یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ 2024 - 04 - 21 ساعت :
اخبار اصلی

رهنما، اصلی ترین گزینه‌سرپرستی فدراسیون کاراته

۱۳۹۴-۰۱-۱۶

عصر صادق :در شرایطی که در ماههای گذشته و پس از رقابتهای جهانی آلمان، منابع غیر رسمی از تغییر در پُست ریاست فدراسیون کاراته خبر می‌دادند، این گمانه‌زنی‌ها در هفته‌های اخیر بار دیگر شدت گرفت و اکنون صداهای بسیاری از گوشه و کنار شنیده می‌شود که تمامی آنها حکایت از تغییر قریب‌الوقوع در رأس فدراسیون کاراته دارند.

به گزارش عصر صادق ؛ مسعود رهنما، سید عباس احمد پناهی و مسعود سیدی، اصلی‌ترین و محتمل‌ترین گزینه‌ها جهتِ تصدی پُست سرپرستی فدراسیون کاراته در آینده‌ای نزدیک هستند. گفته میشود در این میان “مسعود رهنما” از شانس بیشتری در قیاس با دو گزینه‌ی دیگر برخوردار است. سوابق او در مدیریتِ ورزش و جوانان استان گیلان و نیز موفقیت‌های کسب‌شده برای ورزش این استان در ماه‌های اخیر، مهمترین برگِ برنده‌ی رهنما برای تصدی پُست سرپرستی فدراسیون کاراته است. رهنما همچنین در ادوار مختلف، مسئولیت سرمربیگری تیم‌های ملی کاراته را در رده‌های سنی مختلف برعهده داشته و همراه با تیمهای تحتِ هدایتِ خود، به موفقیت‌های چشمگیری نیز دست یافته است. گفته میشود در هفته‌های اخیر پیشنهادی در خصوص قبول مسئولیتِ سرپرستی فدراسیون کاراته به مسعود رهنما داده شده که از سوی او پذیرفته نشده است. اما به هر حال این احتمال وجود دارد که پافشاری وزارت ورزش و جوانان، سرانجام رهنما را برای پذیرش این مسئولیت متقاعد سازد.

 

 


رهنما اما در گفتگو با ستارگان کاراته، هم اصل موضوع را انکار کرد و هم فرعیاتِ آنرا! او گفت “هرگز به دنبال قرار گرفتن در پُست سرپرستی فدراسیون کاراته نیستم و هیچ پیشنهادی هم در این زمینه دریافت نکرده‌ام” مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان تأکید کرد که در حال حاضر تمامی تمرکز و توانش را بر روی ارتقای سطح ورزش گیلان متمرکز ساخته و به چیزی جز این نمی‌اندیشد. رهنما معتقد است باید مسئولین فعلی فدراسیون کاراته و کادرفنی را حمایت کرد تا موفق به کسب نتایجی درخشان در رقابتهای آسیایی ژاپن و تکرار افتخاراتِ امارات شوند.

(ستارگان کاراته: تکذیب محکم و قاطعانه‌ی رهنما در خصوص احتمال حضورش در رأس فدراسیون کاراته، ستارگان کاراته را متقاعد ساخت که احتمالاً در آینده‌ای نزدیک، او را بر کرسی ریاستِ فدراسیون کاراته خواهیم دید. او پیش‌تر نیز در گفتگو با ستارگان کاراته، احتمال حضورش در سِمتِ مدیرکلی ورزش و جوانان استان گیلان را قویاً رد کرده بود اما پس از گذشتِ چندماه، بر کرسی مدیرکلی ورزش و جوانان استان گیلان جلوس کرد و اتفاقاً مدیری موفق هم لقب گرفت. رهنما اگر بر کرسی ریاستِ فدراسیون کاراته بنشیند، جزو معدود رؤسایی خواهد بود که پرورش قهرمان، مربیگری در تیم ملی و سپس ریاست فدراسیون کاراته را در ادوار مختلف تجربه کرده است و لذا مردِ مسائل فنی و مدیریتی در کاراته‌ی کشور لقب خواهد گرفت)

 


سید عباس احمد پناهی نیز از جدی‌ترین گزینه‌های تصدی پست سرپرستی فدراسیون کاراته به شمار میرود که در گذشته نیز با رأی قاطع، این مسئولیت را تجربه کرده و اتفاقاً در زمان مدیریتِ او، موفقیت‌های قابل‌ملاحظه‌ای برای تیمهای ملی بدست آمد اما برخی حواشی و اختلافات، مانع از ادامه‌ی حضور او در رأس فدراسیون کاراته شد.

مسعود سیدی که سالها مسئولیتِ کمیته‌ی داوران فدراسیون کاراته را بر عهده داشت، دیگر گزینه‌ی شاخص برای قرار گرفتن در پُست سرپرستی فدراسیون کاراته است. سیدی هم‌اکنون یکی از بانفوذترین چهره‌های کاراته‌ی کشور به شمار میرود که محبوبیت و مقبولیتِ او، برگ برنده‌أش برای قرار گرفتن در رأس فدراسیون کاراته است.

ستارگان کاراته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×