سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 10 - 03 ساعت :
اخبار اصلی

ضرورت افزایش آستانه تحمل در جامعه /روان جامعه پر تلاطم و پر آشوب است

۱۳۹۵-۰۵-۱۹

عصرصادق ؛آستانه تحمل مردم را بسیار پایین عنوان کرد و افزود: بسیاری از جرایم و پرونده‌های تشکیل شده در دادگستری «آنی» است و در صحنه اتفاق می‌افتد و این امر نشان می‌دهد روان جامعه متلاطم و پر آشوب است.

به گزارش عصرصادق ؛احمد سیاوش‌پور امشب در جمع مدیران و روسای دستگاه قضایی گیلان با اشاره به فعالیت رسانه‌های مختلف در استان اظهار کرد: دستگاه قضایی بر این باور است رسانه‌های گیلان معتدل و با صداقت هستند.

وی ادامه داد: اگر در جامعه محوریت و تمرکز روی اخلاق باشد، پیرامون این موضع مسائل دیگر قابل برطرف شدن است.

رئیس کل دادگستری گیلان، اخلاق را پایه نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: در لابه‌لای تمام مسائل، کاستی‌ها و ویژگی‌هایی که باید به آن افتخار کرد اما در موضوع اخلاق با مشکل مواجه هستیم.

سیاوش‌پور با تأکید براینکه قلم‌ها را باید به طرف اخلاق هدایت کرد، گفت: امروز اخلاق جامعه ما قابل قبول نیست، این امر نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده و آن را نمی‌توان کتمان کرد.

وی، رعایت انصاف را دوطرفه خواند و بیان کرد: آستانه تحمل مدیران باید بالا باشد و مسائل را بپذیرند و اصلاح کنند.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه دستگاه قضا مرجع رسیدگی به شکایت‌ها و بی‌طرف است، تصریح کرد: فلسفه وجودی و هویت دادگستری رسیدگی به شکایت‌ها است.

سیاوش‌پور، رسانه و مطبوعات در قانون اساسی را دارای ارزش ویژه دانست و خاطرنشان کرد: در گیلان کمترین شکایت‌ها را از رسانه‌ها داریم و این امر نشان‌دهنده شرایط خوب است.

وی به پرونده‌های مطرح در دستگاه قضایی گیلان اشاره کرد و یادآور شد: نزاع، ایراد ضرب و جرح، توهین و افترا از بیشترین فراوانی جرم در استان برخوردار است اما جرایم خشن در این استان بالا نیست.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه جرایم علیه افراد جزو ردیف‌های اول و دوم فراوانی جرایم در استان است، اظهار کرد: نیاز است حوزه فرهنگی و رسانه موضوع مذکور را بررسی کنند.

سیاوش‌پور، آستانه تحمل مردم را بسیار پایین عنوان کرد و افزود: بسیاری از جرایم و پرونده‌های تشکیل شده در دادگستری «آنی» است و در صحنه اتفاق می‌افتد و این امر نشان می‌دهد روان جامعه متلاطم و پر آشوب است.

وی با بیان اینکه رسانه باید مانند طبیب و روانشناس در جامعه عمل کرده و نسخه آرامش تجویز کند، تصریح کرد: اختلاف‌های سیاسی و جناحی در رسانه‌ها باید کنار گذاشته شده و روح و روان جامعه آرام شود.

رئیس کل دادگستری گیلان، مشکل اصلی جامعه را مسائل اقتصادی و اشتغال خواند و بیان کرد: اکنون ۱۵ میلیون پرونده در چرخه دستگاه قضایی کشور وجود دارد.

سیاوش‌پور با تأکید براینکه مردم ایران را رشید تلقی می‌کنیم، خاطرنشان کرد: رشادت ملت ایران را در جنگ و مقاومت اقتصادی مشاهده کردیم اما سطح آگاهی مردم نسبت به مسائل حقوقی مطلوب نیست.

وی، یکی از ضعف‌ها در قانون را انباشت قوانین عنوان کرد و گفت: بسیاری از خسارت‌هایی که به مردم و دستگاه قضایی وارد می‌شود، مربوط به آگاهی مردم است./فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×