سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 27 ساعت :
اخبار اصلی

مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر رشت پای درد دل قدیمی ترین راننده تاکسی این شهر نشستند+تصاویر

۱۳۹۵-۰۲-۰۳

 عصر صادق :قدیمی ترین راننده تاکسی رشت با بیان اینکه رانندگی شغلی سخت و زیان آور است، گفت:رانندگی تاکسی شغلی بدون مرخصی است و سرما و گرما  نمی شناسد.

قدیمی ترین راننده تاکسی در رشت در گفت و گو با عصر صادق با بیان اینکه ۵۱ سال است که پشت فرمان تاکسی در شهر رشت به جابه جایی مسافران مشغول است  ،افزود: هم اکنون در سن ۸۳ سالگی نیز این کار را با دل و جان انجام می دهم.

سید ابراهیم میر عظیمی  دلیل عیادت اعضای شورا از وی را ابتلا به بیماری سیاتیک عنوان کرد و گفت: در طول این ۵۱ سال در شهر خاطرات بسیاری را از مردم و مسافران در ذهن دارد.

نخستین راننده تاکسی رشت با تاکید بر اینکه تاکسی من خرج زندگی من را  تاکنون داده است تصریح کرد: سال گذشته من ۱۲۰ میلیون تومان در تاکسی خود در صندلی عقب  پیدا کردم چر اکه من عادت دارم در حین کار و جابه جایی مسافر پشت تاکسی را نیز بررسی کنم تا احیانا اگر مسافری چیزی جا گذاشت خدای نکرده توسط نا اهلش پیدا نشود

وی تاکید کرد: با تاکسی دور زدم و به اطراف نگاه کردم تا شاید صاحبش را پیدا کنم اندکی که جلوتر رفتم یک خانم مضطرب را دیدم فهمیدم صاحب پول این بانو است،این خانم به من گفت که کیف پولش را در ماشین جا گذاشته است ،من ابتدا به او گفتم که باید حواسش را جمع می کرد چرا که بر روی صندلی عقب راننده تاکسی اشراف ندارد و وسایل گمشده بیشتر توسط مسافران یافت می شود .

قدیمی ترین راننده تاکسی رشت خاطرنشان کرد: بعد از گرفتن نشانی مطمئن شدم صاحب پول این خانم است ،و کیف پول را به او تقدیم کرد م  بعد از چند روز سازمان تاکسیرانی من را خواست این بانو برای تشکر از من به سازمان تاکسیرانی رفته بود و کل ماجرا را تعریف کرد.

وی گفت: یک راننده تاکس وقتی  ماشین را از در پارکینگ  بیرون می آورد متعلق به مردم است و این دیدگاه همه رانندگان است ،رانندگی تاکسی شغلی بدون مرخصی است  و سرما و گرما نمی شناسد.

میر عظیمی با بیان اینکه رانندگان تاکسی امروز همه تحصیل کرده هستند و با توجه به اینکه   رانندگی تاکسی یکی  از سخت ترین شغل ها است ،گفت : باید مسئولان دقت داشته باشند که جوانانی که امروز به شغل سخت رانندگی مشغولند  سرمایه این شهر هستند و باید برای رفاه و آینده آنها  برنامه ریزی شود.

قدیمی ترین راننده تاکسی رشت مشکل پول خرد،  را یکی از دغدغه  های  رانندگان و مسافران عنوان کرد و افزو:اعتراض به رانندگان تاکسی از سوی مسافران بابت افزایش مصوب کرایه تاکسی یک عادت شده است و رانندگان با صبر و حوصله با این امر کنار می آیند.

وی فرهنگ سازی در جامعه برای عدم استفاده از خودورهای مسافر بر شخصی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: امنیت مسافران در تاکسی ها و سایر وسایل حمل و نقل عمومی تضمین شده است و نهادینه سازی این فرهنگ بر میزان امنیت در شهر می افزاید.

۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۸ ۹ ۱۰ ۱۲ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۶ ۲۷

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×