یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲ 2023 - 12 - 03 ساعت :
اخبار اصلی

شهرداری رشت برای ساماندهی اشتغالهای غیر رسمی بر نامه دارد

۱۳۹۵-۰۲-۰۳

عصر صادق:معاون خدمات شهری شهرداری رشت  گفت:  آنچه که مشخص است شهرداری مسئول اشتغالزایی نیست  اما با ایجاد مجموعه های مانند بازارچه های شهید چمران  در اندیشه ساماندهی اشتغالهای غیر رسمی است و ما این را اشتغال رسمی نمی دانیم.

 

علی بهار مست در گفت و گو با عصر صادق ،با اشاره به افتتاح بازاچه شهید چمران رشت اظهار داشت : این بازارچه دوازدهمین بازراچه میوه و تره بار در سطح شهر رشت است.

وی با بیان اینکه در روزهای آتی با افتتاح بازارچه وارش در نزدیکی  همین مکان تعداد بازارچه های شهر رشت به ۱۳ بازارچه خواهد رسید افزود: سیاست شورای شهر و شهرداری رشت این است که بتوا ند جهت برخورد با پدیده سد معبر و دستفروشی ؛ معضلات ترافیکی را در بلوارها و کمربندی های اصلی با ایجاد بازارچه ها و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی کاهش دهد.

بهار مست

معاون خدمات شهری شهرداری رشت تاکید کرد: شهرداری رشت در کنار برخوردهای قانونی که به استناد قانون مجبور به انجام انها است ؛رفتارهای ایجابی را با ایجاد بازارچه ها برای آن تعداد از شهروندانی که می خواهند کسب و کار حلال داشته باشند را در دستور کار خود قرار داده است.

بهار مست با بیان اینکه شهرداری رشت به دنبال ایجاد بازارچه های این چنینی در سطح ۵۵ محله شهر رشت است گفت: قبل از ایجاد بازارچه شهید چمران دستفروشان  پیاده رو و خیابان اصلی را اشتغال کرده بودند و کار را حتی برای عبور ماشین های اتش نشانی مشکل کرده بودند با ایجاد بازارچه نظم به این خیابان برگشت.

وی با اشاره به اینکه مشابه همین بازارچه در سلیمانداراب در ورودی مقبره میرزا ساخته شد گفت: چرا که وجود دستفروشان در آن مسیر مشکلاتی ترافیکی و رفت و آمدی زیادی را ایجاد کرده بود.

بهارمست با تاکید بر اینکه در مورد بازارچه زرجوب نیز که ۶۵دکه به مدت ۴۰ سال که مسیر را مسدود کرده بود مسیرش آزادسازی شد خاطرنشان کرد: در بقیه معابر شهر هم به دنبال این هستیم که با ایجادبازار چه مشکلات را کاهش دهیم.

برای ایجاد پارکینگ و نصب پل عابر پیاده بازارچه شهید چمران بر نامه ریزی می شود 

وی تاکید کرد: قطعا هر کاری که صورت می گیرد در مرحله اول کامل نیست و مدیریت شهری سعی در رفع نواقص دارد در مورد مکان یابی بازارچه شهید چمران عزیزان ما در راهور با توجه به بضاعت شهرداری رشت مناسبترین مکان را در همین مکان تشخیص دادند و قطعا از حوزه معاونت ترافیکی شهرداری بررسی می شود اگر امکان برپایی پل عابر پیاده باشد حتما عملیاتی می شود.بازار چه

معاون خدمات شهری شهرداری رشت افزود: در مورد پارکینگ بازار چه اگر زمین کنار بازارچه  ورود و خروج مناسب داشته باشد برای ایجاد پارکینگ استفاده می شود .

بهارمست تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال آنچه که مشخص است شهرداری مسئول اشتغالزایی نیست  اما با ایجاد مجموعه های این چنینی در اندیشه ساماندهی اشتغالهای غیر رسمی است و ما این را اشتغال رسمی نمی دانیم.

وی با بیان اینکه تاکنون شهرداری رشت هزار فرصت اشتغال غیر رسمی ایجاد کرده است گفت: انتظار ما این است که دستکاهها و سازمانهایی که وظیفه سازمان آنها ایجاد اشتغال است تلاش بیشتری داشته باشند تا شهر رشت به سوی رشد و توسعه سریع تر حرکت کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×