سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 27 ساعت :
اسلایدشو - اقتصادی - بین الملل - خبر داغ - گفتگو

قبول شرایط FATF امنیت ملی ایران را به خطر می‌اندازد/ایرادات قراردادهای نفتی برطرف نشده است

۱۳۹۵-۰۷-۱۵

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انعقاد قرارداد FATF مقدمه‌ای برای برنامه‌های دشمن در آینده علیه کشور است، گفت: قبول شرایط FATF از سوی دولت، امنیت ملی ایران را با مخاطره مواجه می‌کند.

به گزارش عصرصادق ؛ذبیح الله نیکفر در گفت و گویی با اشاره به اظهارات برخی‌ها که اعلام کردند ایرادات مربوط به قراردادهای نفتی را برطرف کردیم، اظهار داشت: کارشناسان امور نفتی بر این اعتقاد هستند که هنوز ایرادات مربوط به قراردادهای نفتی برطرف نشده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی گفت: انعقاد قرارداد FATF مقدمه‌ای برای صدور قطعنامه‌هاست و در آینده برای ایران مشکل ساز می‌شود بنابراین قراردادهایی همانند FATF باید در مجلس شورای اسلامی یا شورای امنیت ملی تصمیم‌گیری شود.

نیکفر با اشاره به اینکه برخی مدعی هستند که قرارداد FATF مشکلات کشور را برطرف می‌کند و اظهار نظراتی نیز در این مورد مطرح کرده‌اند، تصریح کرد: هدف غربی‌ها برای انعقاد قرارداد FATF برنامه‌ای جهت مهار کشور اسلامی است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام قصد دارند جمهوری اسلامی را مهار کنند، خاطرنشان کرد: انعقاد قرارداد FATF مقدمه‌ای برای برنامه‌های آنان در آینده علیه کشور است.

نیکفر با بیان اینکه به‌طور قطع دشمنان اسلام در آینده برنامه‌هایی درباره انعقاد قرارداد FATF پیش‌بینی کرده‌اند، تصریح کرد: قرارداد FATF مقدمه‌ای برای پیشبرد اهداف دشمنان اسلام است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به اینکه دشمنان اسلام به‌صورت مستقیم اهداف خود در مورد ایران را بیان نمی‌کنند، گفت: جلوگیری در دفاع از نهضت‌های آزادی‌بخش و مانند اینها از برنامه‌ریزی‌های  قرارداد FATF است و در آینده برای ایران دردسرساز می‌شود.

عضو فراکسیون صنایع دستی و گردشگری مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه با توجه به مخالفت برخی از نمایندگان آیا نیاز به ایراد چنین طرحی در مجلس شورای اسلامی است، افزود: افرادی که در این مورد اظهار نظر می‌کنند با مدارک و مستندات سخن بگویند.

وی با بیان اینکه برخی از مسئولان در گذشته فرمایشاتی را مطرح می‌کردند و امروز علیه مردم، نظام و کشور اسلامی حرف‌هایی می‌زنند گفت: امور مهمی همانند قراردادهای نفتی و قرارداد مهم FATF باید مورد توجه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

نیکفر با تاکید براینکه اگر قراردادهایی همانند FATF مورد توجه مجلس شورای اسلامی قرار نگیرد پس فلسفه وجود مجلس در برخورد با مسائل سیاست خارجی و امنیت ملی چیست؟ افزود: مجلس در برابر امنیت ملی و منافع ملی مسئول است و در مورد قرارداد FATF یا مجلس شورای اسلامی و یا شورای عالی امنیت ملی باید تصمیم‌گیری کند.

عضو فراکسیون صنایع دستی و گردشگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث خرید هواپیماها که آیا خرید هواپیما واجب است یا قراردادها و ضرورت های دیگری در کشور داریم، افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید “تکنولوژی را با این قراردادها وارد کنید”.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وارد کردن هواپیما وابستگی است نه تکنولوژی گفت: ما در ایران متوسط ضریب هوش جهانی و بالاتر را در بین جوانان داریم.

وی با اشاره به اینکه از هوش و استعداد جوانان در چه زمانی و چگونه باید استفاده کنیم، مطرح کرد: متاسفانه میدان را از جوانان گرفتند و عده‌ای امروز در کشور برای استان و شهر ما تصمیم می‌گیرند که بازنشسته هستند.

نیکفر با تاکید بر اینکه قرارداد FATF به‌طور قطع در دراز مدت برای ما مشکل آفرین می‌شود، تصریح کرد: قبول شرایط FATF از سوی دولت، امنیت ملی ایران را با مخاطره مواجه می‌کند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند ” اگر مدافعان حرم نبودند باید در کرمانشاه و همدان دفاع می‌کردیم”، گفت: یکی از اهداف دشمن در اجرای قرارداد FATF این است تا حضور ایران را در عراق و سوریه به‌عنوان مستشاران نظامی دچار تحریم و محدودیت کند./تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×