چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 22 ساعت :
اسلایدشو

شهردار باید گل و گلاب باشد تا استیضاح نشود

۱۳۹۵-۰۱-۱۷

  • نشست خبری اعضای شورای شهر رشت با اصحاب رسانه برگزار شد

به گزارش عصر صادق ؛محمد علی رفیعی نوده در نشست خبری با رسانه ها با بیان اینکه تالاب عینک و دو رودخانه اولویت ما است ،اظهار داشت : این پروژه ها  هزار میلیاردتومان بودجه نیاز دارند و این خود بودجه چند سال شهرداری است.

وی با تاکید بر اینکه ما پی گیر مشکلات رودخانه ها هستیم ،تصریح کرد:۵۰میلیارد تومان تنها می تواند  پنج متر از مشکلات رودخانه ها را حل کند

رییس شورای اسلامی رشت تاکید کرد:استفاده از ظرفیت رسانه ها در این زمینه بسیار می تواند کمک کند  رسانه ها باید وجدان خود  را قاضی کنید انچه که به صلاح شهر و شهروندان است را منعکس کنند

رفیعی با تاکید بر اینکه اسفالت وظیفه شهرداری است افزود :  اینها  وظیفه شهرداری است  اینها را ننویسید ونقد کنید .

وی با اشاره به اینکه امسال سال اقدام و عمل است تاکید کرد: هر عضو شورا در جلسات  تاخیر کرد نام او در رسانه ها ذکر شد.

رییس شورای اسلامی رشت با بیان اینکه جریان بگم بگم از گذشته بوده و خواهد بود گفت: این داستان ارائه سند هم توسط سازمانهای مربوط باید بررسی شود.

رفیعی نوده با اشاره به اینکه ما هم دوسال و نیم پیش شهروند شهر بودیم و میگفتیم شهرداری رو انتخاب کنیم که ده سال بماند تصریح کرد: اما افرادی که میایند ابتدا وعده ها می دهند وقتی شهردار می شوند عمل نمی کنند.

وی تاکید کرد:کسی که  به دیگران احترام نمی گذارد انتظار احترام نداشته باشد این جابه جایی ها به شهر آسیب می رساند هزارتذکر و هزار سوال وقتی عمل نمی شود شورا می تواند شهردار را عوض کند.

رییس شورای اسلامی رشت خاطرنشان کرد:شهردارها باید آقا و گل و گلاب باشند و به وعده های خود عمل کنند و گرنه عوض می شوند.

 

در این جلسه فاطمه شیرزاد با بیان اینکه تلنگرهای رسانه ای در راستای مطالبگری برای شهروندان باشد تخریبها به جای نمی رسد افزود:مدیریت جهادی اقدام و عمل باید مورد توجه مسئولان باشد؛مسئولان دغدغه لندفیل سراوان را ندارند.

وی با بیان اینکه ما زمان را از دست داده ایم خاطرنشان کرد:باید سراوان و رودخانه ها را مسیولان دریابند.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان  ۵۰میلیاردی که وارد استان شد ؛ گوشت قربانی شد تصریح کرد: این  بودجه در بین چند سازمان تقسیم شد و به دلیل ورود چند  سازمان به درستی در راستای رودخانه ها صرف نمی شود .

وی با بیان اینکه بایستی اول متولی لندفیل سراوان و رودخانه ها مشخص شود  خاطرنشان کرد:سازمان اب وظیفه دارد و شهرداری هم می تواند قبول مسئولیت کند و مطالعاتی در این زمینه دارد.

عضو شورای اسلامی رشت گفت:در تصویب بودجه سال ۹۵هم شورا تاکید داشتند که لندفیل سراوان و رودخانه ها باید در اولویت باشد

نیکومنش نودهی در ارتباط با مسایل فرهنگی وبه ویژه اولین تماشاخانه شهر رشت افزود:به شدت پی گیر هستیم تا این ساختمان را از وراث ان خریداری کنیم و میراث هم اعتقاد دارد که باید به شکل تاریخی حفظ شود و شهرداری هم مایل است تا این ساختمان را به صورت تاریخی برای تئاتر دایمی حفظ کند.

کارگرنیا با تاکید بر اینکه در حال حاضر تمامی سالنهای سینمای  شهر زگیل شهر هستند گفت: به ما دنبال این انها را به نگین تبدیل کنیم .

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت تاکید کرد:باید تشویقی و انگیزه برای کسانی در سالن سینما و تئاتر فعالیت می کنند ایجاد شود

نیکومنش نودهی افزود:سینما صرفه اقتصادی ندارد و باید برای سینماهای شهر رشت که در بهترین نقطه شهر هستند برنامه ریزی شود تا طبقه اول تجاری و طبقه دوم تبدیل به سالن سینما و تئاتر شود.

وی خاطرنشان کرد:درارتباط با لندفیل سراوان همه ما دغدغه داریم و ما ظرفیت کارخانه کود الی را بالا ببریم نه فقط برای دفع زباله فکر کنیم و

ظرفیت کارخانه کود الی را بالا ببریم دفن بسیار کاهش می یابد ما باید از این ور قضیه بیشتر کار کنیم .

 

در ادامه مجید رجبی ویسرودی تاکید کرد : در قانون تشکیلات شورا اولین وظایف شورا انتخاب شهردار است ما انتخاب خلیلی بی تجربه بودیم اینکه گروهی از شورای قبلی بیایید و تفکر و تجربه آبستن یک انتخاب خوب می شود صورت نگرفت.

وی تصریح کرد:در انتخاب خلیلی پروسه انتخاب غلط بود وقتی پروسه غلط باشد نتیجه هم غلط بود کتابی و دانشگاهی در کلانشهرهای کشور شهردار را انتخاب نمی کنند .

عضو شورای اسلامی شهر رشت بیان کرد:خلیلی ۹۰درصد وعده های خود را عمل نکرد و این باعث شد که در سکان شهرداری نباشد

وی افزود:در مورد قابت قدم یکی از کسانی که باعث شد انتخابات غلط شود فرماندار بود و در جایگاه وزرات کشور ورود کرد که شورای شهر مدارک تحصیلی را بررسی کند که آقای کاظمی می توانست انتخاب شود اگر من در جایگاه رییس شورا و یا کاظمی بودم ورود می کردم که فرماندار نمی تواند در این بخش اظهار نظر کند.

رجبی تاکید کرد:من ثابت قدم را از لحاظ تحصیلات تایید می کنم و توانمندی ها هم دارد ولی باید شورا راهم ببیند و یک بخش نارضایتی مربوط به بودجه و بخش دیگر مربوط به حفظ حرمت ها است که متاسفانه شهردار رشت این کار را انجام نمی دهد.

وی تصریح کرد:الان شهرداری دوهزار پرسنل دارد کسانی که دغدغه فکری داشته باشند نمی توانند کار درستی انجام دهند.

وی باتاکید بر اینکه من به دو دلیل باشهردار  مخالف هستم تصریح کرد: شهردار فرد واردی است و بیشترین وقت را در شهر می گذارند ولی  پیاده راه به اقتصاد شهر ضرر زده است.

وی تاکید کرد :این به این معنا نیست که استیضاح می شود این اختیار را قانونگذار داده است که از ایشان سوال بپرسد.

امیر حسین علوی نیز  در این جلسه  با بیان اینکه امروز ۱۷فروردین است ما هنوز بودجه شهرواری را نبسته ایم خاطرنشان کرد:در سال اول شورا یک قرارداد۳۰۰میلیون تومانی به ریاست وقت شورا با صدا و سیما بسته شد و این قرارداد با مشکلاتی مواجه شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی رشت  افزود:قراردادی که فعلا منعقد نشد و در سال۹۴تفاهم نامه ای منعقد شد که براساس تولید برنامه شهرداری و شورا  با صدا و سیما قرارداد بسته شود

علوی گفت:تا به امروز قراردادی منعقد نشده است و برنامه می رشت بهار که در نوروز ۹۵هم پخش شد  و یک جنگ بودبخشی از ان مربوط شد به انعکاس برنامه های شهرداری انعکاس یافت.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×