چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اجتماعی - اسلایدشو - اقتصادی - پزشکی

صنایع و دولت به وظایف خود در رفع آلودگی رودخانه های رشت عمل کنند

۱۳۹۵-۰۴-۱۸

عصرصادق :پارک بلوار گیلان با حضور دکتر سید محمد علی ثابت قدم شهردار رشت، رضا رسولی رئیس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی رشت، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت؛  فرهاد شوقی ، محمد حسین واثق کارگرنیا و عباس صابر از اعضای شورای اسلامی رشت ، پور ناصرانی شهردار منطقه یک شهرداری رشت و فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت افتتاح شد .

به گزارش عصرصادق ،دکتر سید محمد علی ثابت قدم در مراسم افتتاح پارک بلوار گیلان (انتهای خیابان ۱۸۴) اظهار داشت :در حوزه خدمات شهری افزایش فضاهای عمومی در دستور کار قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه در مسیر ایجاد فضاهای عمومی شهری یکی از اصلی ترین فضاها حاشیه و حرایم رودخانه هاست،گفت:این حرایم  در دو طرف رودخانه حدود ۵۶ کیلومتر طول و عرضی بین ۱۵ تا ۳۰ کیلومتر را در برمی گیرند که مساحت عظیمی است.

شهردار رشت با بیان اینکه به این مساحت عظیم در طول سالهای مختلف توجهی نشده است تصریح کرد: آلاینده هایی که از بیمارستان ها ، شهر صنعتی وارد رودخانه ها می شوند مشکلات زیست محیطی بسیاری را ایجاد کرده اند.

دکترثابت قدم با اشاره به اینکه فاضلاب های رها شده در رودخانه های رشت این رودخانه ها را به محیطی غیر قابل زیست مبدل ساخته اند افزود: سعی شهرداری در ابتدا بر آزاد سازی حرایم و ایجاد فضای سبز است .

وی تاکید کرد: به موازات این امر با احداث تصفیه خانه در سراوان بخشی از مشکلات زیست محیطی رودخانه های رشت را برطرف خواهیم ساخت.

صنایع و دولت  به وظایف خود در رفع آلودگی رودخانه های رشت عمل کنند

شهردار رشت با اشاره به اینکه ۱۱ بیمارستان  ورود فاضلاب را به رودخانه های رشت دارند گفت : صنایع و دولت  باید هر چه سریع تر بر  انجام وظیفه خود گردن نهند  چرا که این رودخانه ها زیبنده شهر ما نیستند .

 

دکتر ثابت قدم با بیان اینکه قبل از سال ۹۵ در مجموع ۴۱ پارک در ابعاد مختلف در شهررشت وجود داشت گفت: در ۵۵ محله شهر رشت در مجموع ۱۸ محله دارای فضای سبز بود.

وی تاکید کرد: ایجاد فضای های سبز باعث ایجاد نشاط و شادی در بین شهروندان می شود و تعاملات و مشارکتهای اجتماعی را افزایش می دهد.

شهردار رشت گفت: افزایش دسترسی همگان به فضاهای سبز و فضاهای عمومی در دستور کار شهرداری قرار دارد و در سال ۹۵ توزیع عدالت محور فضاهای سبز در سطح محلات رشت دنبال می شود.

افتتاح ۱۵ پارک تا پایان آذر ماه امسال 

وی با اشاره به اینکه تا پایان آذر ماه امسال در مجموع ۱۵ پارک در شهر رشت افتتاح می شود افزود: با این افتتاح ها همچنان ۲۰ محله رشت فاقد پارک است و شناسایی اراضی در محلات مختلف برای یک پارک محلی یا فرامحلی در دستور کار قرار دارد.

آموزش شهروندان برای مشارکت پذیری در اداره فضاهای عمومی 

شهردار رشت با بیان اینکه نهمین پارک در مسکن مهر در روز شنبه افتتاح می شود گفت: ما در شهرداری رشت با نگاه انسان محور با کمک شورای اسلامی رشت به دنبال افزایش نقش شهروندان در فضاهای عمومی هستیم و نیاز داریم که شهروندان در اداره فضاهای عمومی مشارکت پذیر باشند .

ثابت قدم با اشاره به تدوین بسته های سرمایه گذاری در پارکها افزود: به زودی این بسته ها در تمامی پارکها اجرایی می شود.

وی با عذر خواهی از کم و کاستی هایی که در طول سالهای گذشته بر شهر رشت تحمیل شده است گفت: به کمک اعضای شورا در جهت کاهش مشکلات تلاش می کنیم .

 

ارتقای فضای سبز از برنامه های شورا و شهرداری رشت در سال ۹۵

فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت در این مراسم با تبریک عید سعید فطر اظهار داشت : تمام تلاش مسئولان و مدیران شهری این است که در راستای توسعه پایدار تمام وعده هایی که به شهروندان داده شده است محقق شود.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون بهداشت و محیط زیست و شورای اسلامی رشت با تمام قوا در راستای احیای رودخانه ها تلاش می کند گفت: در سال ۹۵ اقدامات خوبی در شهر انجام شد.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت گفت: با احداث پارکهای متعدد در شهر رشت شاهد افزایش سرانه فضای سبز در شهر رشت هستیم .

وی رها سازی و آزاد سازی حریم رودخانه ها را از برنامه های جدی مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: نگاه ویژه به ارتقای فضای سبز از برنامه های شهرداری و شورای اسلامی رشت است.

شیرزاد گفت: عزم خود را جذب کرده ایم که بتوانیم آگاهانه و علمی و کاربردی فعالیتها را دنبال کنیم و امیدواریم که بتوانیم که اقدامات خوبی را در مسیر بالندگی شهر شاهد باشیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت تاکید کرد: مردم در سال اقدام و عمل منتظر اقدامات اثر گذار از مسئولان هستند و با آمدن دکثر ثابت قدم اقدامات خوبی در محلات رشت به ویژه محلات کم برخوردار انجام شد.

شیرزاد با اشاره به برنامه های توسعه ای شورای شهر رشت در بخش های مختلف فرهنگی ، بهداشتی و عمرانی افزود: انشالله بتوانیم کارنامه قابل قبولی را از خود در شورای چهارم برای مردم به یادگار بگذاریم.

وی کمبود فضای سبز در منطقه گلسار را مورد تاکید قرار داد و گفت: فضای سبز جدا از اینکه رفع آلودکی می کنند در ایجاد روحیه شاد در شهروندان بسیار موثر هستند.

 تسریع در روند اجرای فازهای بعدی پارک بلوار گیلان

پور ناصرانی شهردار منطقه یک رشت نیز در این مراسم با اشاره به کمبود فضای سبز و سلامت در شهر رشت گفت: امروز شاهد افتتاح فاز اول پارک بلوار گیلان هستید.

وی با بیان اینکه ادامه روند اجرای  فازهای بعدی پارک را به سرعت دنبال می کنیم گفت: یکی از آروزی من در سه سال پیش تبدیل این فضا به پارک بود.

شهردار منطقه یک شهرداری رشت با تاکید بر حمایتهای شهردار رشت و اعضای شورا در احداث این پارک گفت: اگر حمایت های این عزیزان نبود این امر محقق نمی شد.

 

پور ناصرانی توسعه فضاهای سبز در شهر را مورد تاکید قرار داد و افزود: مساحت این پارک ۱۰ هزار و ۳۰۰ متر مربع است و در ادامه به پارک توحید متصل می شود.

لازم به ذکر است که اجرای نمایش طنز توسط هنرمندان جهت ایجاد فضای نشاط در پارک از دیگر برنامه های این مراسم بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×