سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 27 ساعت :
اجتماعی - خبر داغ

سازمان زیباسازی خروجی همین شورا و موجب خیر بوده است

۱۳۹۵-۰۲-۲۱

عصرصادق ،نودمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت همزمان با یکصد و شانزدهمین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورا برگزار شد.

به گزارش عصرصادق ،فاطمه شیرزاد نایب رییس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری، امیرحسین علوی رییس کمیسیون برنامه و بودجه، محمدحسین واثق کارگرنیا و سید رضا موسوی روزان از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه حضور داشتند. احمدرضا حق بین مدیر برنامه و بودجه شهرداری رشت، محمدباقر بشردانش مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری رشت، حاجی پور معاون مالی اداری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و حجت الاسلام لاکانی مشاور کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت از دیگران حاضران در این جلسه بودند.شیرزاد

فاطمه شیرزاد در ابتدای این جلسه با بیان اینکه ریاست محترم کمیسیون فرهنگی در ماموریتی در تهران حضور دارند ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام شعبانیه، میلاد با سعادت امام حسین (ع) ، روز پاسدار و روز جانباز ، ولادت با سعادت امام سجاد (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) ، بررسی لایحه بودجه سازمان زیباسازی شهرداری رشت و سازمان فرهنگی و ورزشی را در دستور جلسه کار قرار داد.

بررسی لایحه بودجه سازمان زیباسازی شهرداری رشت

محمدباقر بشردانش مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری رشت با اشاره به بودجه سال گذشته و سال جاری سازمان گفت : سال گذشته ۱٫۲ میلیارد تومان درآمدزایی و ۲ میلیارد تومان بودجه دریافتی از شهرداری مرکز را پیش بینی کرده بودیم که موفق به ۲ میلیارد تومان درامدزایی شدیم. در سال ۹۵ با توجه به مزایده های عمومی که برگزار کردیم پیش بینی افزایش درامد را تا ۴ میلیارد تومان داشتیم که از این رقم ۳٫۱ میلیارد تومان بابت حقوق و مزایا و پاداش پرسنل ۲ سازمان زیباسازی و پارکهاوفضای سبز درنظر گرفته شده است و ۹۰۰ میلیون تومان باقیمانده هزینه های اجرایی و اداری و جاری خواهد بود. بر اساس آنچه در شورای سازمان مصوب شد مقرر گردید از محل هزینه های عمرانی نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته باشیم و در تفاهم نامه های عمرانی از ۲ میلیارد تومان به ۱ میلیارد تومان برسیم و بیشتر کارهای عمرانی از سوی شهرداری های مناطق انجام شود و سازمان بیشتر در نقش نظارتی عمل کند و در شورای سازمان موافقت شده بود این مبلغ ۱ میلیارد تومان از طریق مرکز به ما طبق تفاهم نامه مالی پرداخت شود که جدیدا آقای حق بین فرمودند باید این رقم حذف شود به درآمدزایی سازمان اضافه شود. با توجه به گنجایش شهر در زمینه تبلیغات این موضوع امکان پذیر نخواهد بود و اگر بیش از این اقدام به نصب بیلبورد کنیم در زیبا سازی شهر اثر منفی خواهد گذاشت.
محمدباقر بشردانش با بیان اینکه در آغاز سال با توجه به وظیفه ذاتی خود فضاسازی شهر رشت را به منظور برگزاری هرچه با شکوه تر کنگره ملی و بزرگ ۸ هزار شهید استان گیلان انجام دادیم و با اسناد مشخص و موجود حدود ۵۰۷ میلیون تومان هزینه کردیم گفت: در بودجه پیش بینی شده هیچ ردیف اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده است.
مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری رشت تصریح کرد : با وضعیت موجود عملا به هزینه های عمرانی نخواهیم رسید مگر آنکه استند و بیلبوردهای فراوانی در سطح شهر بزنیم که آن هم تبعات خود را دارد و این شهر کفاف آن حجم تبلیغات را ندارد.

امیرحسین علوی با اعلام اینکه این موضوع از جنس سیاست گذاری و در حوزه وظایف شورا است گفت : وظیفه سازمان فقط نظارت نیست و اگر سازمان کار عمرانی انجام ندهد انحلال آن بهتر است. اگر قرار باشد درامدی به دست بیاورد و تماما صرف حقوق و هزینه های جاری بشود وجود ذاتی چنین سازمانی بی معناست و اگر قرار است کاری انجام بدهد باید بودجه تعریف شود. سپس در خصوص بودجه بررسی شود که آیا سازمان توانایی تامین آن درامد را از طریق تبلیغات دارد یا نه؟ و اگر به این نتیجه رسیدیم که شهر گنجایش تبلیغات بیشتر را ندارد از شهرداری مرکز تامین کنیم.علوی
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه سازمان زیباسازی خروجی همین شورا و موجب خیر بوده است تصریح کرد: امروز آنچه که مردم انتظار دارند ارتقای سطح کیفی کارها است که این ظرفیت در سازمان وجود دارد اما شهرداری های مناطق هنوز به آن ظرفیت نرسیده اند.
علوی رسالت سازمان زیباسازی را ارائه کارهای الگویی دانست و افزود: در ماه های اخیر نقاشی های دیواری به سطح بسیار خوبی رسیده است اما نباید دچار تکرار شویم. آبنماها، نورپردازی ها و اتفاقات جدیدی باید رخ دهد که با یک الگوبرداری مناسب از شهرهای بزرگ امکان پذیر است و این قابلیت در سازمان وجود دارد.
وی تاکید کرد : باید شورا تصمیم بگیرد که می خواهیم سازمان های ما چنین رسالت هایی را بر دوش بگیرند یا خیر؟ این حق اعضای شورا است و درخواست دارم امروز در این خصوص اعمال نظر شود. سازمان برنامه عمرانی ارائه دهد و محل تامین درامد از سوی ما مشخص شود. علی رغم رشد قارچ گونه بیلبوردها در سطح شهر همچنان فضاهایی مثل جایگاه های CNG وجود دارد و یا سازمان می تواند از ۱۵ عدد تلویزیون شهری استفاده و درامدزایی نماید. بنده به عنوان عضو شورا از سازمان ها به خصوص سازمانی مثل زیباسازی کار بزرگ می خواهم. پیشنهاد شفاف شورا به حوزه معاونت برنامه ریزی شهرداری ، افزایش محل درامد سازمان تا ۲ میلیارد تومان و به سازمان، تعریف پروژه های جدید و غیر تکراری است.

بدین ترتیب لایحه بودجه سازمان زیباسازی باز هم تصویب نشد اما این بار پس از انجام اصلاحات لازم به شورا برگشته و مجددا بررسی خواهد شد.

بررسی لایحه بودجه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت

در ادامه این جلسه بررسی لایحه بودجه سازمان فرهنگی ورزشی نیز به نتیجه نرسید و مقرر گردید همانند سازمان زیباسازی پس از انجام اصلاحات لازم در لایحه بودجه مجددا این لایحه در شورا بررسی گردد./حرف تازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×