چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
فرهنگ و هنر

سازمان فرهنگی ورزشی یاریگر دیگر نهادهای فرهنگی در شهر است

۱۳۹۵-۰۷-۰۵

برنامه ریزی در خصوص افزایش بهره وری از فضاها و امکانات فرهنگی، ورزشی، تفریحی شهر از وظایف سازمان فرهنگی ورزشی است.

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد: سازمان فرهنگی ورزشی رو در روی، وزارت ارشاد و یا سازمان ورزش جوانان قرار ندارد و کارهای مشارکتی خوبی را اجرا می کند.

سید رضا موسوی روزان عضو شورای اسلامی رشت در گفت و گو با فرهنگسرای مجازی رشت با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی متولی اصلی فرهنگ و ورزش در شهر نیست اظهارداشت: براساس چارچوب هایی که در نظام فرهنگی کشور مشخص شده است برای مباحث فرهنگی به ویژه فرهنگ عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی است و در مباحث فرهنگی خاص سازمان هایی مانند آموزش و پرورش و آموزش عالی تعریف شده است.

وی تاکید کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی یاور این سازمانها در گسترش فرهنگ عمومی است و کارهای مشترکی را انجام می دهد و به صورت مستقل هم براساس قانون فعالیت های فرهنگی اجتماعی ورزشی را دنبال می کند.

عضو شورای اسلامی رشت با تاکید بر اینکه در طول سه سال گذشته شورای چهارم بیش از ۱۵ درصد از کل بودجه را در مباحث ورزشی و فرهنگی عمومی  هزینه کرده است،گفت: به طور مثال می توان به کمک های مالی شورا و شهرداری به تیم های سپیدرود و داماش اشاره کرد.

موسوی روزان با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ عمومی مانند تئاتر و شعر و ادب نیز شورا و شهرداری برنامه های حمایتی خوبی را اجرا کرده است، تصریح کرد: سازمان فرهنگی ورزشی رو در روی، وزارت ارشاد و یا سازمان ورزش جوانان قرار ندارد و کارهای مشارکتی خوبی را اجرا می کند و در عین حال کارهای مستقلی را نیز برگزار می کند.

عضو شورای اسلامی رشت با بیان اینکه فعالیت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت سبب موازی کاری در امور فرهنگی نمی شود، گفت: موازی کاری زمانی معنا می گیرد که سازمان ها همتراز باشند سازمان فرهنگی خیلی در موازی کاری وارد نمی شود و تنها در انجام فعالیت ها وزارت ارشاد و نیز وزارت ورزش و جوانان را مساعدت می کند.

وی با اشاره به عملکرد شورای چهارم رشت در حوزه فرهنگی خاطرنشان کرد: من احساس می کنم عملکرد شورای چهارم در این حوزه قابل دفاع است زیرا اتفاقات خوبی در این حوزه در شهر رخ داد و پیاده راه فرهنگی امروز مرکز برگزاری بسیاری از مراسم ها در شهر است.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به برنامه های شورای چهارم در آخرین سال فعالیت خود اظهار داشت: برای سال آخر باید بودجه مد نظر باشد یک ماه و نیم فرصت است تا لایحه بودجه برای شورا آورده شود تا در شورا مورد بررسی قرار گیرد و با دورنمایی که هم اکنون دارم در ارتباط با مباحث فرهنگی زمینه چینی خوبی انجام شده است.

موسوی روزان تاکید کرد: اینکه رسانه های گیلان به حمایت از مباحث فرهنگی می پردازند حرکت زیبایی است به نظر من هر کس در این فضا کار کند قابل تحسین است و من نیز در طول سه سال فعالیت شورایی خود تلاش کردم در کمیسیون فرهنگی حضور داشته باشم و در حد توان خودم به توسعه فرهنگ در شهر کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×