چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اجتماعی - حوادث

صدور کیفرخواست برای استاد دانشگاهی که دوستش را به قتل رساند

۱۳۹۴-۱۲-۰۹

پرونده استاد دانشگاهی که پس از قتل دوستش، اموال وی را به سرقت برده بود با صدور کیفرخواست برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

 

به گزارش عصر صادق ،۲۶دی ماه سال گذشته خبر کشف جسد مرد میانسالی در بیابان‌های اطراف شهرستان پردیس به بازپرس کشیک قتل اعلام شد، پس از حضور سعید احمد بیگی؛ بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران در محل کشف جسد، مرد چوپانی که پلیس را از کشف جسد با خبر کرده بود به بازپرس گفت: من در این اطراف گاوداری دارم، در حوالی گاوداری در حال تردد بودم؛ ناگهان متوجه دستی شدم که از خاک بیرون زده بود، با کنجاوی به این دست نزدیک شدم و متوجه شدم جسد یک نفر در زیر خاک مدفون شده است که پس از دیدن جسد با پلیس تماس گرفتم.

در بررسی‌های اولیه از جسد مرد میانسال مشخص شد وی در مکان دیگری به قتل رسیده است همچنین آثار جوهر بر روی انگشت سبابه مقتول مشاهده شد؛ پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد مقتول  ٢۴ ساعت پیش از کشف جسد به دلیل مسمومیت ناشی از خوردن تعداد زیادی قرص خواب‌آور به قتل رسیده است.

کارآگاهان در تحقیقات تکمیلی هویت مرد مقتول و خانواده وی را شناسایی کردند و در گام بعدی با بررسی حساب‌های بانکی مقتول دریافتند تمامی حساب‌ها پس از مرگ وی خالی و در مجموع حدود ١� � میلیون‌ تومان پول نقد از حساب مقتول برداشت شده است همچنین تحقیقات تکمیلی نشان داد که سند یک آپارتمان مقتول نیز به ‌طرز مشکوکی به فردی دیگر منتقل شده است.

پس از به دست آمدن این سرنخ‌ها، مدتی بعد دوست مقتول به نام کاوه به عنوان متهم اصلی قتل مرد میانسال دستگیر شد و پس از دستگیری به قتل دوستش ناصر اعتراف کرد؛ با انتقال کاوه به دادسرای امور جنایی تهران، وی درباره علت و انگیزه قتل دوستش به بازپرس گفت: من و ناصر از دوستان قدیمی بودیم و ناصر وضع مالی خوبی داشت، من استاد دانشگاه هستم اما با درآمدی که از دانشگاه به دست می‌آوردم، یک زندگی معمولی داشتم به همین خاطر با طراحی نقشه قتل ناصر، تصمیم به سرقت اموالش گرفتم.

کاوه جزئیات قتل دوستش را به بازپرس اینگونه شرح داد: ناصر در منزلش تنها زندگی می‌کرد، شب وقوع قتل من با تهیه مقدار زیادی قرص خواب‌آور به منزل وی رفتم و در فرصتی مناسب، قرص‌ها را در شیرکاکائو ناصر ریختم، ناصر هم با خوردن شیرکاکائو جان خودش را از دست داد، پس از اینکه مطمئن شدم ناصر مرده است، جسدش را به اطراف شهرستان پردیس منتقل کردم و پس از دفن جسد، از آنجا گریختم.

متهم این پرونده درباره سرقت اموال ناصر نیز به بازپرس گفت: بعد از قتل ناصر اثر انگشتش را برداشتم و چون می‌دانستم ناصر در حسابش ۱۰۰ میلیون تومان پول دارد به همین دلیل ابتدا دسته چک او را دزدیدم و امضای وی را جعل کردم و با هویت جعلی این پول را از حسابش برداشتم و بعد از برداشت پول نیز برگه قولنامه‌ای را تنظیم کردم و زیر برگه را نیز با انگشت خود مقتول مهر زدم.

با اتمام جلسات بازپرسی از متهم این پرونده، سعید احمد بیگی؛ بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران قرار جلب به دادرسی برای متهم این پرونده را  صادر کرد همچنین با صدور کیفرخواست پرونده این قتل برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد./تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×