چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 22 ساعت :
اخبار اصلی

طرح تفکیک زباله در حال شکست است

۱۳۹۳-۱۲-۲۶

عصر صادق :مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت با بیان اینکه طرح تفکیک زباله در حال شکست است،گفت: اگر جلوی افراد غیرمجاز در طرح پسماند گرفته نشود پیمانکاران ورشکسته می شوند

به گزارش خبرنگار عصر صادق ،مرتضی شریفی امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه در جلسات متعدد در مورد آموزش شهروندی صحبت می‌شود، اظهار داشت: نیاز است که یک اداره به عنوان متولی در این امر ورود کند.

وی با بیان اینکه قوی‌ترین سازمان در این حوزه صدا و سیما است، افزود: این امر را صدا و سیما می‌تواند با متولی‌گری یک سازمان که قدرت اجرایی دارد با مشارکت تمام سازمان‌ها هماهنگ کند و انجام دهد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت با تاکید بر اینکه برای برنامه‌های کوتاه مدت باید اصول مدیریتی رعایت شود، گفت: ثبات مدیریتی سبب می‌شود که طرح و برنامه لطمه نخورد. شریفی با تاکید بر اینکه در حوزه آموزش شهروندی باید برنامه‌های مدون تدوین شود، تصریح کرد: بودجه محدود سازمان پسماند اجازه نمی‌دهد که همه امور را بر عهده بگیریم.

وی با اشاره به وضعیت کارخانه کمپوست گفت: فاز اول و دوم کارخانه کمپوست تکمیل شده و در فاز اول ۹۰ درصد کارهای آن پیش رفته است. مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت تاکید کرد: در حدود ۲۱۰ هزار خانوار در شهر رشت زندگی می‌کنند بودجه این سازمان برای سال ۹۳ در حدود ۲۷۰ میلیون تومان برای کارهای فرهنگی اختصاص یافته است.

برنامه های مدون فرهنگی در سال ۹۴ توسط سازمان پسماند دنبال می شود

شریفی با بیان اینکه در سال ۹۴ برنامه‌های مدون برای کارهای فرهنگی ارائه شد، تصریح کرد: جشنواره بادبادک‌ها و مجسمه بازیافت و قرعه کشی طرح تفکیک و سایر برنامه‌ها کارهایی است که در برنامه‌های آینده دیده شده است.

مشارکت پایین مردم در طرح تفکیک زباله

وی با تاکید بر اینکه بودجه این سازمان در سال ۹۴ به ۷۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است، گفت: برای ۱۰۰ هزار خانواده در سال ۹۳ آموزش چهره به چهره انجام شد ولی تنها ۲۵ هزار خانوار با سازمان مشارکت می‌کنند و این نشان می‌دهد که انجام کار اجرایی و فرهنگی چقدر مشکل است. مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت خاطرنشان کرد: دو هزار ۵۰۰ متر زمین را منطقه سراوان درختکاری و با خط زراعی پوشانده شده و مشکلات آب به زودی برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه همواره مشکلاتی موجب عدم موفقیت طرح ها در طول اجرای آنها شده و ادامه این طرح ها را با مشکل جدی را روبرو می کند گفت: اگر جلوی افراد غیرمجاز در طرح پسماند گرفته نشود پیمانکاران ورشکسته می شوند

شریفی با تاکید بر اینکه طرح تفکیک زباله در حال شکست است، تصریح کرد: دستگاه‌های مسئول باید برخورد قاطع کنند و گرنه شکست می‌خورد انتهای پیام/

تعداد دیدگاهها: ۱

  1. پادنگ

    دلیل شکست تفکیک زباله ،این است که طرح ابتر گردید وبه افراد نابلد وسودجو سپرده شد!!این ضرر وزیان راکدام نهاد باید به بیت المال برگرداند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×