یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ 2024 - 04 - 21 ساعت :
اخبار اصلی

ضرورت به رسمیت شناختن نقش مردم در اقتصاد از سوی دولت

۱۳۹۴-۰۱-۱۲

عصر صادق : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت باید در اجرای اقتصاد مقاومتی به نقش مردم دراین بخش توجه کند، گفت: توجه به نقش مردم در اقتصاد مستلزم ارائه تسهیلات با نرخ سود کم ازسوی دولت و توسعه تعاونی و بخش خصوصی است.
به گزارش عصر صادق ؛ایرج ندیمی در گفت وگویی ، درخصوص نقش مردم در اقتصاد مقاومتی، گفت: درارتباط با نقش مردم در اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی باید به چند نکته توجه کرد، زیرا به طورقطع مردم از نظرعلم، ثروت و زمان؛ باسوادتر، سرمایه دارتر و ازفرصت بیشتری نسبت به دولت ها برخوردارهستند.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به عبارت بهتر باید به این نکته مهم دقت کرد که هیچ دولتی ثروتمتندتر از ملت نیست؛ بنابراین اگر بتوان مردم را در بخش اقتصاد به ویژه اقتصاد مقاومتی فعال کرد درحقیقت چند اقدام مهم و قابل توجه انجام شده است.
وی با تاکید براینکه باید از علم، ثروت و فرصت مردم به نحو شایسته دراقتصاد مقاومتی استفاده کرد، افزود: همچنین سیاست های دولت دربخش اقتصاد در حد قابل توجهی با مردم در ارتباط است، به بیان روشن تر تولید و مصرف را به طور حتم مردم انجام می دهند، بنابراین اگر ملت در اقتصاد مقاومتی از سوی دولت به رسمیت شناخته شوند، تولید فعال ترشده و مصرف بیشتر مدیریت می شود.
این نماینده مردم درمجلس نهم، تاکید کرد: به عنوان مثال اگر قرار باشد که واردات در کشور کاهش پیدا کند، این مردم هستند که با مدیریت باید مصرف و به دنبال آن واردات را در کشور کاهش دهند، یا برای افزایش تولید در کشور فرصت بیشتر در اختیار مردم است؛ البته عمده ترین مثال مربوط به تولید، مصرف، صنعت ، کشاورزی و گردشگری با تک تک افراد جامعه درارتباط است؛ بنابراین اگر پذیرفته شود که دولت ها ازجهتی وامدار مردم بوده و از سوی دیگر مستخدم ملت هستند، موضوع اقتصاد مقاومتی به نحو مطلوب تری در جامعه اجرا می شود.
ندیمی با تاکید براینکه دولت ها نباید کارفرما باشند، گفت: متاسفانه کارفرما شدن دولت ها جز هزینه برای مردم، سود دیگری ندارد؛ ازاین رو دولت ها باید سیاستگذار و هدایت گر و ناظر باشند، زیرا با رعایت این موارد است که مردم می توانند نقش موثر خود را در اقتصاد مقاومتی اجرا کنند، بنابراین نقش مردم دراقتصاد به طور عام بی بدیل است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، افزود: البته دولت ها برای استفاده از نقش مردم دراقتصاد مقاومتی باید سعی در بزرگتر شدن نکنند، همچنین دولت باید فرصت تسهیلات با کاهش نرخ سود ایجاد کند، ازسوی دیگردولت باید توسعه تعاونی و بخش خصوصی برای ایجاد فرصت بیشتر برای مردم به وجود آورد؛ بنابراین دولت ها برای میزان باورپذیری خود نسبت به مردم باید رقم اعلام کنند، وگرنه تنها با سخنرانی و تعریف نقش مردم دراقتصاد نمی تواند تعریف شود.
انتهای پیام /خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×