سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 27 ساعت :
اخبار اصلی

مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست گیلان معرفی شد

۱۳۹۴-۰۵-۰۷

عصر صادق :با تقدیر از تلاشهای محمدرضا برجی مدیر کل سابق، قربانعلی محمد پور به عنوان مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست گیلان معرفی شد.

به گزارش عصر صادق ,معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست  در مراسم معارفه مدیر کل جدید سازمان محیط زیست گیلان گفت: معضلات  زیست محیطی  گیلان زیاد است و تلاش می کنیم دغدغه های دوستداران طبیعت را برطرف کنیم.

پروین فرشچی در آیین معارفه مدیر کل جدید حفاظت از محیط زیست گیلان با بیان اینکه تخصص مدیر کل سابق بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: برجی طی تصدی بر مدیریت بر حفاظت محیط زیست زحمات بسیاری برای گیلان متحمل شد.

وی  با اشاره به طرح های کلی محیط زیست در برنامه ششم تصریح کرد: درصدد هستیم در برنامه ششم از چالش های استانها حداکثر بهره گیری را ببریم.

این مسئول برنامه چهارم توسعه را مدون عنوان کرد و افزود: متاسفانه به دلایل مختلف برنامه چهارم توسعه به نحو مطلوب اجرا نشد و برنامه پنجم هم موفقیت آمیز نبود.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه طرح توسعه دریایی برای اولین بار تهیه شد، خاطرنشان کرد: طرح مذکور می تواند کمک قابل توجه ای به به استانهای کند.

فرشچی با اشاره به اهمیت اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی در کشور اظهار کرد: با توجه به موقعیت استانهای ساحلی قوانین مربوط تدوین شده است.

وی بهترین راه پیشبرد اهداف را کمک های فرا سازمانی نهادها به یکدیگر دانست و افزود: با مصوبه دولت در هزینه ها باید ۵۰ درصد صرفه جویی کنیم.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه بررسی چگونگی انتقال آب دریای خزر از لحاظ علمی، محیط زیستی، اقتصادی و اجتماعی بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: امیدوارم متخصصین بر اساس منافع ملی تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای نسبت به مقوله محیط زیست وجود دارد، اظهار کرد: با بتوانیم با توجه به فضای موجود کشور، پویایی را به مجموعه محیط زیست گیلان تزریق کنیم.

قربانعلی محمدپور بر نقش مردم در حفظ محیط طبیعی تاکید کرد و افزود:  نقش مردم در حفاظت محیط زیست باید نهادینه شود.

وی با اشاره به حل مشکلات محیط زیست با استفاده از مشارکت حداکثری مردم، تصریح کرد: معضلات  زیست محیطی  گیلان زیاد است و تلاش می کنیم دغدغه های دوستداران طبیعت را برطرف کنیم.

مدیرکل حفظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه تلاش می کنیم میزان علاقمندی مردم به محیط زیست را افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی زیست محیطی با همکاری نهادهای آموزشی را مورد توجه قرار خواهد گرفت.

محمدپور با تاکید بر اینکه شورای محیط زیست می تواند بسیاری از مشکلات زیست محیطی استان را بررسی کند، اظهار کرد: متاسفانه ظرفیت این شورا در دولت های گذشته نادیده گرفته شد.

وی با اشاره به لزوم توجه به پیوست زیست محیطی پروژه ها تصریح کرد: مدیران استان در اجرای پروژه ها ملاحظات زیست محیطی را در نظر بگیرند.

این مسئول با بیان اینکه توسعه نیاز امروز گیلان است، خاطرنشان کرد: به دنبال توسعه پایدار هستیم و اعتقاد داریم محیط زیست یک بال توسعه استان است.

مدیرکل جدید حفظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه نباید در برابر توسعه استان مانع باشیم، اظهار کرد: در مقوله توسعه موضوعات زیست محیطی نیز باید در نظر گرفته شود.

غیبت سوال برانگیز محمدرضا برجی یکی از حاشیه های بزرگ مراسم بود. این امر سبب شده بود تا عده ای به صورت درگوشی در مورد غیبت وی اظهار نظر کنند.

بعد از صحبتهای فرشچی معاون حفاظت امحیط زیست کشور یکی از محیط بانان خطاب به وی گفت بزرگترین مشکل محیط زیست گیلان استفاده بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه ها است. صحبت های این محیط بان با تشویق گسترده حاضرین همراه بود.

در این مراسم با تقدیر از تلاشهای محمدرضا برجی مدیر کل سابق، قربانعلی محمد پور به عنوان مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست گیلان معرفی شد./خزر انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×