پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 30 ساعت :
دسته‌بندی نشده

شورا و شهرداری رشت چه می کند که نمی خواهیم شفاف سازی صورت گیرد؟! / مردم به شهرداری بی اعتمادند

۱۳۹۷-۰۸-۲۲

عصرصادق ؛ شب گذشته ۲۱ آبان ماه و در شصت و دومین جلسه شورا، فرهام زاهد گفت: به نظر می رسد راهکارهای پیشنهادی اعضای شورا تنها خوراک سایتهای خبری است.

عضو شورا افزود: بیشترین مشکلات ما در جذب سرمایه گذار است و عدم همراهی دیگر مدیران ارشد استانی این مشکل را حادتر کرده است. رشت پر ریسک ترین شهر برای سرمایه گذاری است.
زاهد افزود: متاسفانه شنیده شده که شهرداری املاکی را برای خط پروژه تملک کرده ولی دست اشخاص خاص است.
وی با ابراز تاسف از عدم تصویب طرح شفاف سازی در شهرداری ابراز کرد: طرح شفاف سازی در کمیسیون بودجه رای نیاورد! منِ عضو شورا و مدیر در شهرداری چه می کند که نمی خواهیم شفاف سازی صورت گیرد؟! 
عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: واقعیت امروز شهرداری این است که برخی از مدیران از جان مایه می گذارند و برخی مدیران و زیر مجموعه اش اصلا کار نمی کنند اما پرداختی های یکسان صورت می گیرد و همین انگیره پرسنل را هم از بین برده است. مدلی در شهرداری وجود دارد، که در برخی حوزه ها مدیر اصلا تمایلی به حل موضوع ندارد. مدیر وظیفه ذاتی خود را انجام نمی دهد.
زاهد تاکید کرد: امروز مردم به شهرداری بی اعتمادند. نظارت از سوی شورا و نهادهای نظارتی شهرداری بر عملکرد مدیران و پرسنل وجود ندارد.
عضو شورا خواستار ارائه گزارش در مورد وضعیت ماشین های رفت و روب شد و بررسی مجدد طرح شفافیت در شهرداری و تصویب آن گردید.
زاهد در پایان تاکید کرد: طولانی شدن پروسه اداری موجب شده مردم برای صدور پروانه به شهرداری مراجعه نکنند و همین موجب کاهش درآمدهای شهرداری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×