این طرح تکمیل شود.

مهندس شعبان‌پور در ادامه گفت: ما باید همه را ببینیم، بیمارستان، هتل و راه اضطراری را در نظر بگیریم. من و استاندار همیشه مدافع این طرح بوده‌ایم، طرح باید اجرا می‌شد. اجرای این طرح نتیجه حدود ۵۰ جلسه قانونی درباره موضوع بود. بنابراین طرح باید تکمیل می‌شد. اینکه ما الان دوباره اجرای طرح را زیر سؤال ببریم کار خوبی نیست.

معاون استاندار گفت: در نظر داشته باشیم که طرح هنوز تحویل موقت نشده و به عبارتی کامل نشده. ما اعتقاد داریم شهردار باید کمک کند که کار بزرگی را که با شجاعت شروع کرده به پایان برساند که همین‌طور هم هست و مصمم دارد این کار را می‌کند. طرح انجام شده، حالا اگر بخشی از مردم یعنی جامعه هتلداران اعتراضی دارند باید مشکل‌شان رفع شود. ما همان موقع هم جلسه‌ای با دکتر ثابت‌قدم داشتیم با حضور هتلداران به ما گفتند که به اینها کارت می‌دهیم. اگر ما به یک بخشی از جامعه قولی بدهیم ولی بعد وقعی به ان ننهیم دیوار بی‌اعتمادی به وجود می‌آید.

حجت شعبان‌پور همچنین گفت: ما به عنوان حاکمیت موافق این طرح بودیم و هستیم. همان موقع ما نماینده اصناف آقای جلال الدین شکریه را دعوت کردیم، سخنرانی هم کردند، نظر همه را خواستیم از نیروی انتظامی پلیس راهور، اداره راه و شهرسازی به عنوان متولی اسناد بالادستی طرح تفصیلی و جامع و حتا اداره راه که دیگر حرفی نماند. همه هم موافق بودند و هستند.

معاون عمرانی استاندار در پایان گفت: من انتظار دارم رسانه‌ها سراغ مردم بروند. مردم از طرح رضایت دارند. ما هرکاری می‌کنیم برای رضایت مردم است. کار نواقصی دارد که قرار است تکمیل شود چون کار هنوز تحویل موقت داده نشده. ان شاء الله همه کمک کنیم که این کار عملی شود.

رشت رویایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×