یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲ 2023 - 12 - 03 ساعت :
اخبار اصلی

عدم همکاری جدی تر پلیس راهور ، شکست بهره برداری از پایانه غرب را به دنبال خواهد داشت

۱۳۹۵-۰۵-۳۱

عصرصادق: در صورت عدم همکاری جدی تر پلیس محترم راهور بهره برداری از پایانه غرب گیلان در همین ابتدای کار شکست خواهد خورد.

شریفی

مرتضی شریفی با اشاره به عدم برخورد لازم و جدی با مسافربرهای شخصی و تاثیرات منفی آن در پروژه انتقال خودروهای بین شهری به پایانه غرب گفت: انتقال خودروهای سواری و مینی بوس های خطوط غرب گیلان نیازمند همکاری بیشتر و جدی تر پلیس محترم راهور است.
وی با بیان اینکه از روز راه اندازی پایانه با مشکلات و چالش های جدی مواجه بودیم افزود: متاسفانه حتی اتوبوس هایی که برای انتقال رایگان مسافران از میدان یخسازی به پایانه در نظر گرفتیم به دلیل ازدحام خودروهای شخصی مسافربر برای توقف در ایستگاه های خود با مشکل مواجه بودند.
شریفی همکاری بیشتر و جدی تر پلیس راهور در ساماندهی پایانه ها را ضروری دانست و افزود: مجوزهای لازم برای انتقال ایستگاه های بین شهری غرب گیلان به پایانه غرب گیلان که به تازگی افتتاح شده است از تمامی مراجع ذیربط گرفته شده‌است اما متاسفانه به دلیل مشکلات موجود حتی عوامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت مورد هجوم قرار گرفتند که منجر به آسیب دیدگی این عوامل نیز شده است.

وی هزینه افتتاح پروژه پایانه غرب را بالغ بر بیست میلیارد ریال عنوان نمود و تاکید کرد: با ادامه این روند پروژه انتقال و بهره برداری پایانه دچار مشکل شده و حتی احتمال شکست برای این پروژه دور از ذهن نخواهد بود.

شریفی با بیان اینکه شهرداری رشت و سازمان حمل و نقل بار و مسافر تمام ساز و کارهای لازم برای کیفیت اجرای این پروژه را با همکاری اداره کل حمل و نقل پایانه های استان فراهم کرده است گفت: اطلاع رسانی کافی ، استقرار اتوبوسهای رایگان، تجهیز پایانه غرب ، جلوگیری از فعالیت خودروهای غیرمجاز حمل و نقل برون شهری در داخل شهر رشت، نصب تابلوهای بازدارنده راهنمایی و رانندگی لازم و تعیین ایستگاه های خودروهای حمل و نقل از میدان یخسازی به پایانه غرب از جمله تمهیدات این سازمان برای اجرای با کیفیت این پروژه است اما عدم برخورد جدی و کافی با مسافربرهای شخصی سبب بی نتیجه ماندن تمام این زحمات خواهد شد.

وی برخورد قانونی با مسافربرهای شخصی را از وظایف ذاتی و انحصاری عوامل محترم انتظامی و راهور عنوان کرد و افزود: نیروهای شهرداری هیچ اختیار و اجازه ای در این خصوص نداشته و علی رغم این موضوع نیروهای این سازمان به جهت احساس مسئولیت و اراده اجرای این طرح بارها مورد تعرض قانون شکنان مسافربر قرار گرفته و آسیب جانی و مالی مکرر دیده اند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت در پایان ضمن قدردانی و تشکر از پلیس راهور با بیان اینکه این پلیس همواره یار و یاور این سازمان بوده است گفت: هماهنگی و همکاری پلیس راهور با سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت جز لاینفک موفقیت پروژه های حمل و نقل شهری است که امیدواریم با افزایش این همکاری از شکست بهره برداری پایانه غرب جلوگیری شود.

دیارمیرزا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×