شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲ 2023 - 12 - 02 ساعت :
اخبار اصلی

لزوم انتقال موضوعات براساس واقعیتها در حین اجرای کار / در راستای توسعه شهری نباید چیزی پشت نقاب محو شود

۱۳۹۵-۰۴-۲۵

عصر صادق :شهردار رشت لزوم انتقال موضوعات براساس واقعیتها در حین اجرای کاررا  مورد تاکید قرار دارد و گفت:در راستای توسعه شهری نباید چیزی پشت نقاب محو شود

 به گزارش عصرصادق ، شهردار رشت در نشست هم اندیشی نقش روابط عمومی در توسعه، مبنای عملکرد روابط عمومی شهرداری رشت را بیان حقایق عنوان کرد و گفت: در راستای توسعه شهری نباید چیزی پشت نقاب محو شود.

نشست هم اندیشی پیرامون نقش روابط عمومی در توسعه شهری پیش از ظهر چهارشنبه با حضوردکتر محمد علی ثابت قدم شهردار رشت، دکتر سفیدی دبیر کل سمپوزیم بین المللی روابط عمومی های کشور،فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت؛سید رضا موسوی روزان عضو شورای اسلامی رشت ،فاطمه قدیمی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت، جمعی از مدیران شهرداری و اساتید حوزه روابط عمومی در تالار گفتگوی ساختمان شهرداری رشت برگزار شد.

شهردار رشت در این نشست با بیان اینکه سلسله نشست های مرتبط با توسعه شهری که مرتبط با خروجی های توسعه محور است در تالار گفت و گوی رشت دنبال می شود  گفت: جمع حاضردر جلسه امروز متخصصان و آگاهان به امور شهری در حوزه های مختلف هستند و قطعا در روند توسعه شهر همراه و همگام مدیریت شهری خواهند بود.

ثابت قدم : روابط عمومی هامی توانند نگاه عمومی در فرآیند توسعه را همگام سازند
شهردار رشت با بیان اینکه روابط عمومی هامی توانند نگاه عمومی در فرآیند توسعه را همگام سازند تصریح کرد: ما به دنبال یک اعتماد سازی عمومی در شهر هستیم و می خواهیم یک برند سازی از شهر داشته باشیم و در این بخش ارتباطات و تبلیغات می تواند اثر گذار شود.
 

شهردار رشت تاکید کرد: هدف از ساختارهای دولتی٬ بومی و سمن ها این است که خدمت اصلی در راستای توسعه باید مبنای اصلی قرار گیرد.حال اگر ما می خواهیم  یک اطلاع رسان صادق براساس اخلاق حرفه ای باشیم قطعا آنچه که هست را باید عینا بیان کنیم.

دکتر ثابت قدم تاکید کرد: وظیفه من مدیر این است که موضوعات را براساس واقعیتهایی که وجود دارد مطرح کنم و در عین حال برنامه ای داشته باشیم که انچه را که از حوزه واقعیتها تراوش می کند را دنبال کنیم.

شهردار رشت تاکید کرد: عموما سرعت مشکل با حل آن انطباق ندارد و مشکل سریع تر اثر می گذارد در حوزه اعتماد سازی باید اصولی و درست عمل کرد و من اعتقاد دارم باید همه واقعیتها بیان شود و هر چه زودتر با مشکلات روبرو شویم و نداشته های خود را بدون غرض و درست بیان کنیم قطعا سرعت حل مشکل بهبود می یابد .

شهردار رشت با بیان اینکه در حوزه اعتماد سازی عمومی هیچ چیز نباید محو  شود در ادامه بر لزوم انتقال عین واقعیات درحین اجرا تاکید کرد و بیان داشت: در راستای توسعه شهری نباید چیزی پشت نقاب محو شود و روابط عمومی شهرداری نیز بیان حقایق را مبنای عملکرد خود قرار داده است.

واقع بین کردن مردم نسبت به آنچه که روی داده است اصل اول در مدیریت شهری است
شهردار رشت خاطرنشان کرد: اصل اول در مدیریت شهری واقع بین کردن مردم نسبت به آنچه رخ داده است و عدم ترس از آنچه که ممکن است عده ای بیایند با نیاتی که دارند موضوع را به گونه ای دیگر جلوه دهند و از این فضای شفاف سازی به نفع خود بهره بگیرند در توسعه شهری اصلی مهم است.
شهردار رشت تصریح کرد:  بیان واقعیت ها باید با  نگاه متوازن همراه باشد زیرا میزان مشکل با میزان سرعت در حل مشکل تناسب ندارد.

وی با اعتقاد بر بیان تمام واقعیت ها در اجرای طرح و برنامه ها گفت: تنها از این طریق٬ راه حل مشکلات با سرعت پیدا می شود‌.

رقابت پذیری جغرافیایی با شفاف سازی رشد می کند

ثابت قدم با بیان اینکه سرمایه های اجتماعی با اعتماد سازی و ایجاد امید رشد می یابد گفت: رقابت پذیری جغرافیایی به عنوان یک تبلیغ مثبت با این شفاف سازی رشد می یابد و باعث جلب بخش خصوصی و جذب سرمایه های انسانی می شود .

وی گفت: باید ایمنی ذهنی افراد درونی و بیرونی به جغرافیای منطقه خود را ارتقا دهیم و این امردر سه فر آیند با اعتماد سازی ،برند سازی و سرمایه گذاری دنبال می شود ،چرا که اعتماد سازی و برند سازی کشش پذیری برای ماندگاری سرمایه های انسانی را افزایش می دهد .

نگاه عمده به توسعه شهری از طریق افکار عمومی باید عملیاتی تر شود

دکتر محمد علی ثابت قدم توسعه شهری با افکار عمومی را در قالب ارتباطات معنادار عنوان کرد و افزود: نگاه عمده به توسعه شهری از طریق افکار عمومی باید عملیاتی تر شود.

وی با بیان اینکه تمام اقدامات می باید با تمام جوانب مثبت و منفی٬ ایجابی و سلبی به طور عینی مطرح شود تصریح کرد:مردم از این  شفاف سازی ها که رویکرد ایجابی در میان مردم ایجاد می کند، رضایت خاطر دارند و همین موضوع موجب ایجاد فضای جدید در توسعه شهر نیز می شود

دبیر کل سمپوزیم بین المللی روابط عمومی ها: روابط عمومی ها تسهیل گر و تثبت کننده توسعه شهری هستند

دبیر کل سمپوزیم بین المللی روابط عمومی های کشور نیز در این مراسم  با اشاره بر نقش مهم روابط عمومی ها در توسعه شهری٬ نقش نخستین این افراد را تسهیل گری ٬ استقلال و تثبیت توسعه دانست و اظهارکرد: بسیاری از طرح و برنامه ها بدون نقش روابط عمومی ها و بسترسازی های فرهنگی امکان پذیر نیست.

هوشمند سفیدی حمایت گری را نقش دوم روابط عمومی ها در توسعه برشمرد و تاکید کرد: توسعه شهر بدون همراهی مردم و پذیرش افکار عمومی امکان پذیر نبوده زیرا مهمترین عامل توسعه شهری مشارکت مردم است که آگاهی بخشی در این مساله بسیار مهم است.

وی افزود: در بسیاری از اقداماتی که می تواند توسعه را تثبیت کند و زمینه استقرار برنامه ها را تضمین کند روابط عمومی ها نقش بی بدیلی بازی می کنند .

وی تاثیر گذاری بر افکار عمومی و تاثیر پذیری بر این قشر را معنای واقعی روابط عمومی دانست و گفت: دموکراسی نمودن قدرت و امکان مشارکت مردم در فرایند تصمیم گیری و تصمیم سازی نیز از جمله اقدامات مهم روابط عمومی است. چرا که توسعه بدون پذیریش افکار عمومی شدنی نیست و مهم ترین عامل در توسعه مشارکت مردم است.

مدیرعامل خانه روابط عمومی کشور با بیان اینکه  شکل‌گیری بسیاری از پروژه‌ها و طرح‌ها بدون نقش آفرینی روابط عمومی‌ها ممکن نیست:  روابط عمومی‌ها باید صدای مخاطبان خود را بشنوند و تنها گفتن کافی نیست و باید امکان ورود مردم به فرآیند تصمیم سازی از سوی روابط عمومی ها تسهیل شود 

شیرزاد: افزایش هم افزایی بین دستگاههای دولتی درروند توسعه شهر بسیار اثر گذار است

فاطمه شیرزاد در این جلسه روابط عمومی ها را کارگزاران توسعه و پیشرفت عنوان کرد و گفت: روابط عمومی ها بین مردم و مدیران دستگاه ها پل ارتباطی را برقرار می کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت گفت: حوزه مدیریت شهری در راستای ارتباطات چند سویه از روابط عمومی ها کمک بگیرد .

شیرزاد گفت: حوزه مدیریت شهر و روابط عمومی شهرداری و شورای رشت تلاش کردند در راستای رفع مشکلات مردم قدمهای خوبی بردارند و در این راستا برای ایجاد تعامل با سایر سازمانها گام های خوبی نیز برداشته شد.


وی با اشاره به اینکه مسئولین روابط عمومی ها نیز تعامل خوبی با شهرداری دارند افزود: افزایش هم افزایی بین دستگاههای دولتی درروند توسعه شهر بسیار اثر گذار است .

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت خاطرنشان کرد: روابط عمومی به عنوان یک کارگزار فرهنگی و اجتماعی باید در حوزه های بین الملل بهتر ورود کنند تا شناخت سایر کشورها به ایران اسلامی افزایش یابد.


شیرزاد گفت: روابط عمومی ها ارتباط بسیار خوبی با رسانه ها و مطبوعات استان دارند و انتقاد سازنده
  توسعه پیشرفت شهر و روستاها را به دنبال دارد .

شیرزاد: رسانه های استان از خود زنی پرهیز کنند/این خود زنی ها راه را برای نفوذ دشمن باز می کند
وی خاطرنشان کرد: از تک تک رسانه های استان که در راستای تحقق حقوق شهروندی تلاش می کنند قدر دانی می کنیم و همه کمک می کنیم تا در راستای توسعه حرکت کنیم و باید از خود زنی ها دوری شود چرا این خود زنی ها مورد سوء استفاده دشمن واقع می شود و راه را برای دشمن باز می کند .

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت گفت: باید بودجه روابط عمومی برای حمایت از رسانه ها افزایش یابد تا رسانه ها برای ادامه کار حمایت شوند.


سید رضا موسوی روزان :لزوم تعریف درست از جایگاه و وظایف روابط عمومی ها
 

سید رضا موسوی روزان نیز در این جلسه با اشاره به نقش روابط عمومی ها در توسعه شهری گفت: رسانه ها در شفاف سازی و بیان واقعیتها نقش اثر گذاری دارند.

عضو شورای اسلامی رشت افزود: اندیشه ها و تفکر و تعقل انسانها تحت جرقه ها قربانی می شود و از بین می برد ،اگر طمع در وجود انسانها باشد و نیت الهی نباشد اندیشه انسانها در چنین فضایی قربانی می شود.

وی گفت:جایگاه  روابط عمومی سازمانها و دستگاههای اجرایی اگر در فضای درستی تعریف نشود یقینا چنین اتفاقی رخ می دهد.

قدیمی :تعریف ۲۰ هدف برای نمایه ارتباطی شهر رشت

فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت  در این نشست روابط عمومی های سازمانها را هدایت گر افکار عمومی و توسعه شهری دانست و افزود: گام جدیدی  برای همراهی مستمر و زمانبندی شده برای برنامه های آموزشی و پژوهشی در شورای روابط عمومی های استان باز شده است.

قدیمی تاثیر گذاری خوب در فضای ارتباطی استان را نیازمند ارتقای سطح علمی روابط عمومی ها عنوان کرد و گفت: تعریف درست شاخص های ارتباطی و نگاه اصولی به حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی می تواند در روند توسعه شهری بسیار اثر گذار باشد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت نگاه کیفی به فضای اطلاع رسانی را مورد تاکید قرار داد و گفت: رسانه ها در توسعه شهری بسیار اثر گذار هستند .

وی گفت: شهرداری رشت به عنوان نهادی که وظیفه برقرای ارتباطات ما بین سایر حوزه های شهری را بر عهده دارد امیدوار است با استفاده از پتانسیل شورای هماهنگی روابط عمومی ها استان و خانه مطبوعات  بتواند پازل فرایند توسعه را به هم وصل کند.

قدیمی با اشاره به کمیته های شورای هماهنگی روابط عمومی های استان تاکید کرد: مدیریت شهری رشت اعتقاد دارد که مدیریت شهری بحث یک سازمان واحد نیست بلکه می بایست همه حوزه های ارتباطی را در بر گیرد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت تاکید کرد: اهدافی برای این ارتباط تعریف شده است و برای نمایه ارتباطی شهر رشت ۲۰ هدف تعریف شده است.

قدیمی ایجاد و حفظ حسن شهرت در رشت ،ایجاد تقویت رضایت مندی در شهروندان را از جمله اهداف نمایه ارتباطی شهر رشت عنوان کرد و گفت: برای ایجاد تقویت هماهنگی بین کارکنان و مدیران شهری برنامه تعریف شده است .

وی شناساندن اهداف و کارکردهای شهری به شهروندان و ایفای نقش ارتباطی بین شهرداری و شهروندان را موورد تاکید قرار داد و گفت: اطلاع رسانی جامع در حوزه  های مختلف شهری دنبال می شود.
قدیمی : بهینه سازی مدیریت شهری براساس تقسیم نقش ها در شورای های روابط عمومی استان مورد توجه است.

قدیمی گفت: روابط عمومی ها می تواند در همگرایی و بهینه سازی بهترین بازوی مدیریت شهری باشند و به همین دلیل استراتژی ارتباط شهری نه صرفا براساس روابط عمومی شهرداری و براساس تقسیم نقشهای شورای روابط عمومی استان مورد توجه است.


وی با اشاره به نگاه جدید امنیت شهری گفت: هر توسعه ای که در شهر ایجاد می شود با همکاری همه سازمانها و برای رفاه همگان است .

قدیمی : باز تعریف نقش های ارتباطی در حوزه محلی و شهروندی

قدیمی ارتباطات محلی و شهروندی را مورد تاکید قرار داد و افزود: با باز تعریف درست نقش های ارتباطی در این حوزه می تواند فعالیتهای خوبی را انجام داد .


در این نشست اعضای شورای روابط عمومی های استان به بیان نقطه نظرات
  خود و بحث و تبادل نظر پرداختند و از شهرداری رشت برای برپایی این مراسم تشکر کردند.

گلشن دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان از بیانیه صادر شده خانه مطبوعات در باره اخبار چند روز اخیر تشکر کرد و گفت: فضا رسانه ای استان فضای مطلوبی است و رسانه ها هوشمند هستند.
وی توسعه شهری را نیازمند هماهنگی و همکاری همه دستگاه ها دانست و با اشاره به طرح باز آفرینی رشت گفت: اجرای این طرح باعث ایجاد رضایت در شهروندان شده است
علوی مدیر روابط عمومی فرودگاه رشت انتقال نگاه کارشناسی سازمانها به مدیریت شهری را مود تاکید قرار داد و گفت: امیدواریم
  نتایجی که  ازسوی مدیریت شهری برای رفع مشکلات گرفته می شود رضایت شهروندان را به همراه داشته باشد.

قاسم مصفا مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه مشارکت پذیری مردم در فعالیتهای عمرانی و فرهنگی  بسیار اثر گذار است گفت: شهروند اگر نیت کار را در مدیران ببیند با مدیریت شهری همراهی می کند و ارتباط دوسویه باید مورد توجه باشد.
خورسندی مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این جلسه همدلی و هماهنگی بین روابط عمومی ها و رسانه ها را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: شغل روابط عمومی ها باید مانند خبرنگاران در بخش سخت و زیان آور قرار گیرد.

رضویان مدیر روابط عمومی آب منطقه ای گیلان نیز این جلسه اظهار کرد: برای رسیدن به توسعه باید اجتماع توسعه یافته خردمند مدنظر باشد توسعه رخ نمی دهد مگر اینکه همه حوزه ها درفرآیند توسعه قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×