چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اجتماعی - اقتصادی

عصر صادق گزارش می دهد/مجموعه اقامتی عینک تبدیل به هزینه شده است

۱۳۹۴-۰۳-۳۰

عصر صادق :ساکنین عینک از وضعیت کمپینگ اقامتی شهرداری در عینک نگرانند و این تهدید را به نوعی به دلیل عدم مدیریت درست سازمان شهرداری رشت در بهره برداری از این پتانسیل بالقوه صنعت گردشگرمی دانند.

به گزارش   عصر صادق ؛با اینکه چند سالی از احداث مجموعه اقامتی عینک می گذرد اما هنوز شهرداری رشت موفق به بهره برداری مناسب از این مجموعه نگردیده است. ساخت این مجموعه و نگهداری آن در سالیان تاکنون هزینه های زیادی را به شهرداری تحمیل کرده است که در صورت برنامه ریزی درست و واگذاری به بخش واجد شرایط خصوصی نه تنها از بار مالی شهرداری رشت کاسته می شود بلکه می توانیم آنرا به عنوان یک منبع درآمد پایدار برای شهرداری و  همچنبن تقویت زیر ساخت گرذشگری و ایجاد اشتغال محسوب کنیم.

اخیرا یکی از اعضای شورای شهر رشت به مشکلات ایجاد شده در این کمپینگ اشاره نمود و از ناتوانی شهرداری برای پرداخت حقوق افراد شاغل در این مجموعه گلایه کرد.(در اینجا بخوانید) پس از صحبت های باقری خطیبانی و برای صحت این مدعا سری به این مکان فراموش شده زدیم و از ساکنین منطقه جویای وضعیت این مکان شدیم. محمد.ر درباره این مجموعه با اشاره به مشکلات این مکان گفت: در زمان احداث و تکمیل پروژه، پیشرفت این منطقه را متصور بودیم اما متاسفانه نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه روندی معکوس را شاهد بوده ایم.

علی.ب نیز از وضعیت ناراضی بود و گفت: حیف است که این مکان با این پتانسیل در این مکان افتاده است. این مکان به جای اینکه باعث رشد اقتصادی و فرهنگی این منطقه گردد و ساکنین از این شرایط منتفع شوند مشکلات جدیدی را به این منطقه اضافه نموده است. وی ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از موارد نه خودمان از ظرفیت ها استفاده می کنیم و نه اجازه می دهیم دیگران با رونق کسب و کار پیشرفت کنند.

باید بگوییم که با توجه به سوابق متولی گری شهرداری ها در اداره چنین مجموعه هایی سودی برای آن مجموعه نداشته بلکه حیف و میل های بیت المال را به همراه داشته است.

البته مشکلات شهر رشت سری دراز دارند و ما را یاد سرمایه گذاری می اندازد که برای احیای رودخانه های رشت و ساخت فضای گردشگری در اطراف آن ها به رشت مراجعه کرده بود اما با دیدن موانع با ۲ پای دیگری که قرض کرد فرار را بر قرار ترجیح داد.

IMG_1557 (NXPowerLite)

LostFile_JPG_4610176

LostFile_JPG_4663040

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×