پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 30 ساعت :
اخبار اصلی

محدودیت‌های ترافیکی نوروز ۹۴ گیلان اعلام شد

۱۳۹۳-۱۲-۲۵

عصر صادق: رئیس پلیس راه استان گیلان با اعلام محدودیت‌های ترافیکی نوروز ۹۴ استان، گفت: این محدودیت‌ها به منظور افزایش ایمنی، ایجاد کشش و تسهیل در امر عبور و مرور وسایل نقلیه وضع و از ۲۷ اسفندماه اعمال می‌شود.
به گزارش عصر صادق ،به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان، سرهنگ مهیار رستگار با تبریک فرا رسیدن ایام نوروز محدودیت‌های ترافیکی نوروز استان را اعلام کرد و اظهار داشت: این محدودیت‌ها به منظور افزایش ایمنی، ایجاد کشش و تسهیل در امر عبور و مرور وسایل نقلیه وضع می‌شود، محدودیت‌های ترافیکی در محدوده زمانی ۲۷ اسفندماه تا ۱۶ فروردین ۹۴ در محورهای ارتباطی استان اعمال می‌شود.
وی افزود: عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروز در تمامی آزاد راه‌ها و بزرگراه‌ها و محورهایی که ضرورت ایجاب نماید ممنوع است.
رئیس پلیس راه استان گیلان گفت: در تمامی محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل از وسایط نقلیه فقط در راه هایی اعمال می‌شود که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.
رستگار تصریح کرد: تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ مورخ ۲۷ اسفندماه تا ساعت یک بامداد مورخ پنج فروردین ۹۴ و از ساعت ۱۲ مورخ شش فروردین ۹۴ تا ساعت یک بامداد مورخ هشت فروردین و از ساعت ۱۲ مورخ ۱۱ فروردین تا ساعت یک بامئتئ ۱۵ فروردین از محور قزوین به رشت و بالعکس ممنوع است.
وی، تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت الی ساعت ۲۴ مورخ ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه امسال و اول، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین سال آینده را در محورهای اردبیل به آستارا و خلخال به اسالم ممنوع اعلام کرد
رئیس پلیس راه استان گیلان از همه رانندگان خواست همکاری لازم را پلیس داشته و برای دریافت اطلاعات از وضعیت راه‌های استان گیلان با شماره ۰۱۳۳۳۷۵۵۰۰۴ تماس حاصل کنند.
دستگیری سارق منازل مسکن مهر با ۲۲ فقره سرقت در رشت
فرمانده انتظامی شهرستان رشت از دستگیری سارق منازل مسکن مهر با ۲۲ فقره سرقت شهرستان رشت خبر داد و اظهار داشت: درپی وقوع سرقت های متعدد از منازل مسکن مهر شهرستان رشت، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرارگرفت.
سرهنگ رحیم شعبانی افزود: ماموران انتظامی پاسگاه لاکان رشت، پس از انجام اقدامات اولیه و بررسی های تخصصی از صحنه‌های سرقت دریافتند که شیوه و شگرد های به کار رفته در سرقت‌ها مشابه است.
وی گفت: با توجه به نوع و نحوه و اقلام سرقت شده از منازل مسکن مهر ؛ ماموران پی به حرفه‌ای بودن سارق یا سارقان برده و بصورت نا محسوس خود روها و افراد مشکوک را در اطراف و حوالی شهرک مسکن مهر تحت نظر قرار دادند.
رئیس پلیس شهرستان رشت افزود: در ساعت ۱۶:۰۰ بیست و سوم اسفندماه سالجاری در حالی که سارق ۳۰ ساله ای که قصد وارد شدن به داخل یکی از منازل مسکن مهر جهت سرقت شیر آلات و وسایل دیگر منزل را داشته توسط ماموران شناسایی و دستگیر می شود.
شعبانی گفت : در بازجویی های تخصصی پلیس متهم دستگیر شده به ۲۲ فقره سرقت از منازل مسکن مهر در بخش لاکان رشت اعتراف کرد و درمورد اقلام سرقتی ازمنازل مسکن عنوان کرده که آنها را به صورت خرد شده به مالخر می‌فروخته است.
وی با بیان اینکه ۲۰ نفر از ساکنین و مالباختگان مسکن مهر جهت طرح شکایت به پاسگاه انتظامی مراجعه کردند، تصریح کرد: برای گستردگی سرقت‌های صورت گرفته و شناسایی مالخر، پرونده مقدماتی تشکیل و حسب دستور مقام قضایی پرونده به همراه متهم به پلیس آگاهی استان تحویل شد.
کشف بیش از ۹۴ هزار عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز در رشت
رئیس پلیس امنیت عمومی استان گیلان از کشف بیش از ۹۴ هزار عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز در رشت خبر داد و اظهار داشت: در آستانه چهارشنبه آخر سال طرح تشدید فعالیت‌های اطلاعاتی و برخورد با فروشندگان مواد محترقه غیر مجاز در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.
سرهنگ سید رسول صمدی افزود: ماموران موفق شدند با انجام اقدامات پلیسی خود یک متهم را که اقدام به فروش و توزیع مواد محترقه غیر مجاز می‌کرد را شناسایی کنند.
وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی مرجع قضایی طی عملیاتی هماهنگ و هدفمند ماموران عملیاتی پلیس موفق شدند از محل فعالیت فرد مورد نظر، ۹۴ هزار عدد انواع مواد محترقه خطرناک غیر مجاز و آتش زا را کشف و ضبط کردند.
رئیس پلیس امنیت عمومی گیلان با بیان اینکه متهم به همراه مواد محترقه غیرمجاز به مرجع قضایی معرفی شد، گفت: خوشبختانه هرساله شاهدکاهش فروش مواد محترقه و منفجره و استفاده آن در سطح استان نسبت به سالهای قبل هستیم.
صمدی به خانواده‌ها توصیه کرد: نسبت به کنترل فرزندان خود در این روز توجه بیشتری داشته باشند تا شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.
رئیس پلیس امنیت عمومی گیلان با توصیه به خانواده‌ها در خصوص کنترل فرزندان به منظور جلوگیری از حوادث ناگوار، گفت: هم استانی‌ها با هوشیاری و همکاری با پلیس امنیت عمومی گیلان این پلیس را در برخورد جدی و شدید با توزیع کنندگان مواد محترقه غیر مجاز یاری کنند و در صورت مشاهده سریعا با شماره تلفن ستاد خبری پلیس امنیت عمومی گیلان به شماره ۲۱۸۳۵۰۰ و یا مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس حاصل کنند.
رئیس پلیس آگاهی گیلان گفت: با تلاش کارآگاهان آگاهی استان گیلان محموله بیش از یک میلیارد ریالی موادمحترقه و آتش زا کشف شد.
سرهنگ فرهاد فلاح کریمی افزود: با توجه به نزدیکی چهارشنبه آخر سال و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار دومین طرح عملیاتی ضربتی برخورد با عرضه کنندگان مواد محترقه غیرمجاز همزمان با سراسر کشور به مدت ۷۲ ساعت در گیلان مرحله اجرا در آمد.
وی تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی گیلان با فعال کردن گشت‌های محسوس و نامحسوس و با بهره گیری از شگردهای پلیسی موفق شدند بیش از ۲۳۸ هزار و ۳۶۷عدد انواع مواد محترقه غیرمجاز در سطح استان کشف کنند.
فلاح کریمی ارزش مواد محترقه کشف شده را یک میلیارد و صد میلیون ریال عنوان کرده و گفت: ۵۴ متهم نیز در این خصوص دستگیر و به مقام قضائی معرفی شداند.
رئیس پلیس آگاهی گیلان به خانواده‌ها به منظور پیشگیری و بروز حوادث ناگوار توصیه کرد، نظارت و کنترل بیشتری بر فرزندان خود اعمال کنند تا یک لحظه غفلت موجب یک عمر پشیمانی نشود.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×