پنجشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 09 - 28 ساعت :
اجتماعی - اسلایدشو - حوادث

صحبتهای فرماندار در مورد نرخ تاکسی خارج از زمان مقرر است/آیا کسی از ارکان دولت می گوید آمادگی دارد ۲ اتوبوس به شهر اضافه کند

۱۳۹۵-۰۲-۰۶

 

عصرصادق : رئیس کمیسیون حمل و نقل وترافیک شورای اسلامی رشت با بیان اینکه ما دوسال  است می گوییم ۲۰۰ تا اتوبوس می خواهیم افزود: حالا که  ما می آیم با عقلانیت و خارج از احساسات و با مبانی   کارشناسی  سعی درایم موانعی را که وجود دارد را حل کنیم متاسفانه موانع تراشی آسیب زننده ایجاد می شود.

رضا رسولی در حاشیه دیدار رانندگان تاکسی شهر رشت با مدیران مربوطه شهرداری در گفت و گو با عصر صادق  با اشاره به اینکه امروز عده ای از رانندگان تاکسی در جلسه کمیسیون ترافیک مهمان ما بودند افزود: دلیل این حضور این است که افزایش نرخ تاکسی با یکسری حواشی مواجه شد.

1p48_33.jpg

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت با بیان اینکه امسال برای اولین بار سیستم یکپارچه حمل و نقل همگانی و شبه همگانی در شهر رقم خورده است گفت:این سیستم توسط مشاور طرح جامع ترافیک که بیشترین احاطه را بر مسائل حمل و نقل دارد در حال انجام است

وی اظهار داشت : یکی از خروجی های این طرح تعیین نرخ مد مختلف حمل و نقلی و تناسب آنها براساس افق تعریف شده می باشد و قرار است محتوای اولیه مطالعات تا پایان اردیبهشت تحلیل شود و اعضای کمیسیون براساس این مطالعات در جلسات مسائل را  بررسی و این نرخ  در کمیسیون و سپس در صحن تصویب شد.

رسولی گفت: نهایتا این مصوبات به فرمانداری ارسال شد طبق قانون فرماندار دو هفته بعد از مصوبات شورا وقت دارد پاسخ قطعی را بدهند اگر موافق باشند معمولا پاسخی نمی دهند و ما مصوبات را جهت اجرایی شدن به شهرداری ارسال می کنیم.

وی در همین رابطه اضافه کرد: اگر فرمانداری مخالف یاشد به صراحت می گویند مخالف هستیم ومصوبه را اجرایی نکنید من به شخصه نامه ای ندیدم و لی فرماندار در مصاحبه ای اعلام کردند که ما به صورت مشروط تایید کردیم  من در طول سابقه  کار اجرایی یاد گرفتم کار اجرایی جوابش یا بله یا خیر است .

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت گفت:ما هم بلافاصله کار را اجرایی کردیم  این نکته توجه شود که  مردم همواره  به نرخ تاکسی حساسیت دارند البته این حساسیتها به حق است و حمل و نقل و عمومی پازلهای های دیگری دارد که از جمله می توان به بی آر تی اشاره کرد که باید برنامه ریزی شود تا سریعا اجرایی شود.

وی با بیان اینکه صحبتهای جناب فرماندار خارج از زمان مقرر است گفت: مصوب شورا برگشت پذیر نیست مگر اینکه مراجع بالاتر مانند شورای حل اختلاف یا دیوان عدالت اداری اعلام دیگری کند ما هم تمکین می کنیم و خود رانندگان هم خواهند پذیرفت.

رسولی اظهار داشت: مباحث باید از منظرهای محتلف بررسی شود نرخ تاکسی شهر رشت واقعی نیست امروز اگر کسی بتواند مسافر برهای شخصی را به عنوان  ناهنجار اجتماعی جمع کرد و تراکم ترافیکی معابر را پوشش دهیم ما حاضریم بر گردیم به حالت قبلی ،در حوزه حمل و نقل همگانی نیز  تامین ۸۲٫۵ درصد توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی  بر عهده دولت است.

وی با بیان اینکه ما دوسال  است می گوییم ۲۰۰ تا اتوبوس می خواهیم افزود: آیا کسی از ارکان دولت گفته است ما آمادگی این را داریم که دو اتوبوس  به شهر اضافه کنیم حالا ما می آییم با عقلانیت و حارج از احساسات و با مبانی کارشناسی سعی داریم  موانعی را که وجود دراد را حل کنیم متاسفانه موانع تراشی آسیب زننده است

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت تاکید کرد:  باید همه  ارکان دولت همراه باشند و این بار هم به ما اعتماد کنند تا بتوانیم مسیر را درست طی کنیم و سعی نکنیم با ضد و نقیض گویی آرامش ایجاد شده را تحت شعاع قرار دهیم.

رسولی تاکید کرد: این شهر چاره ای جز توسعه حمل و نقل عمومی ندارد و از همه ارکان دولت تقاضا داریم که همکاری لازم را در این بخش داشته باشند.

۳

 

۱ ۲

fnw_11.jpg

5nhj_12.jpg

m2sp_10.jpg

9tc_36.jpg

c0g6_9.jpg

ba3x_13.jpg

69i1_19.jpg1p48_33.jpg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×